Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Какво ще направите, ако детето ви...

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 11 фев 2018 18:32

Е, а ако не го влече? Ми баш футбол си го влече? И приятелчетата му ритат и той с тях и му станало интересно и ги ниже головете...?

Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от Viper » 12 фев 2018 15:58

Е то по същата логика... ам ако го влекат други момченца.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Frysco » 13 фев 2018 18:44

Ми тъй де, то с това почнах темата-коя е малката и голямата правда при възпитанието на децата? И въобще, така ли се формира един човек, според предпочитанията на родителите му?

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 14 фев 2018 17:49

Имаше една много готина метафора, която според мен е приложима, ако родителите не са някакви изчаткали извратени прошляци, а нормални хора - отначало детето е ограничено в утробата на майката, после в детското креватче, после постоянно някой се грижи за него и т.н.
Идеята е както физически отначало трябва да бъде ограничавано за собственото му благосъстояние, така и в духовен/личностен план.
Естествено, с много добра преценка и грижа - а не "защото така".

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Frysco » 14 фев 2018 20:12

Е няма как да не се съглася с това. Всъщност, може би, най-правилно е човек да се довери на усета и инстинкта си. Това, което усеща за правилно и когато има спорен въпрос, да се доверява на себе си, а не на другите.

Mitko_21061
Регистриран: 14 октомври 2015
Автомобил: ВАЗ 21061

Мнение от Mitko_21061 » 15 фев 2018 17:51

Аз се надявам децата ми да ги влече нещо, ама наистина да ги влече, все ми е тая какво. Говорим за наука или спорт или някакво занимание. Няма значение кой е спорта и дали математика или биология или химия, каквото си решат. Въпросът е да не са зомбирани на таблета и телефона, че колкото и да му се караш, то като си го влече това...забрави. Ако иска да спортува, ще трябва да учи. Може да не става учен по всичко, но да има малко от малко освен спорта нещо друго. Ако иска да става учен, да си избере един спорт, който да практикува за удоволствие и здраве и да си чете книги през другото време. Нито искам прост футболист вкъщи, който след две операции на коляното да остане безработен, нито искам гений и голям учен, който да е тюфлек. Най-добрата комнинация, която съм видял са деца, които си спортуват активно, но си държат на уроците здраво.

Липсата на физическа активност е страшен бич за обществото, малко от малко, не се иска всички да са атлети и спортисти, просто за здраве, тонус, раздвижване малко. Трябва да им се дава пример на децата, че винаги има време за малко спорт. Нека да чете учебници като толкова му е интересно, но ще спортува. Като стане на 18-20-25 и хем има акъл в главата, хем на тяло го докарва и като му вървят нещата ще се усети защо съм го натискал да рита, да плува, да носи бали на село :D

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 16 фев 2018 11:12

Колега, ти сам си стигнал до един много важен извод - личният пример възпитава.
Имам предвид, че "влечене" няма - има копиране и личен пример - ровенето в телефони и таблети се прихваща, не става от само себе си - както и всяко друго нещо.
Няма да се впускам в писане на примери по горното, само ще кажа, че за да стигне до там детето да рови по телефони и таблети, то родителите не са му осигурили по-примамлива алтернатива.

За съжаление си прав и за друго нещо - липсата на физ. активност в ежедневието и поради тази причина смятам в близките 3-4 години да работя в посока да се махна от София и да не съм в голям град, в който 95% от работата е офисна. Дори и за сметка на доходите съм готов да го направя като гледам докъде ще стигна с това седене по цял ден.

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от 0gn » 16 фев 2018 18:05

Днеска чух история описваща цяла трагедия. Става дума за стар ерген чиито баща рекъл в типичен шеговит стил 'да вземе да докара нещо, ко ще мъж да е' (tease) (tease) (victory) (hiro) (hiro) (hiro)

Потребителски аватар
teon
Регистриран: 27 юни 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от teon » 16 фев 2018 21:28

Kromida написа:
16 фев 2018 11:12
Дори и за сметка на доходите съм готов да го направя
...аре стига глупости ... и ка'т ти ревне 'Оная' в къщи, че пари нема ко праим?- пак обратно в офиса :)

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 17 фев 2018 09:21

Амо за това човек добре трябва да мисли каква жена да си избере дали "маникюристка" или нещо коренно различно!

Отговори