Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Изработка на зъбни колела за ск. кутия

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
stoycho
Регистриран: 12 ноември 2010
Автомобил: ВАЗ 2105

Мнение от stoycho » 16 авг 2018 10:35

Колеги знае ли някой къде изработват зъбни колела. Имам намерение да модифицирам скоростната кутия.

ipa-64
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 31 март 2012
Автомобил: ВАЗ 21083
Контакти:

Мнение от ipa-64 » 16 авг 2018 13:18

колега имаш на лично, да не е реклама!

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 16 авг 2018 14:31

По-добре си поръчай готови "редове" от Русия от https://www.facebook.com/Taz-Tuning-154578205091628/
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
butaloto.
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 16 авг 2018 23:10

С mzeto (Мирката) миналата седмица видяхме реално как са "нашити", зъбните колела на двата вала на ск. кутия. Реално от трите вида кутии (жигулова, 2105 и дългата 06) колелата се изрязват и пренареждат на валовете. Съжалявам, че не снимах тогава с тел-а целия тоя сбирщайн на колелетата качени на валовете. Предавателните числа, които се получават при пренареждането на колелата са 2,65/1-ва, 1,85/ 2-ра, 1,35/ 3-та и 1-ца на 4та предавка. При нашиването на 5ти зъб предавателното число идва 0,78.
Реално чувал съм, че трима са хората, които пренареждат така ладови кутии в България. Мичкина и Данчо в София, Георги от Варна (стар механик old school от отбора на Петко Петков).. а третия е нейде по земите на Стара Загора.
Носиш си 3-те кутии и цялото удоволствие излиза около 700лв, като не броим окълпазяването на две от тях. Като цяло вече на никой не му се занимава с отговорността да ти я направи.
Мичкина ще те излъже, Данчо не го знам къде се подвизава.. а при Георги във Варна се случват много бавно нещата. Занесох му кутията с Гелински по време на националния събор във Варна до Водица.. а си я прибрах готова направена едва преди 3 седмици. Това са.. 2 години ако не бъркам, време на уговорки, въртене на телефони, разговори.. и т.н.
Но пък еластичен мотор с добре сметнати предавателни числа много засилва ладата. На къси писти като Кюстендил и Плевен нямаше кой да ме бие.. а на 400метра държах бмв-тата по 2500куб мотори (Е36)
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от Viper » 01 сеп 2018 18:01

В Русе също правят, който има интерес да ми пише.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Отговори