Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Съвет за ВАЗ 2101

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
4arlito
Регистриран: 24 март 2018
Автомобил: ВАЗ 2101

Съвет за ВАЗ 2101

Мнение от 4arlito » 24 мар 2018 12:59

Здравейте на всички. Нов съм във форума и имам нужда от вашите съвети.Дано да задавам въпросите си на правилното място. Имам наследствен от дядо ми ВАЗ 2101 на 65000км реални километри понеже той е първи собственик. Колата е карана предимно до лозето му и обратно(държи се в топъл гараж). От две години не е карана въобще. И понеже моето фордче с което си върша всекидневно работата сдаде багажа обмислям да поткарам жигулата. Спирам се на нея , защото мога да упражнявам хобито си (риболов) понеже е висока и е идеална за къра, но и през останалото време ще се кара постоянно. Забравих да спомена, че няма газ и е карана само на бензин, външно също няма ражди по нея. Смятам да инвестирам около 350лв за нова газова уредба и 200лв за смяна на масла спирачни маркучи, накладки и др. общо 550лв. Та въпросите са ми следните?
1. Ще е издържи ли този стар автомобил всекидневно ползване?
2. Има ли вероятност като го подкарам да започнат проблемите с него и да съм всеки месец по сервизите?
3. Продават ли се още резервни части за този автомобил?
4. Къде е слабото място на ВАЗ 2101 и къде да очаквам проблеми?
Въпросите ми станаха май много :D , но ще се радвам ако някои ми отговори и ми даде съвет.

Потребителски аватар
DiscontroL
Регистриран: 01 юли 2013
Автомобил: ВАЗ 21061

Съвет за ВАЗ 2101

Мнение от DiscontroL » 24 мар 2018 14:27

1- Ще издържи, ако е поддържан добре.
2- В началото трябва да си готов често да сменяш дребни работи като маркучи гарнитурки и такива подобни.
3- Части има бая, стига да търсиш на правилното място
4- Слабото място са ръждите, може преди да я подкараш по книга да я напълниш в кухините със специален парафин против ръжда..

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Съвет за ВАЗ 2101

Мнение от Frysco » 24 мар 2018 22:46

Ако ти се поддържа кола от старото поколение-давай. Ако не ти се занимава и искаш друг да си цапа ръцете, търси си друга западна кола. Но Жигулата няма да ти позволи да я караш, без да се грижиш за нея. Това е техника, която иска внимание.

Иначе части има.

Отговори