Lada Vesta - xm_net

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Lada Vesta - xm_net

Мнение от vis » 16 мар 2021 15:58

Ако колата е гаранционна, просто трябва да се обадиш в НАР, да разбереш къде е позиционирана единствената им диагностика и дали човекът, който ѝ разбира, е на работа в момента. И после да ни информираш дали са решили проблема. Аз тук във форума досега не съм прочел нещо хубаво за "специалистите" в НАР, но може пък този път да ни изненадат приятно.
Ако пък не е гаранционна или не искаш да ползваш услугите на официалния дилър НАР, търсиш друг сервиз, който разполага със софтуер, който може да чете и диагностичните данни на нашите лади. Не знам, след като Авто ВАЗ са част от Рено, дали пък в серзизите на Рено и Дачия биха могли да свършат табота?

cem05
Регистриран: 23 февруари 2020

Lada Vesta - xm_net

Мнение от cem05 » 16 мар 2021 16:04

Гледаха я и в София и в Хасково. Отговора е един и същ - щом не свети чека и не виждаме грешки значи всичко е наред. На въпроса това тресене нормално ли е, отговора е, не е нормално, но щом няма грешки значи е вред.

Изпратено от моят moto g(9) plus с помощта на Tapatalk

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 16 мар 2021 17:50

Ха-ха, точно в стила на НАР - "щом не виждаме грешки, значи всичко е наред"! В сервиза в София със сигурност си загубил времето си, за Хасково не мога да коментирам, макар че имам някакви впечатления и от техния "майсторлък", макар и непреки.

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020

Lada Vesta - xm_net

Мнение от vis » 16 мар 2021 19:53

Понякога се чудя хората боли ли ги, ако трябва да изговорят/напишат нещо? Та в тази връзка пак да попитам - колата гаранционна ли е? Ако е гаранционна, търсиш си правата до дупка. Може да не се хваща с диагностика, но щом има проблем, да го решат. Ако не е гаранционна, търси истински сервиз, а не НАР.

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 16 мар 2021 21:44

cem05 написа:
16 мар 2021 10:30
но при мен вибрациите в купето са доста силни, а и самият мотор видимо играе.
Ето тук има нещо подобно: https://www.drive2.ru/l/9711528/
А ти видя ли, дали изобщо в сервиза някой наистина закачи колата на диагностика или си говорят ей така, както винаги наизуст? И вземи дай малко повече инфо: откога го прави това, на студено ли, на топло ли, като подадеш газ оправя ли се, свещите проверявани ли са и ей такива елементарни неща, които евентуално биха дали възможност поне за някакви предположения!

Потребителски аватар
Doks
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Lada Vesta - xm_net

Мнение от Doks » 17 мар 2021 06:24

Потребителски аватар
curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21104

Lada Vesta - xm_net

Мнение от curse_m » 27 мар 2021 22:25

Голямо четене падна :D Колега xm_net 2024-та ще идва новата Нива, ама не такава като сегашните. Та може би тогава... пак ще минеш на Лада, а може и да е електрическа Веста 2. :D
За притрисането на празен ход - по едно време карах всички коли с А98, докато при 2110 имаше положителен ефект откъм разход на гориво(4.8/100 рекорд извънградско), то при Калина 2 и Вестата ефект нямаше никакъв. Даже напротив Вестата от началото я карах с А98 и след месеци започна да го прави този номер с притрисането. Рових, рових в руския нет и намерих статия по въпроса с бензина и разхода. И така започнах да зареждам нормален А95 и колата се оправи . Разхода си остана същия. На Калинката така и не се промени, но тя малък пробег набра с такъв бензин. Има голямо значение бензина как ще работи колата, аз от незнайни или старовремски бензиностации не зареждам. Отделно дори някои клонове на маркови такива кръщават с водица и може би и друго. Вече от доста години зареждам само от Лукойл и понякога от Шел, при това от точно специфични бензиностанции от които съм зареждал и с други коли. Просто основния маршрут който минавам е такъв, но когато съм извън него тръгвам с резервоар винаги догоре.
На Вестата наистина са занижени оборотите и това притрисане понякога пак се случва, но наистина на колата нищо и няма.
Падането на оборите обаче от клипчето назад може да се дължи на клапана за продухване на абсорбатора на бензиновите пари, да е залепнал или да залепва.
На мен на 2110 преди много години ми го направи този номер и никаква диагностика това не го хваща. След продухване и "разцъкване" директно с жици си работи с години, докато не си замина от износване. Симптомите бяха точно същите като на клипа.
На Веста е от Рено и е ето това:
DSC04592_valve.JPG
Когато колата позагрее се чува как цъка с не висока честота.
Lada Vesta SW Cross, Lada Kalina 2 универсал, Lada 21104

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 27 мар 2021 23:08

curse_m написа:
27 мар 2021 22:25
Колега xm_net 2024-та ще идва новата Нива, ама не такава като сегашните. Та може би тогава... пак ще минеш на Лада, а може и да е електрическа Веста 2.
Възможно е, защо не! Аз не съм фанатик на тема конкретна марка - ако ми хареса, няма проблем пак да се върна на Лада. Не, че Веста-та не ми харесваше, даже напротив - много, ама много приличен автомобил, а малката ми дъщеря (която всъщност не е никак малка) рева, като магаре за SW Cross-a, когато разбра, че ще я продавам. Като цяло нямам сериозни забележки към модела, но карайки бензин, за сетен път се убедих, че това не е моят мотор. Тук изобщо не искам да влизам в спора бензин-дизел, защото това е необятна тема. Аз уважавам избора на всеки, просто моят избор след доста сменени автомобили и на двете горива клони преимуществено към дизела. Не ми се влиза в подробности и както вече споменах, ако някои събития не се бяха стекли по определен начин, едва ли скоро щях да се разделя с Лада-та. От друга страна не съжалявам, че така се случиха нещата, дето се казва и вълкът сит и агнето цяло... Пък Лада нека да се развива и дано се завърне по-скоро и у нас и в Европа (victory)!

Потребителски аватар
curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21104

Lada Vesta - xm_net

Мнение от curse_m » 28 мар 2021 13:23

Записах кратко видео с това как звучи въпросния клапан за вентилация на бензиновите пари. Той се стартира на около 50 градуса и докато загрее двигателя работи, като загрее започва да се пуска и спира според както реши компютъра.

В случая двигателя е загрят до 81° C и оборотите са между 750 и 790. На другите модели Лада от 2110 нагоре и 4х4 е същото, самия клапан е различен само. По принцип на мойта кола тия параметри се записват постоянно, както и други. (hiro)
Lada Vesta SW Cross, Lada Kalina 2 универсал, Lada 21104

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 29 апр 2021 18:20

Вчера на колега с Веста му се случи случка - описаното на доста места в нета пропадане на педала на съединителя в резултат на счупване на пластмасовите фиксатори на лоста на помпата на съединителя, който е закрепен за педала. Като резервна част се продава в комплект ("Помпа за съединител" на цена 168 лв.), но решението с използване на подложка от шайба с подходящ размер и фиксиране със законтряща шайба е доста по-евтин и по-надежден вариант. Та така, нека "вестоводите" да си имат едно наум и за тази "детска болест" ;)!
2021-04-29_175828.jpg

Отговори

Върни се в “Моят автомобил”