ВАЗ 2101 - johnnie

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
johnnie

ВАЗ 2101 - johnnie

Мнение от johnnie » 08 юли 2008 22:14

Ето я и моята Жужка, която наследих от баща ми. За съжаление е в доста лошо състояние, но много ми се иска да си я стегна, чувствам си я като част от семейството. Не беше палена от 7 месеца. Днес 08.07.2008 г. я запалих без проблеми, но няма никакви спирачки, забелязах, че има доста спирачна течност по ляво задно колело от вътрешната страна - явно се е прецакало цилиндърчето. Другото, което много ме притеснява са роговете доста са се разпаднали. Според вас дали някой ще се съгласи да ги изкърпи и дали е възможно изобщо? Иначе колата е произведена през 1975 г. и е на 115094 км.

Снимки

Съжалявам, че пращам снимките по този начин, но при опит да ги кача във форума ми дава съобщение, че е достигната максималната големина на файла, дори да ги намаля до 40 к.

Потребителски аватар
lordada
Регистриран: 20 юни 2008

Re: Моята Жужка 2101 за сериозен ремонт

Мнение от lordada » 09 юли 2008 19:14

Доста работа ще имаш като гледам бутуша отдолу представям си как е и в краката, но все пак успех!

santaclash
Регистриран: 24 април 2008

Мнение от santaclash » 09 юли 2008 21:00

По-добре викай скрабаджиите и към парите за метала добави още за нормална жигула.
Ако се съди по снимките,на това купе всичките му носещи елементи за в крайна фаза на гнилоч.С такова гробище не бих се хванал,ако ще пари да ми дават.То няма нещо,дето да не му е за смяна.Ясно,че ти се кара Жигула...ама тая е просто обречена.Няма смисъл.

johnnie

Мнение от johnnie » 09 юли 2008 21:20

Просто ако не мога да закрепя тази няма да карам повече жигули. Направо не мога да си представя как идва някакъв паяк и я отнася някъде. Нещо от мен направо ще се откъсне. Това ми е първата кола и изобщо колата в която цял живот съм се возил с изключение на последните 3 години (аз съм на 31). Никога не е била в гараж. Сега карам на жена ми колата и затова тази е в такова гадно състояние. Все не остава време от хилядите ежедневни проблеми. Направо не знам какво да правя. Ако имах инструменти и гараж можеше да се пробвам сам да си я стегна, но сега никой няма да иска да се занимава с нея. :( :( :( :( Ако се реша на крайната стъпка може би бих предпочел да я подаря на някой, който да използва поне някакви части от нея.

Потребителски аватар
rdr
Регистриран: 19 април 2008

Мнение от rdr » 09 юли 2008 23:18

Нови софийски номера... как ти ги дадоха?

Няколко метра метални тръби и профили (каквито прецениш) и около 2 седмици работа и може би ще има нещо като стабилна носеща конструкция. Въпросът е дали ти се занимава с... глупости.

santaclash
Регистриран: 24 април 2008

Мнение от santaclash » 09 юли 2008 23:37

То не е казано,че не може.По ладата поне почти всичко е възстановимо-има го като части.Ма мноо работа тва бре...Който се хване да го прави...ако иска да го направи както трябва,има да заварява и да реже до полудяване.Каквато и кола в подобно състояние да вземеш да правиш,все същия чЕп ще е.И няма гаранция,че на първата зима няма да е в същото състояние,че и по-зле даже.

johnnie

Мнение от johnnie » 10 юли 2008 08:47

Ами номерата си ги взех преди две години, тогава беше в доста по-добро състояние. Даже миналата есен минах и на преглед. Грешката ми беше, че я карах през зимата, че другата ми създаде едни гадни проблеми с охладителната система - първо ми изби маркуч на парното, после един тройник и накрая на Сливница на един сфетофар ми изгърмя и радиатора на парното - наложи се да го изолирам баш в най-големите студове и направо като карах замръзвах. Оставих я на един приятел за ремонт и започнах да си карам Жужка - вътре топло, приятно. Обаче гадните лайна дето ги сипват по снега през зимата и разказаха играта. Между другото Жужката никога не ме е изоставяла на път. Аз исках да си я постегна за да си я карам в събота и неделя по малко и като резервна, че понякога жена ми си кара нейната, а и на мен ми трябва кола.

Потребителски аватар
efriii
Регистриран: 05 юли 2008

Мнение от efriii » 11 юли 2008 11:47

Приятелче,направо се уплаших,като я видях.Абе ако имаш голямо желание,много нерви и пари,кво ти пречи.ПРобвай.И аз такова нещо наследих от татко.Беше в по-добро състояние в сравнение с твоята.И моята "баба Жигулка" не ме е оставяла на пътя.Така че дерзай.

Потребителски аватар
Lepoev
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Lepoev » 16 авг 2008 10:47

Приятел не се отказвай не е чак толкова зле колкото изглежда сменят се двата ботуша двете брони,че са раждясали китва се пръска се сменяш си задните стъкла на стоповете и мигачите,че са избелели и си я караш ще ти излезне към 500 лева верно колкото здрава,но пък ще ти изкара още доста време.

Потребителски аватар
butaloto.
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 16 авг 2008 12:04

Много ясно, че няма да те остави на път... това да не е някоя френска бингия! :) Жигулито е супер, има малко работа по нея, ама ще стане. :D Закарвай я право при тенекеджията, да се захваща с флекса. От там нататък си оставяш един-два дни свободни и ще тичаш да търсиш ламарини и чарколяци разни. А може и преди това спирачките да си оправиш. ;) Всеки знае да хвърля в Надин и после друга да взима, така и баба знае. Ама аз няма да изхвърля машина дето ми е служила вярно 30 години примерно, за да се кача в някоя западна морга.
П.С. Сменям ладата само и единствено за един автомобил - перфектна E34 с всички екстри :)
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Отговори