Снимки за КАЛЕНДАР 2020 година

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
samarkata
Дама
Регистриран: 02 декември 2014
Автомобил: ВАЗ 2108

Мнение от samarkata » 13 ное 2019 13:39

Скъпи колеги, за направата на един календар не е нужно само някой да прати снимки! Трябва резолюция, размери, раздувки и визия за кадър. Това е за снимките. За календара снимките трябва да имат и обща визия заедно дори цветност. За това по света един фотограф снима. Така има идея и завършеност.
Екипа който прави календара според мен е следван от тази идея.
Относно календара на Москвич клуба, те не ползват 12 коли, а много по-малко!
Няма път към щастието, пътят е щастието!

Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Viper » 13 ное 2019 15:25

Това за еднолистните календари, като на москвич клуба го говорих още миналата година, доста по-практично е, по-евтино, но бях отрязан като кисела краставичка.
Ако се направи хубав еднолистен, обещавам да купя поне 5-6.
За еднолистен календар можем да ползваме 1 кола, можем и 5 коли, можем и 50 коли, колкото има във въображението на дизайнера.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от auto_forum » 14 ное 2019 09:13

Абе нема организация у тоз форум. Денис е виновен. (hiro)

Потребителски аватар
Crazzy_Lada
Официален фотограф на ЛКБ
Регистриран: 30 декември 2011
Автомобил: ВАЗ 21051
Контакти:

Мнение от Crazzy_Lada » 19 ное 2019 11:59

''Мнение от петко петков » 12 ное 2019 20:27

Crazzy_Lada, къде мога да видя малките календари''

Малките календарчета обикновено вървят безплатно към големия или струваха някакви стотинки. Нещо такова. Като може да се поръчват вече ще има тема за покупка. Можеш, ако искаш да отбележиш в платформата, че желаеш повече малки календарчета :) ;)
А колкото до целия спор около календара, просто нямам думи.
Всяка година едно и също. Много недоволни. Как пък един не се замисли дали е лесно да прегледаш над 400 снимки, от които не повече от 20 стават. Никак не е лесно, а винаги ще има сърдити, но какво да сер прави.... Като цяло фотографията е много субективно изкуство.
Аз мисля, че и аз и Нели направихме много усилия, за да се получи крайния резултат. Всичко се прави на доброволни начала и хич не е лесно.
Някои снимки до последно се чудехме, но отпаднаха в последния момент. Колата на Любо в сламата до последно се чудехме дали е подходяща, но просто колата ''ПАДА'' от хоризонта драстично надясно. Колкото до снимките на Жоро, аз ги харесах и ги бях сложила, но просто при последния разбор отпаднаха. Имайте предвид и предпечатната подготовка и кадриране, все пак.
Така че хич не е приятно цял месец да се занимаваш в свободното си време с календара на ЛКБ и накрая вместо да са доволни хората в форума, че някой се е заел да направи календара за 2020г., да те обиждат и да ти слагат негативен рейтингов коментар. (stupid)
Лудите нямат спирачки!

Потребителски аватар
MOTO`manqk
Регистриран: 05 септември 2008

Мнение от MOTO`manqk » 19 ное 2019 19:21

Доволни сме душичкии!!!! :)
"Не е лесно и да си кмет, неможе да се угоди на всички!"
Недоволните като гледам се броят на пръстите на една ръка, айде сега групово го местиме в другия крачол относно техните несгоди, и живота продължава.
Календара е супер! :cheers:

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 20 ное 2019 08:55

@Crazzy_Lada, хайде кажи си мнението поне по темата с еднолистния календар, ако някой може да помогне по темата, то това си ти, както казах, ако направите, 10 ще взема. :cheers:

Потребителски аватар
Wolfgar
Регистриран: 20 април 2013
Автомобил: ВАЗ 21053

Мнение от Wolfgar » 20 ное 2019 17:13

Това няма да е календар, а плакат. Хвърчащо листче, с което можеш само да си избършеш ******. Няма да е красиво, а практичността ще е абсолютна нула. Ще се наблъскат 12 миниатюрни снимчици на нещо полуразличимо, плюс 12 групи от цифри. Като купиш 10 по левче/два, са си 10/20 лева. Аз тази година си взимам 2 красиви и практични календара за 20 лева и си е перфектно.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 21 ное 2019 15:50

Човек, ти виждал ли си календара на москвичистите, че говориш? (rtfm) (rtfm) (rtfm)
Тази година имаха само една едиснтвена кола, тяхната визия е да има един автомобил, който да представи целия клуб. Календара им е във формат А2 или А1, всичко се чете нормално и лично на мен ми е доста по удобно примерно за работа, вилата или е така просто да раздам на приятели. Сегашния формат на календара, който върви от години ми е неудобен и тегав и това е причината, поради която никога не съм и няма да си поръчам, без значение дали мой автомобил ще е там. Да! Ако ще и на 12те месеца да се сложат моите автомобили, пак няма да си купя, за-що-то не ме ке-фи.

