Шлайф база.

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
tojaga
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 23 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 21083

Шлайф база.

Мнение от tojaga » 08 май 2019 11:11

С тази тема искам да събера отзиви, къде в България може да се шлайфа блок, като финалният хонинг да е тъй нареченият плосковърхов, като в линка: http://profhoning.ru/ploskovershinnoe-honingovanie ,
В познатите мен бази извъшват груб елмазен хонинг с машини отпреди 40 + години. За тогавашните двигатели с дебели сегменти е било поносимо, но на текущте съвременни двигатели с т-образни бутала и тънки сегменти този хонинг би бил фатален, водещ до бързото износване на буталната група.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Шлайф база.

Мнение от Денис И. » 08 май 2019 14:37

И мен живо ме интересува тази тема. Ще я следя с интерес.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
DiscontroL
Регистриран: 01 юли 2013
Автомобил: ВАЗ 21061

Шлайф база.

Мнение от DiscontroL » 09 май 2019 15:05

Да си кажа моето мнение за шлайф базите, който съм ползвал.
Благоевград - само една база има и е под всякаква критика.
София Княжево - не знам с какви машини работят (вероятно са стари бънгии) бях пращал един блок и като ми го върнаха се оказа, че цилиндрите в горната част са по-хлабави а отдолу по-тесни.
Сливен З и Г - правиха ми един блок и съм доволен, в сервиза в който работех пращахме там валове и блокове и не сме имали ядове. Мисля, че имат нови машини и грамотен персонал.

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Шлайф база.

Мнение от LADA-2107 » 09 май 2019 16:33

Моя блок го шлайфаха в Габрово, не знам по каква технология работят. До колкото разбрах са шлайфали и доста съвременни блокове.

Вала го шлайфаха в Горна Оряховица.

И на двете места по съвет на Мирката.

Потребителски аватар
butaloto.
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Шлайф база.

Мнение от butaloto. » 12 май 2019 03:10

София - Княжево е под всякаква критика. Първия мотор си шлайфах при тях преди 10 години и още не са се оправили.
За Сливен и аз съм чувал добри отзиви, но нямам преки наблюдения.
За София мога да ти дам телефона на Ради, моя човек който ми шлайфа блоковете и валовете. Много е компетентен.. не пречи и една консултация да ти направи, но гледай да го търсиш преди 14 часа по обед, че после сяда да пие и приключва всякакви дейности с машините :) Втория мотор който събирахме с него вече втора година държи по пистите и не се чупи (victory)
0888758850 Ради
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
grishk0
Регистриран: 19 декември 2015
Автомобил: ВАЗ 21013

Шлайф база.

Мнение от grishk0 » 12 май 2019 15:19

ЗИГ Сливен правят блокове, колянови валове, а в другият им цех и глави.
В момента блокът и валът ми са при тях, по препоръка на добър приятел, монтьор, който е доволен от работата им.

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Шлайф база.

Мнение от LADA-2107 » 13 май 2019 09:18

Значи като чуя: "От обяд сяда да пие....."

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Контакти:

Шлайф база.

Мнение от Денис И. » 13 май 2019 10:37

HEED-91 си правят блоковете в с. Доброславци, но за там съм чувал смесени мнения от типа - “Бабата беше много добра, но след като синовете й започнаха да работят, качеството намаля” … не знам каква е истината.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
tojaga
Регистриран: 23 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 21083

Шлайф база.

Мнение от tojaga » 13 май 2019 14:36

В Княжево шлайфах колянов вал преди повече от 10 години. Не съм го мерил след шлайфа, събрах го директно с ремонтен комплек лагери, но тогава и двигателят не изкара много поради високата степен на сгъстяване. Резулатата беше две счупени бутала между сегментите тогава. Със сигурност не се дължало на коляновият вал. От отзиви по форумите явно не стават. Не че се пишат положителните мнения, но .....
Блок ми шкайфаха в Лясковец. Шлайфът след направените замервания беше перефектен, но самият хонинг беше много груб. Препоръчвам!
Явно следващият блок ще го карам в Сливен при ЗИГ. Опитах се да намеря разни неща за машината за хонинговане, с която разполагат, но не намирам нищо конкретно.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Контакти:

Шлайф база.

Мнение от Денис И. » 13 май 2019 14:53

tojaga написа:
13 май 2019 14:36
Явно следващият блок ще го карам в Сливен при ЗИГ.
Пиши като го караш твоя да закараме и моя.

Отговори

Върни се в “Общи приказки”