Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Верижна катастрофа - какво да правим. Размисли и поуки

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 28 фев 2018 13:03

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 28 фев 2018 13:05

Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21213
Контакти:

Мнение от bgbul » 01 мар 2018 21:31

Лоша работа. Страшно и опасно. На първата направо си ги смачкаха като овце.....жалко!
На втората един направи това дето спасява- избяга в страни на отбивка ли ...не знам.
Има едно правило за челния удар: " Прави се всичко друго за да се избегне челния удар." ВСИЧКО!
Предполагам това важи и за удар в спряла кола (за нас си е челен) - бягаш и правиш всичко различно от челен удар.
Лесно е да се каже, но ...няколко човека го направиха във втория клип. На 1.37 мин. от клипа и преди това един ТИР избяга в ляво от такъв удар. Уау...Дано на никой не се случва....направи изтръпвам само като гледам.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 01 мар 2018 23:53

Ми то човек като види първия клип, трябва веднага да му стане ясно, какво НЕ СЕ ПРАВИ на магистрала. Не трябва да се разхождаш като овца! Станал удар-станал. И пичовете излезнаха да си говорят, все едно са си в гаража, а не на магистралата. Резултата е трагичен за семействата им.
Та станете ли участник във ПТП на магистрала, по добре веднага разкарайте колата от активните ленти, стига да се движи. Палиш и я махаш оттам, защото отзаде идват коли и камиони със 90-130, а ти си с нула, я те види да спре, я не. Тоя камион от клипа вози сигурно 30 тона в ремаркето си, знаеш ли кога ще спре с тая тежест отзаде? Ма КАТ да видели местоположението на колите, щото иначе да не излезем виновни, абе майната им на КАТ-шмат и застрахователи и всички, аз си спасявам живота, те после да си ги рисуват и представят както си искат и сто акта да ми нашибат, майната им.
Ако колата не може да помръдне-лошо, първо ще видя има ли начин, аз да избягам някак си от нея, след като съм включил едни авариини. Някъде отстрани. После как ще вадя триъгълник отвътре, не знам. Вече ако и аз не мога да помръдна-много лошо. Молиме се турските тирове да са ги спряли нощес на Калотина или Капитана, щото те само тогава лягат да си поспят, иначе са иншалах и за 15 часа Истанбул-Мюнхен...
Та това е в общи линии, правилното поведение във верижна или каквато и да е катастрофа на магистралата-бягай от активните ленти, с колата ако може.
П.С. Няколко пъти съм спирал на катастрофа на магистралата. Махат хората, аз спирам, зер-някой може и да умира там. Оказва се, че махат просто защото са се ударили... пострадали сериозно няма. Хората с в шок, просто защото им се е случило ПТП. Колите-седят на платната. Някой от тях очевидно ще запалят и ще мръднат на самоход. Казвам им, преместете ги... и тук винаги ме е учудвало, как уж шокираните хора, рязко минават във фаза на възмущение-ама как ще я местя бе, тя тук... катастрофирахме бе човек. Аз-е какво от това, така както седи на платното, още една катастрофа може да и се случи... ама тя е ударена, не знам дали ще запали-ами пробвай де, не тече нищо от нея, гумите и са на място, само ламарини смачкани има. Ама НЕ МОЖЕ да се местят, нали ще дойде КАТ, те трябва да видят.
Тук аз леко се раздразвам-КАТ винаги ти разрешават да преместиш ударените коли, ако създават опасност. Тъй че, ако искаш ме послушай и премести колата, преди да се е шибнал някой по-разсеян със 130 км/ч в нея и не ти е легнал върху съвестта един или повече човешки животи-и си тръгвам. То какво да помогнеш на човек, който те е спрял за да пофилософства.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 02 мар 2018 09:46

На мене ми направи впечатление, че тези хора, които излязоха от колите, и на първото, и на второто клипче, бяха най-застрашени от убиване или осакатяване. На второто клипче, повечето от хората си стояха в колите, прегледайте ги отново.

Наскоро бях чел препоръките на англ.експерт за Англия.
Новите коли са достатъчно сигурни.
Веднага след удара- стои в автомобила, пусни аварийните, след успокояване на ситуацията, след няколко минути - изтегляй автомобила към аварийната лента (ако можеш).
Ако излезеш от автомобила - гледай да бъдеш зад мантинела, търси здраво дърво, зад което да се скриеш.

И а тези автопилоти! Удобни са, отморяват, но и приспиват! Намирам ги за най-опасни за магистрала. Монотонност, приспиване, забавени реакции. Докато се концентрираш, вдигнеш крака, натиснеш спирачката, при скорост от 140км това са доста метри без реакция на спирачките.

Отговори