ПП. Получавам всяка година поне 10 календара безплатно, я от банката, я от мобилния/интернет оператор я от работа, я от банкета на бащата, я от 2-3-5 приятел, идеите на календарите е да ги подаряваш като рекламни материали, защото е ако за чиста практичност, никой не може да бие календара на смартфона ти, да бъда честен, джобното календарче на ЛКБ ми е по-практично от колкото сегашния календар в сегашния формат.

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Регистриран: 19 май 2008
Автомобил: ВАЗ 21079
Контакти:

Мнение от milev86 » 22 ное 2019 02:51

Уважение получават от мен хората, които се занимават с направата на този календар! Без значение какъв е резултатът!
Комплименти за Нели, за Били и за всички знайни и незнайни воини, които участват в това начинание! Оказва се, че е по-лесно да смениш пиньон в диференциала на ВАЗ, в аварийната лента на АМ, отколкото да направиш календар на ЛКБ и всички котенца да са доволни! Не става! Аз отдавна съм направил предложение относно календара, но никой не иска да го възприеме, като единствено нормално!
ЛКБ си има избран официален фотограф. Въпросната, трябва да идва на всички по-големи национални срещи и да прави снимки на автомоБилИте. Само за декември и август може да се правят конкурси за снимки на море и на сняг. Точка.
Фотографът си снима колите, води ги сред природа, река, сено или скали. Който иска колата му да бъде снимана, не да си набива камшиците в събота вечерта или неделя сутринта от събора, а да остане и в организиран поход, в неделя след събора се прави фотосесия на някои автомоБилИ от фотографа на клуба. И само фотографът може да прави снимката и после да си ги подбира. Това е. По този начин се изолира е тая простащина, на която сме свидетели години наред. Включвам и себе си, защото и аз съм същият простак и в годините назад съм недоволствал от това или онова. Това трябва да бъде организацията за снимките на календара. За това имаме и фотограф, която е добра в това, което прави и ви моля всички да имате уважение и разбиране към труда на момичето. Ако ние не съхраняваме себе си като клуб, няма кой друг да го прави.
Това предложение го правя съвсем официално. Официално скоро ще има и събрание на УС на клуба, на който аз лично съм подготвил точки, които държа да бъдат обсъдени, гласувани и приети или не. Тая селска седянка около календара трябва да бъде прекратена тази година! Демокрацията е нещо прекрасно, но очевидно тук, а и не само, е напълно неприложимо!
Биляна прави страхотни снимки и нейна трябва да бъде цялата отговорност около тяхното оформление и приложение.
Друг е въпросът, ако някой друг има претенции да е фотограф на клуба. Приемат се кандидатури, прави се тайно гласуване и членовете на клуба избират фотограф. Елементарно е. Като същия, ще има задълженията, отредени предварително.
Нели е оставила страхотно "наследство" и то трябва да бъде "ъпдейтнато" именно чрез този подход, който хем ще даде свобода на действие на фотографа, хем ще даде възможност на всеки, който иска, да участва в снимките! Всяко друго решение е крачка назад и всяване на излишен раздор в клуба.
Колкото до еднолистовият календар, аз съм твърдо против това, но моите уважения към клубовете, които са си го избрали! Практичността на еднолистовия календар клони към нулата и става единствено за това, да си режа наденицата върху него. Календарът в сегашния му вид е красив, практичен и приятен и е емблема на ЛКБ. Нямаме нужда да копираме от някой, нещо си. Ние си имаме стил и си го следваме. И така ще бъде. Достатъчно сме големи като мярка и име, за да копираме някой друг!
Това е от мен. Поздрави на всички, които все още, стоически се занимават с това! Правите всеки мой месец интересен!
Да живее Лада Клуб България!
:lcb:

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 22 ное 2019 10:07

Ама никой не е казал да правим само еднолистни календари, а да направим И еднолистни, нямам нищо против сегашните ни календари, страхотен дизаин са и друг такъв не съм виждал и обикновенно снимките са най-готините, просто както казах, не ми е практично.
Практичността на еднолистовия календар клони към нулата и става единствено за това, да си режа наденицата върху него.
И това е вярно, накрая и за това става, ама пък многолистния за какво го ползваме освен да си гледаме лъскавите лади.
Да бъдем честни, от както всеки има някакво мобилно устройство, практичността на хартиения календар е само носталгична. Използваме повода за календар просто да си правим ежегоден албум с готини ладички.
Някой да не остане с впечатление, че съм против многолистния, изобщо не, просто викам малко разнообразие, това си е изцяло мое мнение, никой да не го приема лично.

Отговори