Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Подготовка за зимата нa автомобила

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 24 яну 2016 13:40

Но ако си спомняш имаше и намек ако се получават такива неща да се сменят филтрите на купето за по добра вентилация!

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 24 яну 2016 15:03

То не е намек, а си е истина.
Една от причините за запотяването на стъклата на автомобилите е неправилната (нарушена) вентилация на купето. И съответно филтъра на купето забит. Аз преди зима, като си подготвям автомобила някой хубав ден от октомври-ноември, сменям филтъра.

Пл-В 7500
Регистриран: 27 април 2014

Мнение от Пл-В 7500 » 29 яну 2016 15:00

Руснак превърна "Лада" в...танк

Благодарение на новия си супер-мобил, мъжът стана местна знаменитост
Свят 29 януари 2016, 12:25, oбновена в 12:33

http://vbox7.com/play:522887a7c1

Както се казва, неволята учи.
Особено, ако живееш в район, който често печели рекордите по минусови температури през зимата.
Находчивостта и изобретателността, обаче влизат в упорита битка с майката природа.
Доказа го руснак, който превърна обикновено „Лада“... в танк.
Благодарение на придвижването с вериги, мъжът вече няма проблем с шофирането, а преспи от метър не са проблем за супер-мобила.
Често, руснакът почиства цялата улица, на която живее, като за целта е поставил гребло на колата. Когато накой затъне в снега пък, се отзовава, за да го изтегли.

Източник: Ruptly.tv Редактор: Даниела Пехливанова

http://www.vesti.bg/sviat/rusnak-prevyr ... nk-6049185

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 31 дек 2016 14:32

Днес сутринта слушам Дарик. И една патка се оплаква, че в колата били без вода и храна. Бедствие!

Тя какво иска, като са тръгнали с летни гуми, някоя стюардеса да им раздава и храна и топли напитки на магистралата.

Едно време, имаше къде повече сняг, ама имаше разбиране, екипировка в колата, и колегиалност. Сега всеки е герой.

Потребителски аватар
johny_x3m
Представител на ЛКБ
Регистриран: 12 октомври 2008
Автомобил: ВАЗ 21061
Контакти:

Мнение от johny_x3m » 31 дек 2016 16:38

Еми така е като мислят с г*за си, колите не са подготвени и оборудвани, хората не могат да карат и си мислят, че електрониката ще върти волана вместо тях. В резултат половината карат като изоглавени със 200, а другата пъплят с 20 и създават задръствания. Аз в реното (ладата няма да я коментирам, там е ясно) имам всичко за зимни условия - почти пълен резервоар с бензин, въпреки, че карам на газ, вода, енергийни бар-чета, одеяла, вериги, кабели, въжета, крушки, инструменти, резервни части и консумативи, малка лопата, фенерчета, Power bank и зарядно за телефони. Без пари в кеш не тръгвам (щото ако закъсаш нейде не се знае банкомат ще има ли). Зимна гума под 4 мм грайфер директно я разкарвам (много хора купуват такива), въпреки, че 4 гуми са ми от порядъка на около 600 лв. Имал съм бол пари, дал съм. Ама като знам че може един път да ми се наложи и да ми потрябва по-добре да съм се презапасил, отколкото да вися край пътя. На колко такива "шофьори" съм помагал си нямате на идея.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 31 дек 2016 17:35

Представи си, моят съсед, с реното, с летни гуми втора употреба, да те изблъска отзад или недай Боже челно на завоят да излезе срещу тебе и да се забие? и какво става? Направо ми е тъжно, ако ти превърти шайбата! Директно в новините

Потребителски аватар
KingoftheROAD
Регистриран: 27 септември 2014
Автомобил: ВАЗ 2107
Контакти:

Мнение от KingoftheROAD » 01 яну 2017 19:57

Добрата подготовка е половината свършена работа. Останалото е в задкормилното устройство.

Не забравяйте, че едното време нямаше толкова много коли, сега са поне 3-4 пъти повече само леките автомобили. Тогава малко хора имаха смелост да пътуват далеч в България по зимните празници, а и зимни гуми невинаги лесно се намираха.

port
Регистриран: 31 юли 2010

Мнение от port » 01 яну 2017 20:36

За много години!
И освен това, сега всякакви девойки взимат книжка, качат се на западни бараки, които се управляват с два пръста, без никога да са се мъчили на соц коли. Мислят си че тя колата върви сама...

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 03 яну 2017 14:30

Колеги, нека всеки си направи плановете за тези дни. Предупредени сме, да няма изненади!

Иде нов циклон, Бургас и Родопите ще са засипани от сняг
„Валежите започват в четвъртък срещу петък. На 5 срещу 6-ти валежите ще са най-интензивни. Все още има колебание откъде точно ще мине циклонът, който ще формира валежната зона. По всяка вероятност снеговалежът ще продължи до събота“, прогнозира климатологът.

Заради силния снеговалеж в съчетание с бурния вятър, ще има прекрасни условия за снегонавявания, добавя доцентът. Пристанищата ще бъдат затворени.

„Валежите ще обхванат цяла България. Буря в морето."

Бургаско на крак за идващата в петък буря

Заради задаващата се в края на седмицата супербуря със силен вятър, обилен снеговалеж и рекордни ниски температури в Източна България областният управител на Бургас Вълчо Чолаков свика ден по-рано кризисния щаб с всички кметове, държавни структури и пътноподдържащи фирми.
15747596_1398980800154725_6325160353861322258_n.jpg
15747596_1398980800154725_6325160353861322258_n.jpg (19.54 KиБ) Видяна 1919 пъти
Последна промяна от kiril_bulgaria на 03 яну 2017 15:19, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 03 яну 2017 15:15

Паркирайте колите така, че да може свободно да минава снегорина,

Подгответе се, сложете концентрат за чистачките, пръснете леко, че да е в магистралата и пръскалките.
Проверете антифриза.
Въже за теглене. Всеки ще ти помогне, ако имаш въжето.
Резервоара пълен. Колкото е по-голямо количеството гориво, толкова шанса да замръзне е по-малък. Може и някъква добавка.
Вериги. И най-обикновените, при нужда, ще свършат работа. Тренирайте вкъщи на резервната гума поставянето им.

Колеги, прочетете отначало темата. Все нещо ще успеете да направите. Имате един ден - утре.

И най-добрият съвет: За 2-3 дни нищо няма да Ви стане, ако не използвате колата, особено извън града. Че ламарини да се оправят, си иска пари!

Отговори