Алкохолът-проблем на нашето време?

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
verde
Регистриран: 25 април 2008

Мнение от verde » 29 сеп 2019 02:11

Налага се да възразя на някои колеги.

Не мисля, че който се стреми да живее здравословно е непременно самовлюбен и желае да живее вечно. През последните години съм предимно на вода, а преди всеки ден пиех кола, защото много я обичам. Но като ми обясниха, че съм на ръба на диабета я ограничих до кутийка на месец. И ръжен хляб "Вита" всеки ден.....Само 1-2 пъти месечно земелка от Била. Натурален шоколад вместо фин млечен.....Не ми се иска да живея до 90 или 100г. И 70 ми са много......Който го иска обаче, му го пожелавам.

Бях в Русе и отворих една бутилка "Фетеаска алба" от Търговище. 2 седмици отпивах по малко и сега е наполовина. Вече съм в София и тази бутилка ще ме чака до следващото идване в Русе. Алкохолът никога не ме е привличал, за разлика от колата.

Следя намаленията по магазините и инвестирам в алкохол, за да има да го подарявам на приятели и лекари. Но какво да е не подарявам и се надявам да бъдат доволни от избора ми.

Сега за ядрените оръжия. За щастие те не са станали проблем на нашето време, защото разумът е надделял. Хирошима и Нагазаки са изключението, но то е доста отдавнашно. Използването на ядрената енергия в АЕЦ е нещо полезно.

Съгласен съм, че алкохолът е бил проблем и преди 100, и преди 200г., но това днес не ни засяга.

Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Viper » 29 сеп 2019 15:34

Поздрав от нашия казан.... за вашия казан! :cheers:
Прикачени файлове
IMG_20190926_121637.jpg
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 30 сеп 2019 00:50

Ръжен хляб и вода... Баси заслужава ли си?
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

verde
Регистриран: 25 април 2008

Мнение от verde » 30 сеп 2019 02:07

Да, защото така се топят килца. На мен още от дете са ми били в повече, заради неправилно хранене. И сега са в повече. За мен не е особено важно колко години ще доживеем, а колко болни ще бъдем през годините. Засега аз не съм от категорията на сериозно болните. Но един мой съученик е с тежък диабет и нехае! Беше двойкаджия и сега почти нищо не е научил за своя огромен проблем-диабета. Напразно се опитах миналата година да налея поне мъничко знания в главата му......

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 30 сеп 2019 08:04

Няма как да помогнеш на човек който не иска да му бъде помогнато. Няма как да помогнеш на човек който не осъзнава, че има проблем или отказва да го приеме. Имам приятели които виждам, че правят нещо по грешен (според мен, а и според повечето хора) начин, губят време и пари по начин и за неща които няма смисъл, а живота е кратък и минава неусетно. Говорих, говорих, отдръпнаха се от мен, едва ли не ме намразиха, но не промениха начина си на мислене и на живот. Изпокарахме се, ама аз ли съм виновен за това, че съм допуснал някоя грешка и съм я осъзнал, че искам да предпазя моите приятели да не допускат същата грешка? Аз ли съм виновен, че за някои приятели ме боли повече от колкото за роднини?

Потребителски аватар
Crazzy_Lada
Официален фотограф на ЛКБ
Регистриран: 30 декември 2011
Автомобил: ВАЗ 21051
Контакти:

Мнение от Crazzy_Lada » 30 сеп 2019 09:58

Viper, да не забравиш да почерпиш колегите от форума, които не консумират ръжен хляб и вода с тази благинка, която виждаме да тече на снимката. (focus)
Лудите нямат спирачки!

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 30 сеп 2019 11:44

Няма ядове, благинка бол, поводи да има (victory)

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 30 сеп 2019 11:53

Какво означава: "Ръжен хляб и вода, заслужава ли си?"?Тоест ако не се напиваш редовно и не се тъпчеш с всевъзможни боклуци, значи си живял напразно?

