Lada Vesta SW Cross - Rosen

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 10 фев 2019 18:47

Rosen написа:
09 фев 2019 20:32
...или пък моята понеже е една от първите и затова да е така.
Колега, точно така е - на първите Cross-ове се монтира по-старият тип табло (между другото моята първа Vesta седан беше с табло, като твоето). После се появява това с надписа "Cross" и с подчертаната оранжева схема.

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 10 фев 2019 19:55

Да, ама на колегата от Русе е с подчертаната оранжева схема, а е закупена преди моята.
Трябва да го питам за датата на производство да видим дали моята ще е преди неговата.

Редакция: Оказа се, че наистина моята е по-стара като производство,
макар и да сме си взели колите с 10-ина дни разлика.
Той по-рано от мен, но моята беше в България още в началото на април месец.
Моята е произведена средата на 18 януари 2018, а неговата на 20 февруари 2018.
Някъде около месец разлика, и разлика в таблата се получава.
Сигурно са слагали каквото им е останало като табла от седановите и после са почнали с оранжевите мотиви.

xm_net

Мнение от xm_net » 10 фев 2019 22:01

Да, напълно е възможно да е така - да са монтирали това, което имат, макар че на снимките на концепта таблото си е въобще без никакви оранжеви елементи (тук изключвам областта на критичните обороти и на критичната температура)! Такова с бели цифри е таблото на първите модели Vesta, като впоследствие за експортния вариант, а и за този за руския пазар се въвежда оранжевата схема с постоянна подсветка. "Подчертаното" оранжево заедно с надписа "CROSS" явно се въвежда по-късно и просто си попаднал на екземпляр сглобен по-рано във времето.
"...Известно, что первыми обновление получат автомобили, идущие на экспорт, однако и российский рынок в 2017 году должен пополниться такими версиями Весты. В лицевой части изменения коснулись следующего:
- увеличился шрифт;
- появилась дневная подсветка приборов;
- цвет подсветки шкал стал оранжевым."

P. S. Не ми се търси из нета, но мисля четох някъде, че от май-юни 2018 г. всички SW Cross вече са само със "силно оранжевото" табло, а допреди това се срещат и двата варианта!

Rosen

Мнение от Rosen » 10 фев 2019 22:30

Ехее, сега изнамерих едно клипче на концепцията от 2016 година. Там е с изцяло бяла подсветка, има надписи LADA на седалките, ииии джантите са с 5 болта...

strupi
Регистриран: 03 май 2010

Мнение от strupi » 11 фев 2019 11:44

я да се включа и аз, за да не отварям тема си позволявам да пиша в темата на Росен/с негово съгласие естественно/
Вече съм на 15450 км с направено нулево и първо тех.обслужване в Русе и Разград.
Така-какво забелязах откакто я карам колата 10 месеца.
Изби ръжда по изпускателната система/тръбите и гърнетата/не влиза в гаранция-проверено/ те повечето вести имат там ръжда отговор от Нар/
акумулатора се изпотява от време на време по често след дълъг път-следва проверка в сервиз ако е нужно ще се смени/по думите на Нар/
при използване на пръскалките на чистачките отпред прокапва задната явно някое уплътнение не е добре в обратния ред нямам проблем.
ниски обороти на празен ход-750-770 замерено в НАР след направена диагностика миналата година-лично мен ме дразни защото двигателя е неспокоен и подрусва, но не могат да се вдигнат няма софтуер, така че трябва да карам постоянно с включен климатик или да натискам педала на съединителят когато чакам по светофарите.Ще се чака да мине гаранцията за да правя чип тунинг ако дотогава не дойде необходимият софтуер от руснаците
При нулевото ослужване на 2600 км в сервиз Русе- проверка на състояние на автомобила /0 /нула
смяна на масло и филтър само, ноо за моя изненада маслото наливно -момчето дойде с кана 4 л гъсто и тъмно на цвят питам маслото какво е
отговор ми има си сертификат наливаме ама какво е , ми феби билщайн-10w40 полусинтетика,ама наливно аз де да знам варела кво масло има
може и да е лубрика или полисанско знам ли.
Второто облужване за мен а по документи първо го направих в сервиз Разград
провериха ходова част смениха маслото с 5w40 lada professional полусинтетика +филтър Лада , остана уговорка да се разбера за акумулатора
За возията нямам никакви забележки, стабилна по завоите и няма тракане или скърцане.
Разход на гориво до скоро явно не беше разработена 11-12 на сто градско, 8 -8,5 извън градско -засичам пълно пълно
от скоро почнах да правя проби извънградско средна скорост 80 км ми гори 5,50л
при средна 100км 110км- гори 7 - 7,50л
градско 9,50-10 на сто зависи.
Гуми зимни купих кордиант руски дололен съм в сняг нямат грешка-сензори за налягане не сложих, много скъпо ми се видя пък и всеки сезон да ходя до Хасково или Сф да ги програмират не искам, май се оказа че компютъра има възможност само 4 бр да помни.
хм пропуснах часовника на мултимедията, по никакъв начин не мога да го настроя точен ако съм в Русе само няма проблем , излезна ли да пътувам часът полудява показва си каквото иска-какво ли не пробвах най накрая установих че трябва да пускам навигацията и после да излезна не винаги помага но се задържа по дълго време, мисля е е свързано с RDS, явно не всички радиа го поддържат и от там идва проблема.
Прикачени файлове
45876420_499394583874052_3669340932072800256_n.jpg
51839686_356693301590149_9128467424415318016_n.jpg

xm_net

Мнение от xm_net » 11 фев 2019 21:26

Странна работа, това с акумулатора според мен определено е проблем и трябва да го провериш възможно най-скоро! Като гледам как е "изядена" боята по Г-образната планка и белия прах около и под нея нещата ми приличат на сулфатизация. На първо време вземи един мултицет и провери, дали случайно алтернаторът ти не презарежда, за това не се изискват нито кой знае какви умения, нито оборудване! Това би трябвало да са го видели в сервиза и не е нужно някой да им казва от какво е възможно да се получи, че да го проверят, работа за секунди е, да му се не види!

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 12 фев 2019 10:53

Наистина това си е сулфатизация,но не ме учудва палачорското отношение въобще,но е възмутително да оставят въпреки всичко да ти се окенза колата без да има моментална намеса!То каквато искат да е политиката на фирмата , но персонално всеки един човек да няма достойнство , доблест и срам от това да остане в съзнанието и възприятието на другите като калпазанин не го разбирам.Ако работех на такова място бих замерил веднага как работи алтернатора и ако има проблем бих казал на човека!

Rosen

Мнение от Rosen » 12 фев 2019 20:11

Амиии 1 тас за джанта 15 при вносителите на Лада е 62,4 лева, а при руснаците 4 (повтарям 4 броя) такива таса са 51,4 лева.
Цена у нас за 4 броя - 249,6 лева, цена при руснаците 51,4 лева. Илиии 5 пъти, хайде с мита и доставка нека са 4.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 12 фев 2019 22:05

Едно време във Варна имаше много Хюндай Сонати и единия и тас беше 80 кинта ама там си беше 16 цола ако не се лъжа и най-важното е , че бяха от тежък лят алуминий , а не пластмасови...явно дотук с мита за евтините руски части,поне в България..!

Rosen

Мнение от Rosen » 13 фев 2019 19:30

Колеги, може ли някой да даде точни размери на спирачните дискове отпред и отзад,
защото из интернет намирам различни размери?
Или евентуално на коя марка и модел автомобили, спирачните дискове са същите?

Отговори