Алкохолът-проблем на нашето време?

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 16 сеп 2019 11:49

Алкохол трябва да се пие редовно в умерени количества :)

Ако някой се напие и се държи като гъз - значи си е гъз! Основно правило - пие се за кеф, не да се напиеш!

п.с. Редовно си консумирам бира - ама това е разхладителна напитка, а не алкохол. Твърдо пия само арменски коняк, около 1л годишно за кеф или с медицинска/антибактериална цел :)
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
Дрон
Контакти:

Мнение от Дрон » 16 сеп 2019 11:52

Най-смешни и жалки са ми тия индивиди, дето пропагандират здравословният начин на живот ;) Баси жалките самовлюбени отрепки, дето искат да живеят вечно!

Живота пичове е един, трябва да се живее така, че да сте щастливи доволни и да не пречите на останалите да са такива!

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 16 сеп 2019 12:12

" Редовно си консумирам бира - ама това е разхладителна напитка, а не алкохол."
Въй въй ,ти колега обърка моите представаи за алкохол както и на цялата научна общност предполагам.Чудно ми е, защо не трявбва да се използва безалкохолното наречено бира когато се шофира или си на работа и не се изтряскват 4-5 такива безалкохолни.Ако едните хора за теб са жалки, тогава какъв трябва да бъдеш ти в очите на другите щом пропагандираш ,че бирата не е алкохол и подчертавам ти твърдиш ,че трябва да се пие всеки ден...Имаш защитена докторса десертация по тази тема ли.Това ,че на някого му харесва да прави нещо ,не би следвало да се превръща в правило за всички останали,а тези които не споделят мнението му са загубеняци едва ли не.Това ми напомня за ученическите години когато аз бях 16 годишен загубеняк в очите на такива като теб може би ,защото не пушех цигари и не пиех тогава грам алкохол,но сега след години когато ги срещам моите съученици с големите бирени мяхове (кореми) и с пожълтелите зъби от цигарите неможещи да изкачат два етажа без да се задъхат , виждам ,че изборъм ми някога е бил правилен.Аз също пия алкохол но в седмицата понякога няма и един път средно статистически , кой как иска да вкарва разни неща в тялото си ,си е лично негово решение!За цигарите винаги съм бил твърд пари за да се тровя и да пълня нечии други джобове аз не давам!!!

Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Viper » 16 сеп 2019 13:16

Много е важно от каква гледна точка ще гледаме на алкохола, чисто медицински, няма количество алкохол, което да е полезно за организма, това че в жълтите вестници сте прочели, че имало някакви ползи, я за сърце, я за едно или друго, избиите си го от главата, въпрос на психика е.
За нас българите, алкохола е главно за социализиране с други българи (понякога и да се направим на пиячи пред чужденците). Понякога е за да се напием по навик или от мъка, за нас алкохола е заложен в битовия ни живот, самия процес на дестилация е заложен културно, то като цяло е така на балканите, ама ние квото можем го правим на ракия, ракия казвам обощено, защото дефакто ракия се прави само от грозде, всичко останало се води дестилат. В гледната точка на всички ви, има дозя истина и доза заблуда.
Какато казах по-рано, всеки е свободен да прави каквото желае, стига да не прекарчва границите на закона, всеки е господар на собствения си живот и трябва да си носи полседиците от делата, който иска да пие, който иска да не пие, който иска да смята бирата за безалкохолно, аз така от една каса безалкохолно сега съм без книжка (повечето знаят историята). Айде наздраве на всички. (victory) :cheers:
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Дрон
Контакти:

Мнение от Дрон » 16 сеп 2019 13:43

Да бе в жегата Фанта ли да пия, дето таблицата на Менделеев е вътре... я си пийте вегам сокчетата с химия и живейте здравословно :)

Цигари пуша от 24г. на доктор нямам спомен да съм ходил освен за някви тъпи профилактики в предишната работа, антибиотик не съм близвал поне 20г (освен едни кремчета за като ти вадят стружка). Та кой живее здравословно? ТОя дето не се разболява или тоя дето постоянно яде под диета, не пие, не пуши и си надува жените?

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от 0gn » 16 сеп 2019 18:02

Вайпъре, чисто медицински от алкохола има ползи, от злоупотребата му обаче няма. Аз съм пил различни отвари с ракия и съм стигнал до заключение, че действат, а алкохола в тях е за да достигнат по-бързо до кръвта /или до главата (hiro) /. И това че ни е наложен в бита, не значи че преди българите са се наливали както сега го правят. За съжаление може и да настигнем руснаците... те са много зле в това отношение. А ракии си наричаме всички плодови дестилати. Това си им е народното название.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 16 сеп 2019 19:17

Не знам уважаеми колега Дрон,какво пиеш ти когато си жаден,но за себе аз знам да пия вода,чувал съм че всички животни, когато са жадни пият това,а ти щом утоляваш жаждата си с бира е изцяло твое решение.Аз лично нямам мнение за себе си ,че живея здравословно, но съм твърде далеко от мисълта да твърдя ,че бирата е вид безалкохолно, а редовната употреба на алкохол е едва ли не панацея на всички болести...това за бирата трябва да го препоръчаме на бебетата и децата ,а рекламата (пропагандата) да я прави колегата Дрон....пийте редовно и ще бъдете здрави като МЕН! :cheers:

Потребителски аватар
Crazzy_Lada
Официален фотограф на ЛКБ
Регистриран: 30 декември 2011
Автомобил: ВАЗ 21051
Контакти:

Мнение от Crazzy_Lada » 17 сеп 2019 09:14

Аз лично водата отдавна я отказах, но това си е мой избор!
А на работа 4-5 бири са даже малко, но естеството на моята работа го позволявя! :cheers:
Лудите нямат спирачки!

Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Viper » 17 сеп 2019 12:32

То иначе музата не идва нали. (hiro) :cheers:
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Crazzy_Lada
Официален фотограф на ЛКБ
Регистриран: 30 декември 2011
Автомобил: ВАЗ 21051
Контакти:

Мнение от Crazzy_Lada » 18 сеп 2019 04:21

Нещо такова, творческата визия бяга! (hiro)
Лудите нямат спирачки!

Отговори