Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Вериги за сняг – какви, използване, отзиви

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Вериги за сняг – какви, използване, отзиви

Мнение от kiril_bulgaria » 27 сеп 2009 09:23

Колеги, идва зима. Наред със зимните гуми е хубаво да имаш и вериги, поне това е мое мнение. Но каква марка, как да се използват, в какви ситуации сте изпадали?
Хареса ми клипчето тук:
Лада-снежен боец:
Simeon @ Лада-снежен боец.
Има случай, когато на различни проходи, независимо с какви зимни гуми си, от КАТ се изискват вериги.

Потребителски аватар
jujoracing
Регистриран: 16 февруари 2008

Re: Вериги за сняг – какви, използване, отзиви

Мнение от jujoracing » 27 сеп 2009 09:53

Веригите много накъсват гумите, пък недай си боже се скъса някой синджир ти е заминал калника с още нещо.Тежестта му е майката.Ти си купи вериги за пред КАТ и за екстремни ситуации , ако се наложи тогава да ги ползваш.За 7мицата ти не са излишни. (victory)

jbd3062000
Регистриран: 03 юни 2009

Мнение от jbd3062000 » 03 окт 2009 02:52

Аз мисля ,че за Ладите със задно веригите са задължителни.Просто тези коли са много много леки отзад и даже само на мокро носят,а на сняг не ми се говори.Много внимателно трябва да се дава газ и спира,че става много интересно.Аз съм имал разни модели,от едновремешните синджири до сегашните модерни,но правилото при веригите е ,че като стъпиш на асфалт и моментално ги сваляш.Иначе максимум до 10 км си ги изпилил и като се откачи някой синджир и от двете страни и ти разпаря купето за нула време,прави доста големи дупки,които после се чудиш как да запълниш,че са на криво място по правило.Много не я напъвай при буксуване,защото се късат обтегачите и веригата се узхлузва и заплита и е някакъв кошмар да я извадиш.При шарен път не слагай вериги.Купувай ги по дебелината на стоманата,по-дебела по-дълго ще карат,но все ще се изпилят.Носи си тел за обтягането ако се наложи или нещо зраво от този тип.И винаги ги дръж в багажника от октомври до май,иначе ще ти потрябват точно тогава,когато си ги оставил у вас.

Потребителски аватар
The source code
Регистриран: 20 май 2009

Мнение от The source code » 03 окт 2009 10:13

Ценни съвети за хората ,които не наблягат на зимната подговка. Да не забравяме и задължителния зимен баласт в багажника "БОРДЮР" 2 бр + вериги = идеалната зимна подготовка :D

BA3-2103
Регистриран: 24 декември 2008
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от BA3-2103 » 03 окт 2009 11:33

Според мен по-добрият вариянт е един чувал с пясък и лопата.

rusev
Регистриран: 03 март 2009

Мнение от rusev » 03 окт 2009 18:13

Това са гуми с вериги (tease)
Прикачени файлове
DSCN1695.jpg

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 06 окт 2009 12:41

Вие се смеете, ама аз оня ден на дъжда на един планински завоец й изнесох задницата и малко се спекох, бях с 60-70...
И си мисля какво ли ще да е през зимата... Така че ако някой наистина има опит да сподели- и за веригите и за поведението на Ладата върху заснежен път, защото ще ми е първата зима с Лада, а често пътувам посока Боровец.

Потребителски аватар
matrixablade
Регистриран: 15 април 2008
Контакти:

Мнение от matrixablade » 06 окт 2009 17:31

За Ладата са много важни гумите. Особено предните. Веригите са също задължителни за планински терен. Пясъкът или бордюрът не могат да бъдат пропуснати в никакъв случаи. При потегляне задължително газта се подава плавно, така че гумите да не превъртат. Другото важно нещо е когато колата поднесе или се подхлъзне, първото нещо което се прави е да се отпусне газта, а не да се натисне спирачка, даже спирачката е едно от наи-лошите неща. Друга често срещана грешка е да врътнем волана рязко. Когато стане мизерия волана се хваща здраво с две ръце и с възможно наи-малко корекции се върти докато колата не си стъпи на гумите. В общи линии Ладата през зимата се чувства точно като съчма на лед. Изискват се понякога невероятни умения за да се контролира. Друго важно нещо е съобразената скорост. На мокро и в сняг се кара с ниска скорост, целта не е да изпреварим голфаджията до нас или опела на Баи Иван и да се направим на гъзари, а да стигнем живи и безавариино от точка А до точка Б.

И само да наблегна-без пасък или бордюр в багажника не може да се мине, така че падне ли снега това е второто нещо, след гумите, с което трябва да се сдобие човек! :cheers:

Не че съм казал нещо което не си го знаете, но не е лошо да се припомня. :D

ven-lada2105
Регистриран: 16 април 2008

Мнение от ven-lada2105 » 06 окт 2009 18:15

.
Последна промяна от ven-lada2105 на 12 апр 2012 15:57, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 06 окт 2009 20:45

Преди години, като имах 110, зимата, на Шипка. Сняг, студ, кочан, ама истинска зима. Прохода затворен, пускат коли само с вериги, не се интерисуват дали имаш зимни или лятни гуми. Върнах се в Габрово и купих от бензиностанцията първата попаднала ми кутия за моят размер гуми, около 30лв бяха. Поставих ги, като танк бях. Никъкъв проблем. Оттогава винаги през зимата в колата нося вериги. Съветвам колегите да си вземат вериги, за успокоение. Това са вериги, както казва колегата ven-lada2105 "за инцидентно ползване." Слагането им е бързо и лесно, не се изисква махане гумата.
Ако гледате през зимата на кадрите по TV, закъсалите коли са все без вериги, със цървули. След това държавата им е виновна. Излагат на риск и пътуващите в колата, както и колегите по пътя.
Ето и сега, за Испанеца, поръчвам си зимни гуми, но поръчвам и вериги към тях. За всеки случай. Те не се изхабяват, като стоят в багажника. Това е една инвестиция с дълго използване.

И както споменават колегите-умната с шофирането при зимни условия!. (victory)

Отговори