Lada Vesta - xm_net

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 14 юни 2017 21:49

Колега, моята модификация не е с опция за отопление на предното стъкло, тя се предлага при по-скъпите варианти. Съчетана е с други екстри, които за мен са излишни и на практика не си заслужават парите от моя гледна точка. Разбира се, подгревът на предното стъкло е чудесна леснотийка и дори бих доплатил за нея ако можеше, но ... само за нея, а засега такъв избор не е възможен. Иначе нивата на оборудване за Веста по принцип са седем на брой, като разликата между най-евтината модификация и най-скъпата на практика е мултимедийната система с навигация и сензорен дисплей, камерата за задно виждане при паркиране, отоплението на предното стъкло, автоматичната скоростна кутия (роботизирана ако трябва да сме точни), климатроникът и летите джанти - това е! Тъй като няма екстра от тези, които да не съм ползвал на автомобилите, които досега съм притежавал, мога с чиста съвест да кажа, че единственото, което наистина си заслужава е отоплението на предното стъкло, всичко друго си е чиста проба глезотия. Лошото е, че това отопляемо предно стъкло не се предлага, като отделна опция с доплащане, както вече споменах, а върви в комплект с цитираните по-горе екстри за едни около 3-4 000 лв. в плюс, което не е моят избор. Разбира се, това не значи, че всички трябва да са съгласни с мен - напротив, за всеки влак си има пътници и аз уважавам мнението и избора на всеки!
Иначе относно Dacia не бих се съгласил с теб напълно, гледах ги внимателно и тях преди да се спра на Lada и не мисля, че могат да предложат това оборудване на тази цена! Имат цял куп "екстри" от сорта на: "огледало върху сенника", "щора за багажник", "джоб за мобилен телефон", "лакирани в сиво дръжки на вратите" и т. н. и т. н. глупости. Моделите, които наистина са съизмерими с оборудването на Веста (говоря за този модел, защото аз избрах него) не са по-евтини в никакъв случай. Според мен Dacia има едно основно и неоспоримо предимство - предлага и модели с дизелов двигател, а този агрегат си има доста фенове у нас (всъщност и аз също нямам нищо против него, като бивш "дизелист")!

Nicko
Регистриран: 13 ноември 2016
Автомобил: Лада Гранта

Lada Vesta - xm_net

Мнение от Nicko » 15 юни 2017 23:20

Сега,тъй или иначе вече ос....памихме темата на колегата предостатъчно.Сравняваме и Дачия и Гранта в нея и настава едно вече объркване но пък този форум е мястото което може да се изкажат мненията за Лада-плюсове и минуси,било за най-нов модел или Жигули 1971 год.И така,екстрите които изброихте Колега намиращи се на друга марка автомобили специално за моята Гранта са си стандартни-дръжки на вратите - сиви или кой както го приеме цвета,лети джанти-за мен са си стандартно тъй като и при базовия модел ги има,цвят металик-всички предлагани изключително приятни.Огледалото в сенника - май имаше (stupid) съпругата ми може да каже ако не е зад волана :mrgreen: . Така че до тук,за цвят при другите марки се доплаща,климатик или климатроник също,разни си там датчици и сензори че вали и те ,и разните други глезотий.За непредлагането на дизелов агрегат,мое мнение е че при монтажа на газова уредба икономичния мотор би бил със същия пробег като стойност спрямо дизеловия,карам на газ от 1996 год.и то без абсолютно никакви проблеми.Трябва обаче и да поставим не по-маловажния въпрос за стойността като гаранционна така и извън гаранционна поддръжка на автомобила както и продължителността на пробега му по нашата пътна мрежа.

