Дилема за покупка на нова кола

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Дилема за покупка на нова кола

Мнение от LADA-2107 » 11 сеп 2019 07:55

Според мен малко се преувеличават нещата. Купуваш стара кола - наливаш луди пари за ремонти... "На кола, на жена и на свиня не се познава!" - е казал народа. Въпрос на късмет. Зависи този преди теб дали си е гледал колата, дали се е грижил за нея или само е карал. Знам хора които са купили нови коли и реват от сервизи, представителства, скъпа поддръжка. Знам и хора които са купили втора ръка кола, само обслужват, и карат без сериозни повреди. Какво означава "скъпи ремонри" и смяна на "скъпи части". Колко хора познавате да са купили кола на старо и да са сменили двигател или скоростна кутия. В повечето случаи са основните неща - обслужване + разхлопал се някой шарнир/накрайник/каре, някакъв теч... Има хора които се престарават и сменят неща които не са все още за смяна, профилактично, има и такива които нищо не сменят, както бе казал един майстор: "Вдигам я на подемника, окачването пада на земята!".

Отговори