Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Цени за съединител?

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
ocultist
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 03 март 2008
Контакти:

Цени за съединител?

Мнение от ocultist » 27 апр 2008 10:23

Христос Воскресе, Много здраве и късмет! Та колеги питах в един магазин за съединител Валео и ми казаха:
Феродов Диск - 36лв
Притискателен диск - 52
Аксиален лагер - 18

Но на мен ми се струват много ниски тези цени, нормални ли са или съм гледал некви боклуци?

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Регистриран: 21 март 2008

Re: Цени за съединител?

Мнение от kiril_bulgaria » 27 апр 2008 11:36

Питай и в фирменият магазин на НАР, ако си член на клуба ползваш 10% остъпка и със сигурност частите са оригинални, внасят ги директно от АвтоВАЗ.

Different_Soul
Регистриран: 01 април 2008
Контакти:

Мнение от Different_Soul » 27 апр 2008 11:57

Аз си купих феродов (немски уж) диск за 22 лв. вчера.
По-късно ще пусна снимки тъй като нямам представа за марката.

santaclash
Регистриран: 24 април 2008

Мнение от santaclash » 27 апр 2008 12:15

Не се занимавай с руски (в нашия случай-украински и белоруски) боклуци,след като има Valeo,та било то и турско.Качеството е несравнимо и то в полза на НЕруското.Турските части са си ОК...не знам от къде имате тия предрасъдъци към турските части.Пълно е с турски заводи,дето правят части за първоначално вграждане.

Дрон

Мнение от Дрон » 27 апр 2008 22:31

Санташ, ами ходи и разгледай турски части, щото има турски и турски. АС метал са добри, но я си вземи един турски мигач примерно.
Имаше един тест на съединители в стария форум. Според мен цените са ниски и частите са боклуци. Щом едно "Начало" феродов диск струва 25лв. А то на тестовете не се представя зле. За съжаление ВИС досега не съм виждал, иначе беше оптималния вариянт за нормално каране.

santaclash
Регистриран: 24 април 2008

Мнение от santaclash » 27 апр 2008 22:37

Естествено,че има турски-нормални и турски-ментета.Цената е важен показател за качеството на една резервна част.Лично аз...към дискове с цена 25 лева си оставам с предубеждение,независимо колко добре са се представили.Прекалено евтини са.А пък руски-съвсем.Времената,когато "руски" означаваше "качествени" май минаха.Всичко е гаражно производство.

За повечето коли комплект съединител може да се намери на цена 180-250 лева.Говорим за масовите.И понеже в съединителя на Лада има почти същите неща както в съединителя на една Алфа или Голф,няма особена логика единия да струва 200 лева средно,другия едва да докосва 100.Има нещо нечисто в цялата работа...

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 27 апр 2008 22:57

Това "нечисто" нещо се нарича икономикс и по-точно пазарната ниша, към който е предназначен даден продукт ...
Дълга тема е и за да не стане мнението ми офф-топик, ето го споменатия тест на съединители:

viewtopic.php?f=23&t=73" onclick="window.open(this.href);return false;

ЕДИТ: Ако бар-кода на Валео-то започва с 276 значи е менте (надписа е само "Made by Valeo")
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
ocultist
Контакти:

Мнение от ocultist » 28 апр 2008 00:35

Това за баркода ще го погледна след празниците, а къде могат да ми ги сложат тези красоти на колата, че ми е над възможностите? Благодаря предварително на отговорилите!

Потребителски аватар
Chocho
Регистриран: 08 март 2008
Контакти:

Мнение от Chocho » 28 апр 2008 16:08

Нали ти бях казал за един сервиз близо до вас?

Потребителски аватар
ocultist
Контакти:

Мнение от ocultist » 28 апр 2008 17:02

На симеоновското? Елба нещо си?

Отговори