Дилема за покупка на нова кола

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Мнение от amitko » 29 юли 2019 22:51

Гледаме за кола на жената.
За съжаление шкода ситигоу вече не се продава.

Спряхме се на две алтернативи
Сузуки ингис GL - около 22 000 лв.
Хюндай i10 - на промоция 16 000.

Някой има ли наблюдения, + / - или някакво мнение по въпроса.
Как стой въпроса със сервизите на двете марки.

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 31 юли 2019 21:32

За сервизите не мога да споделя опит, иначе и двете съм ги виждал, когато обикалях да търся нов автомобил на приемлива цена. Ако наистина става дума за дилема т. е. избор измежду тези два автомобила и ако разликата в цената не е определяща (а тя не е малка), то аз бих предпочел Suzuki-то без никакви колебания! Този Hyundai е кола точно от типа "сапунерка" - нищо впечатляващо по интериор и оборудване (тук визирам най-евтиното ниво, тъй като за него става дума), малък мотор, да се седне отзад е истинско изпитание и не бих препоръчал на никой да опитва. Не съм го разглеждал подробно, защото не ми влизаше в представите за семеен автомобил, но определено не ми допадна.
Suzuki-то е с по-мощен мотор, като разходът на практика е един и същ, по-високо е, има прилична визия и интериорът е интересен и съвременен. Не ми се рови сега по сайтовете на вносителя, но мисля, че и гаранцията на Suzuki беше с две години повече отколкото тази на Hyundai. Абе с две думи - аз бих предпочел Ignis-a без да се чудя! Тук обаче искам да отбележа, че това е лично мое мнение и бих препоръчал да се отиде на място и да се видят и двата автомобила и то от човека, който евентуално ще ги ползва, защото както е известно: "Вкус, другар няма"! ;)

Потребителски аватар
amitko
Контакти:

Мнение от amitko » 31 юли 2019 22:21

И ние на там опиваме...i10 е доста компромисно решение.
Колкото до цената...то на всички марки този глас коли са около 20-25к. Просто i10 имат някакво нмаление в момента.

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 01 авг 2019 09:51

Колега, вие си знаете най-добре, но мисля, че ако седнеш първо в i10-ката и после в Ignis-а на момента ще забравиш за първата! Намалението си е намаление, не бива да се пренебрегва, само че намалението днес го има, утре - не, а ти ще си я имаш колата дълго време занапред, затова е добре да се помисли в перспектива, за да не съжалява после човек ;)...!

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 15 авг 2019 17:51

Начи азиатския компост след 2-рата зима, ще ти трябва оксижен да си ремонтираш окачването, на 5-тата ще си търсиш телоподаващо за вежди и прагове. За тия пари си взимаш една Калина/Гранта/Веста от НАР и не се занимаваш с глупости. Ако пък нещеш Лада - Дачия.

А най-разумен избор е нещо 2-ра ръка, запазено на газ. Изобщо новата кола е набутвация отвсекъде
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
amitko
Контакти:

Мнение от amitko » 18 авг 2019 19:17

А най-разумен избор е нещо 2-ра ръка, запазено на газ. Изобщо новата кола е набутвация отвсекъде
Това въобще не е вярно. Това ще е третата нова кола която ще купуваме...В общи линии е все тая дали ще е нова или стара. В крайна сметка разходите излизат почти едни и същи.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 19 авг 2019 19:50

Като се изръсваш и едни 1000+ лева за Каско и задължителното обслужване при дилъра, не мога да кажа че е едно и също ...Няма по-хубаво нещо от новата кола, но заблудата , че разходите са еднакви е голяма ...

Потребителски аватар
amitko
Контакти:

Мнение от amitko » 20 авг 2019 08:49

Каското не е аргумент. Да, досадно е, ама и на “стара” пак го има. А и новата може и без каско. Сервизното обслужване е досадно. Да не говорим, че обикновено са мърлячи. Ама това е най-много докато трае гаранцията.

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 20 авг 2019 12:10

Нова кола на изплащане без каско не може. Да платиш 30к Кеш за нова кола е безумие... тия пари могат да се завъртят. Колата е разход, колкото по-малък, толкова по-добре
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
amitko
Контакти:

Мнение от amitko » 20 авг 2019 15:53

Моите житейски виждания са малко по-различни. Иначе философски погледнато всичко в живота е разход. Друг принцип е нищо да не взимам на изплащане/кредит и т.н. Когато купувам нещо то става мое, независимо от цената. А и 20-30к не са чак толкова много пари, ако се въртят годишно ще носят 3-5к. Остава въпроса как да се въртят. Аз си изкарвам парите без да трябва да въртя нещо.

Отговори