Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Гуми "Кама"

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
miron
Регистриран: 11 април 2008

Гуми "Кама"

Мнение от miron » 27 ное 2018 14:29

Много благодаря за бързите отговори. Значи Кама ще е, дори и с този размер :) За Кординант не мога да намеря във Варна да продават а доставка не ми се плаща. :cheers:

Потребителски аватар
Backo
Регистриран: 12 април 2008
Автомобил: 2194

Гуми "Кама"

Мнение от Backo » 12 дек 2018 07:48

Аз също взех зимни КАМА.
Познати също като Viatti, ако информацията е вярна, то сеслагат и на първо вграждане при VW.
На първи сняг впечатлението ми е, че е една прилична зимна гума (V521).

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Гуми "Кама"

Мнение от LADA-2107 » 12 дек 2018 08:39

На сняг и лед добре се справят, доволен съм. На мокър асфалт се пързалят, особено в кръговите кръстовища като влезеш засилен, поднася задницата, това се случва при кола с предно предаване (Самара). Но веднъж тръгна и на сух асфалт. Може би тук настилката е такава излъскана или аз влизам с прекалено висока скорост. За Стара Загора говоря.

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Гуми "Кама"

Мнение от Дрон » 12 дек 2018 16:40

Аз сложих Кордиант, на сухо и мокро са компромис. Колата е малко нестабилна с тях, заради грайфера 11мм. На сняг ги дават уникални, чакам да навали ;)
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Гуми "Кама"

Мнение от Viper » 14 дек 2018 09:56

Кордиант кой размер намери?
Тук в Русе 13ките станаха много кът вече.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Стаменов
Регистриран: 24 май 2008
Автомобил: ГАЗ-24 Волга

Гуми "Кама"

Мнение от Стаменов » 14 дек 2018 14:10

Е, на Сашо Волвото надали е с 13-ки ;)
Иначе и на мене ми е интересно къде ги има Кордиантките, преди имаше в кварталната гумаджийница, сега са само Росава. И по нета почти нищо не откривам, говоря за София.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Гуми "Кама"

Мнение от Viper » 14 дек 2018 16:56

В Русе имаме на 2 места кордиант, ама 13ките все са дефицит, това го споменах и в друга тема в раздела за гуми,
от 2 години 13ки не се намират "премиум" марки, само разни бюджетни, сръбски, полски и т.н.
Руските от скоро пак са на пазара, имам спомени от едни стари медведи, по-зле бяха от видинки.
Много съм мислил над темата за руските гуми, това че са с повече грайфер за повече сняг и предимствата, и недостатъците като цяло, стигнах до изовода, че в Русе имаме зима 2 седмици от целия сезон където се изисква чак такава екстремна гума, но в планинските райони би била доста по-удобна. Избора на гуми е доста комплексно нещо, където по принцип уж по-скъпото е по-хубаво... ама не съвсем.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Гуми "Кама"

Мнение от Дрон » 27 дек 2018 00:14

Взех ги от гумаджийница, бях на зор, че срязах една от мързел. Иначе понеже волвото е със задно, а задното зимно време страда основно при тръгване и газене в коловози на сняг и лед...та за това кордиант. На сняг са супер, общо взето даже не пробоксува, на лед е стабилно, до колкото може да е стабилно на лед ;). На мокро и сух асфалт са компромис и трябва да се кара с едно наум.Общо взето зимна гума за зимата... повечето западняци, които съм карал са средна работа мокро/сухо/сняг/лед...

Иначе и аз се оглеждам за 13-ки, че Микрата е с такива, вярно се забелязва липса.
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Отговори