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 30 сеп 2019 12:17

Зависи от гледната точка Саше, вианги съм казвал, че след като си свършиш работата и задачите, няма нищо лошо да разпуснеш, всеки разпуска по свой начин, кой с вода и ръжен хляб, кой с блъскане по фитнеси, кой с пиене, кой с пушене, кой с друсане, важното е да не пречиш на другите и да не ти се отразява на личния живот в негативен аспект. Всеки сам си избира, както е казал Чарли Шийн: "Алкохолът е само за хора, които могат да си позволят да загубят няколко мозъчни клетки". Всеки си има свои разбирания и не бива да бъде съден за изборите които прави. Гледате много едностранно на нещата, черно или бяло, ама не е така.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Контакти:

Мнение от Frysco » 30 сеп 2019 12:39

Мислих, мислих, да взема да изплюща пак някой от моите романи... демек три километра мнение, дето хората си чупят мишките докато го изчетат.
Па реших че е безсмислено, зер - кво значение има какво мисля?
Баш това винаги е бил проблема, че някак си се чувствам длъжен да обясня дъълго и подробно какво мисля. Глупости мисля, кво да мисля...

Не знам проблем на нашето време ли е алкохола. Или пиеме алкохол заради проблем на нашето време.
При мене е по-скоро второто. Знам си откакто съм го открил за себе си, че с него светът става по-читав. Една-две бири и от главата ми се изпаряват всякакви тъпотии, дето ме задушават откакто се събудя, докато заспя. Вече бая години ще станат, все се чудя как мога да се направя такъв и без да пия.
Ми никак. Каквото и да съм пробвал, не става... явно съм от дефектната серия хора.
Напоследък се изморих да бъда себе си и взех да си сърбам биричка редовно. На твърдия алкохол, кой знае защо, гледам с неприязън и недоверие. Нещо нямам спомен да ми е ставало много добре от него. Но една бира, да ми отпусне главата, е някаква безобидна и приятна мярка. Вечер, може да си позволя и две, една след друга, та някой път и три.
По-лесно се разбирам с хората, по-добре се чувствам, почват да ми се правят неща, които иначе никога не са ми се стрували хубави. Например, напоследък ме е осенила идеята, че футбола не е толкова скапана игра и дори е приятно да вземеш да пориташ малко.
Разбирам го много добре Верде, с тея неща с излишното тегло, захарта, и аз съм се сблъскал. Също сега избягвам такива неща, като кока-кола и шоколад. Ама чат пат седя и се ядосвам, колата да спра, сладкото да спра, такъв хляб, онакъв... и накрая - дай и алкохол да не пия? Айде, за диабета и тлъстините, да речем че е смислено да се пазиш. Но без малко алкохол, от какво точно се пазя? От това, че съм пълен с проблеми и трябва непрекъснато да мисля за тях?
Ми с радост ще ви съобщя, че колкото повече мислиш за проблемите си, толкова по-дълго време имаш проблеми. Да си 100% трезвен и да не те тормози нищо - това е само за някои хора, на които много мога да им завиждам. Те и без бира са си като леко пиинали, всичко им е леко и добре. Същото нещо като да нямаш никога кариеси, да си по природа без излишни тлъстини и всякакви такива прелести, дето все на другите се случват. Тяхната мама...

Пак се отплеснах. И така... малко алкохол е полезен за хора, които умеят да пият малко алкохол и той им действа добре. Колкото да се удържаш да не изплискаш кофата. За тези, които не могат да постигат нирвана с малко, които усещат главата си пълна с бодлива тел, дори и след литър ракия... не знам. Бих искал да знам, ама не знам. Който знае, сигурно ще стане следващия Исус Христос. Но едно съм сигурен - тези които живеят в ада на земята, горят от другите хора. Не дърветата, пръста и камъка ги пърли живи тях, а хората. И ако някой вече крещи и вика в главата си и нито алкохол, нито нищо успокоява болките, мога да му препоръчам само да спре хората, преди да е отворил прозореца и да се е метнал.

П.С. Живота е един баланс. Стана малко мрачно, това което написах, затова да допълня - не са само мъки по този свят и ние не сме правени само за да се мъчим. Така че, пиите с мярка и използвайте това средство, за да постигате лек баланс. Ако има необходимост от по-големи количества, помислете за премахването на други фактори, които нарушават баланса, а не опитвайте с повече алкохол - много са пробвали и не е станало.

Отговори

Върни се в “Общи приказки”