Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Подготовка за зимата нa автомобила

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Re: Подготовка за зимата нa автомобила

Мнение от kiril_bulgaria » 15 ное 2011 12:11

Ако тръгвате на път и знаете, че ще се набутате в големия сняг (проходи, лоша прогноза , т.н.), освен веригите и лопатата за сняг, посетете близкия гастроном. И как казват старите хора? "Зимно време без торбичка, лятно време без абичка - не тръгвай на път!"

И още един съвет:
Маневри и паркиране на заден ход при загрят автомобил е много по-лесно. После на студен автомобил трудно се маневрира. Паркирайте така ,че после да палиш и потеглиш напред.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 08 яну 2012 08:53

Гледам проблемите по пътищата. Български ТIRове закъсали. Били с галоши, не спазват указанията на полицията. Нека това да се случи в Германия, а?

Искам ред в тази държава! И не да се оплакваме, че гумите са скъпи, а да се борим за заплатите си, че са малки. Няма хъс в народа, затъпял е! Ден да мине, друг да дойде. Зависта и злобата са взели превес!

Колите паркирани на кой където му падне, след това защо не са почистени улиците. Борисов виновен!

Искам отговорност от народа, но тя се е изпарила през тези 20г.

Как може зет ми и баща му да стават в 5 часа, и тяхните съседи, да изриват снега от тротоара, да посипват с луга (купили са някакъв химикал (сол?), в един бидон с вода, вечерта го разтварят, и на сутринта поливат тротоара? Кога в Бг ще видите такова нещо?

Че вижте и колко са тъпи - и двете коли са със зимни гуми, с вериги в багажника, въже, кабели за ток, че всяка година носят в кварталната аптека да им подменят лекарствата в аптечката......
Свата изхвърли зимните гуми, когато нямаха и 50% износване! Е, сигурно вече тези гуми са в България, "нов внос"...и някой се гордее, че е подготвил Аудито А6 си за зимата....

Потребителски аватар
auto_forum

Мнение от auto_forum » 08 яну 2012 10:13

Дам за всичко това си прав.

Потребителски аватар
otoyol
Регистриран: 25 декември 2009

Мнение от otoyol » 08 яну 2012 21:16

Привет колеги.
Да споделя и аз някои неща за зимната подготовка на автомобила - за ключалките - със спринцовка периодично инжектирайте спир. течност или концетрат-антифриз. Безотказно е ! Масла и греси - според мене не е за предпочитане - маслото и греста се сгъстяват в студа.
За размръзяване на стъклата - нося си в багажника тубичка със пръскало, пълна със технически спирт за горене - пръскаш, след 2 мин. само събаряш леда и си готов. Аз си нося задължително под седалката един чифт топли ръкавици, че ако се наложи дасе пипа по пътя желязо - чак ти се доплаква без такива ...
Успех на всички колеги, безаварийни пътувания :)

Потребителски аватар
auto_forum

Мнение от auto_forum » 08 яну 2012 21:33

Спирачната течност не е най-подходяща за ключалките, защото ако попадне върху боята я поврежда.

Потребителски аватар
Jang1r
Контакти:

Мнение от Jang1r » 08 яну 2012 21:51

Ключалките и на БМВто и на Ладата съм ги пръснал с WD40...нямат грешка ;) Няма проблеми със замръзване и прочие :)

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 27 яну 2012 20:01

Колеги, прегледайте антифриза! Подгответе автомобила за тези прогнози!
Чакат ни сибирски студове, като дори и най-оптимистичните прогнози са на руснаците, и пак са си е@али мамата!
http://www.gismeteo.ru/city/weekly/3429/" onclick="window.open(this.href);return false;

а тук вече говорим за -26С
http://www.windguru.cz/bg/index.php?sc=132527" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forecast.uoa.gr/gmap/index.php?l ... 5947265625" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Samara007
Регистриран: 24 октомври 2010

Мнение от Samara007 » 27 яну 2012 22:29

Хъм аз съм с антифриз концентрат съвсем малко разреден, но пък в казанчето за чистачките има лятна течност примесена с 500 мл. зимен концентрат, но е останало още около литър да се надяваме, че няма да има проблем. Иначе аз си взех размарзител за стъкла който го използвах и за ключалката и вратата, след като я мих колата преди няколко дена. Също така бих искал да похваля зимните гуми Дебица Фриго, които, въпреки че са в бедняшкия клас вече втора зима след като са карани и лятото се държат по невероятен начин и на снега и на леда.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 28 яну 2012 08:25

За Сеата купих течност, от кварталното магазинче, измислена марка, разредена до -12С. Снощи беше замръзнала. Долях концентрат от Петрол, но маркучлетата са замръзнали. Днес ще вкарам колата в гаража.

Извод: Внимавайте откъде и какво купувайте. Използвайте реномирани бензиностанции! Забравете за кварталните магазинчета за химия,недейте правете грешки като моята. Нагледен пример за моят мързел.

Потребителски аватар
otoyol
Регистриран: 25 декември 2009

Мнение от otoyol » 28 яну 2012 13:22

Здравейте и от мене. Аз пък ще се оплача от тия течности за чистачки. Купих от ПРАКТИКЕР някаква 5 л. за 6 лв. уж на -25 град. готова за употреба, но вчера сутринта на -9 градуса, на излизане от гаража викам да си измия стъклото имаше прах и хооопп замръзна, едвам карах докато се размрази от парното... Боклуци са. Може би не всички, но повечето са. Аз затова наливам спирт за горене за подсилване на течността - но вчера нямах и затова замръзна. Днеска ще й хакна 0.5 л. спирт и да ми е мирна главата. Успешно и безаварийно пътуване на всички :)

Отговори