Конструктор "Сглоби жигули"

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от Viper » 29 сеп 2021 01:45

Колеги, предполагам сте видели констурктора "Сглоби стъпка по стъпка легендарната <Жигули>"
Излезе първия брой на цена от 1.50, в него е включена предната престилка, маска броня и т.н.
В списанието има доста изписано за марката и за ретро автомобилите като цяло.
1 брой - 1.50
2 брой - 8.95
3-130 брой - 18.95
Като тегля чертат е близо 2500 лв.
За тези пари, човек може да реставрира истинско жиугли (ако си сръчен)
По принцип не исках да се занимавам, но първия брой ми бе подарък и реших да се хвана на хорото и да го събера с идеята, някой ден като имам дете да го сглобим заедно. Макета е 1:8 и е доста детайлен и функциониращ.
Какво мислите вие по темата?
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
MOTO`manqk
Регистриран: 05 септември 2008

Мнение от MOTO`manqk » 29 сеп 2021 12:20

Че парите са найстина много, за тия пари е60 дето се вика :lol: , иначе да, шуга е, интересно е, ама гад деемн има неколко седми'ци за по 1500 лева ставащи из нета, големия ми син е на 9 скоро ще може да и' смени амортисьори(примерно) от останалите пари(до 2500) и там гарнитура капак глава ала бала, и без това за тротинетките и колелетата си накупува негови си комплект шестограми, клещи и набор звездогаечни ключове, ще е в пъти по ценно като стаж, урок, опит.
Тва си е лично мое мнение, но аз лично не бих се занимавал с макет по скъп от "1:1" :lol: живота е твърде кратък ми се струва... :roll: плюс това събирането ще се проточи с години, да речеме че заминеш по чужбина или покрай корона вируса се объркат нещата с доставките от Китай, а ти вече година си купувал редовно пластмасите им, и от тоя месец или седмица вече го няма тва списание...тц не ми звучи никак рентабилно в обстановката която се намираме :geek: . А и според мен повечето хора ще си вземат първия и още 4 5 броя, ще зарежат каузата заради цената, и ще го спрат списанието щото не е рентабилно и накрая сички ще имат пластмасови маска, броня, две колелета, таван, две врати и две седалки на стойност 150 лева, и само ще цъкат с недоволство като видят на полицата списанията събиращи прах по пликчетата...

П.с. а и сега се сетих като чуя в рекламата "две хиляди сто и едно" ми бъркат под лъжичката. Иначе ти щом си се решил ти пожелавам успех със събирането на частите, и със намирането на точната дето да роди бъдещия помощник(ако не си я намерил де), и да я пуснеш тука откакто е готова (victory)

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от Viper » 30 сеп 2021 05:36

Аз с петицата съм доста често атракция на центъра ма Русе, та постоянно водя лекции на малолетни, които казва, че дядо им също има Лада две хиляди сто и пет, ама моята била много по запазена. И като им кажа за налятите пари, ми казват какви нисани и мицубишита биха си взели.
Аз иначе все още недоумявам, макета ще е във всичките 130 броя ли, верно, че една Лада има бая части.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
MOTO`manqk
Регистриран: 05 септември 2008

Мнение от MOTO`manqk » 30 сеп 2021 09:26

Е то за атракцията ми е познато до болка, особенно с обърнатите джанти, всеки десети човек ме пита "тая Лада продава ли се?" ,или ако е дете "колко коня е тая Лада" а тя завалишката ще изкара 35 коня на гуми :lol: амаа да атракция е, и мене си ме кефи, тва на вас специално няма кво да ви го обяснявам...
А по темата верно ли в 130-те броя ще бъдат частите, в какъв тираж е тва списание седмичен или месечен? В единия случай са 11 години(баах тва перспективно мислене) в другия е се едно изплащаш кредит...
А относно младежите, въпрос на вкус и как им е минало детството, ако не са возени активно в Жигули, нормално да нямат такъв интерес сега, на фона на кви коли верно сега могат да си купят за парите за реставрация на Лада, абе требва да си си фен... А и квото ще да си говориме истината е че класиките са си отживелица неможе да очакваме младежи да се возят с тях, е така някой наследил някоя от дядо си, и я кара месец два докато не протече от секъде и и' изчезнат ниските, щот се е затиснал карбуратора, и край "тва не е кола за мене" тегли заем, зима си А тройка червеното и,и вече е актуален....

Потребителски аватар
m_g
Регистриран: 12 март 2008
Автомобил: 2101+M21

Мнение от m_g » 01 окт 2021 12:10

Със сина ми имаме към 30 модела в 1/24 всякакви соц коли. Демек с отлична детайлизация ги има всичките видове Жигули, Лади и какво ли още не. Последно снощи му подарих Варшава 223. При ориентировъчни 50-60лв на модел това са грубо хиляда и петшестотин лева или пак имаме една жигула в шкафа. Караме по мокета и бръмчим с кеф.
За това в 1/8 директно се отказах. По-лесно ще сипя 2500 лева в резервоара и няма да сляза от жигулата, отколкото да чакам като дебил брой след брой. Малкият като поотрасне още, ще получи достъп до големите коли и да се учи, ако иска. И без това не мога да карам всичките ми творения. Сега има Москвич с педали, екстра е, кара го и въобще не ни дреме, че е много запазен, непребоядисван, или колко им се е вдигнала цената и че за тия пари 2140.

Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от auto_forum » 02 окт 2021 18:18

И аз се зарибих, но ако наистина ще е на тази цена е нерентабилно. Фирмата, която ги произвежда е немска и миналата година бяха пуснали Трабант. След 3тия брой струваха по 11 евро и са 126 бр.

Kuncavia
Регистриран: 25 октомври 2009

Мнение от Kuncavia » 08 окт 2021 13:07

Здравейте,

Има ли яснота кога ще излиза втори брой? Не намерих никаква информация нито в интернет, нито пише в самия първи брой. Супер интересно изглежда, изработката е много добра. Наистина крайната сума е доста неприятна, но ако го разсрочат по 1-2 броя в месеца, сумата мисля, че не е непосилна а и събирането в продължение на 2-3 години, ще направи още по-интересно всичко. Не търсен ефект, ще е скъпа цена + чакането да си получиш колата, като от едно време хаха.

Потребителски аватар
butaloto.
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 11 окт 2021 23:50

Утре.. т.е днес излиза втория брой. Побързайте (victory)
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Tsvetan
Регистриран: 14 октомври 2021
Автомобил: Лада 5

Мнение от Tsvetan » 14 окт 2021 10:29

Имам два броя от 1ви брой от списанието, които подарявам (само си поемате разходите за куриер)

Отговори

Върни се в “Общи приказки”