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 16 юни 2017 10:15

Нищо не сте оспамили колега, давай, нали затова съм я пуснал тази тема, да споделя впечатления пък и всеки друг да си каже мнението ако желае :cheers:! Относно "екстрите" при Dacia, точно това имах предвид - че в описанието на отделните нива на оборудване са набутани пълни глупости, които трябва да минат за "екстра". При Лада не е така и даже мога да кажа, че има пропуснати такива, като при мен специално не е упоменат подлакътникът и сензорът за дъжд примерно. Дачия предлага доста по-голям избор от двигатели и това няма как да не се признае. Това обаче мен лично в конкретния случай не ме интересува, защото каквото ми е било нужно, като предварителна информация съм го събрал, анализирал и взел решение за себе си. Не съжалявам нито за секунда за избора си и мога да кажа, че колата ми харесва с всеки ден все повече и повече! А темата за газта не искам да я започвам, защото мога да изпиша по нея толкова, че да се събере том, колкото "Война и мир" горе-долу. По стечение на обстоятелствата от близо 15 години правя пробег годишно по около 20-25000 км. с личния си автомобил, карал съм и на газ и на бензин и на нафта и смея да кажа, че имам идея за какво става дума относно разход, поддръжка и т. н.. Радвам се, че нямаш проблеми с газта, но за мен това е затворена страница!
Та понеже се отплеснахме малко - идеята ми беше, че за тази цена и съотнесено с предлаганото оборудване, Лада е по-добрият избор спрямо Дачия (лично мнение естествено (victory) )!

bbb12
Регистриран: 08 юни 2017

Lada Vesta - xm_net

Мнение от bbb12 » 19 юни 2017 00:11

Дачия наистина има много идиотски неща, описани като "екстри". Предимството им, както се спомена по-горе са дизеловите двигатели и това, че са доста здрави и безпроблемни. Имаме служебни такива 1.5 dci 75к.с. и като возия, и вървеж много ми допадат. От друга страна Веста е доста по-красива, както външно, така и вътрешно. Гранта и Калина пък излизат значително по-евтино и не са по-лоши. Ще продължавам да следя темата с интерес.

Nicko

Lada Vesta - xm_net

Мнение от Nicko » 19 юни 2017 15:35

Днес имах възможност да покарам Дачия на 3 години и на 40000 км. Комби , забравих модела но не е от особено значение в момента, с вече тук- таме точици ръжда. Иначе си е доста прилична кола но.... да видим и нашите как ще са. Иначе нямаше "екстрата" някакви си там дръжки на вратите, показани в моята тема не са го и питали дали иска явно е нововъведение .

bbb12

Lada Vesta - xm_net

Мнение от bbb12 » 19 юни 2017 21:37

Тези прословути дръжки при Дачия не са нищо особено, даже са леко грозни, но той целият салон не е особено красив. Иначе, т.нар. по-ниско ниво на оборудване, вместо с гореспоменатите дръжки е с едни дупки в корите, в които да си сложиш пръстите, за да затвориш.
Колега, Nicko, как ти се стори Дачия-та, сравнена с Лада ( вървеж, возия, шум в купето ).

Потребителски аватар
Nelly
Дама
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Lada Vesta - xm_net

Мнение от Nelly » 20 юни 2017 11:28

Честито и от мен! Много безаварийни километри, със здраве и удоволствие да й се радваш, и се надявам да я видя и на живо! Ела на някоя неделна среща, моля те!
Владимир, Станимир, Любомир и Красимир Преди имах 4 теории как се гледат деца, сега имам 4 деца и нито една теория как да ги гледам!!!

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 20 юни 2017 13:02

Благодаря за пожеланията и за поканата! :cheers:

Nicko

Lada Vesta - xm_net

Мнение от Nicko » 20 юни 2017 22:22

Значи,със собственика на Дачията сме приятели от далечната 1990 год. карал съм я многократно,преди два дни я съпоставих с моята Гранта.Доста прилично автомобилче,почти 1/1 с Грантата като вътрешен дизайн. Само шофьорската врата при моята Лада е с дупка в кората,а прословутите дръжки на вратите са си най- обикновени.Дачията си вози по-добре,но вече има тампони за сега на предните амортисьори само за смяна.В предвид нашата пътна мрежа ,много изкара.Обезшумена е добре,Нивото на Лада не е такова,спрямо този критерий,нека видим и ръждите на коя ще избият по-напред.Иначе съпоставяйки цените за гранционно обслужване и извън такова на Лада са по-ниски.Относно вървежа,Грантата е 98к.с. тъй не съм го попитал и Дачията му какви конски сили е но и двете според мен вървят еднакво прилично.Дачията,все пак е комби,което я прави и по-тежка а и е дизел,който пък върви доста....за вървежа до тук от мен.

bbb12

Lada Vesta - xm_net

Мнение от bbb12 » 21 юни 2017 00:20

Nicko, благодаря за обективното мнение. Дачия-та определено не е лоша кола, но пък от Лада загатват за доста сериозно развитие. А и някак си моделите им сякаш са ми по-симпатични. Продължавам да следя отзивите ви с интерес.

Отговори