ВАЗ 21013 - Страхил Балканджиев

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
Страхил Балканджиев
Регистриран: 29 март 2012

ВАЗ 21013 - Страхил Балканджиев

Мнение от Страхил Балканджиев » 29 мар 2012 17:31

Здравейте,казвам се Страхил Балканджиев на 48 години и карам автомобили ВАЗ от 30 години.Немога да кажа че разбирам много ,но досега съм си оправял колата сам почти без чужда помощ.Покойния ми баща също кара до последните си години автомобил ВАЗ,така че си е семейна традиция :D .Няма да коментирам предимствата на атомобилите ВАЗ при този наплив на модерните автомобили ,вие предполагам го знаете,но за мен си е най добрия автомобил с лесна и евтина потдръжка, и надежност(повечето аварийни ремонти можеш да направиш сам на пътя).Колкото до моя автомобил, имам го от 1988г. като нов и до миналата година съм изминал с него около 300000 км.с оригиналния двигател,а от миналата година е с"нов" на 60 0000км. та още 240 000 км. мисля живот и здраве да го карам :D .
Понеже не съм в младежки години ,та не наблягам много на тунинга и така си я харесвам.Когато взе да поизгнива ,наместо да си търся нова кола си купих СО и си го кърпя и боядисвам сам(по професия съм механик на металорежещи машини),а и съм запален риболовец та това за мен е идиалния автомобил за риболов (victory) .В момента съм на пропан-бутан (от 1998г) и даже от 8 години съм си изхвърлил бензиновия резервуар.До -10 градуса пали без проблемно на газ ,а за по студени дни има 1 литров скрит край двигателя(само за запалването :D ) ,изпарителя и е Белоруски на който досега не съм сменял мембрани.Ако мога, ще помагам с каквото знам :cheers:
Ето и някое фото на бялата патица :D .
А бяхме млади :D (1988г.)

Изображение

В наши дни :D

Изображение

Смених стария двигател и монтирах новия за 3 дни без чужда помощ,какво да иска повече човек :D

Изображение

Липсата на второ дърво не е проблем :D

Изображение

Наздраве и каквото може ще помагам :cheers:

dany1616
Регистриран: 30 юни 2009

Re: ВАЗ 21013(1200 S)-Страхил Балканджиев

Мнение от dany1616 » 29 мар 2012 18:07

Евала, Страхиле, и аз от 1981г. не съм спрял да карам Лада и само на газ.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 29 мар 2012 18:14

Здравейте...

Присъствието на културни, улегнали и най вече технически грамотни хора, почитатели на любимата ни марка е нещо, което винаги е желано в този форум.В десет годишната му история, най много съм се радвал на появяването на такива почитатели като вас и най ми е било тъжно когато поради една или друга причина, те са си тръгвали.
Та добре дошъл в нашия скромен клуб.Искрено се надявам да имате приятни мигове тук и ще дам каквото мога, за да няма негативни емоции.Такива са възможни-поради, една, друга причина... има доста млади хола с буйна кръв, нетърпеливи.Дано не ви ядосват много.
Колата изглежда в добро здраве, макар и снимките да са малко.Като за човек-оркестър (сам водач и сервиз), сте се справили добре-все пак и професията ви загатва добри познания по механика и механизми.Та-добре дошъл, наздраве и наслука :)Ако трябва, също се надявам да помогна с каквото мога.

Поздрави от Радослав и неговата Лада в строеж(ВАЗ 2106 - Frysco" onclick="window.open(this.href);return false;)

Потребителски аватар
Страхил Балканджиев

Мнение от Страхил Балканджиев » 29 мар 2012 19:57

Frysco написа:, макар и снимките да са малко.
Снимки има ,нали колата ми е преди жената :lol: ,но нямам технически снимки(в близък план)

Изображение

Изображение

Изображение

Рибарски багажник, :oops: .Липса на безинов резервоар :D

Изображение

Двете ми любими ,превозни средства :D

Изображение

По добре грозно,но здраво :D

Изображение
Frysco написа:Та-добре дошъл, наздраве и наслука :)
Благодаря и наздраве на всички :cheers:

Потребителски аватар
MentalistX
Регистриран: 04 февруари 2012
Автомобил: ВАЗ 2101-7

Мнение от MentalistX » 29 мар 2012 20:47

Личиси , че жигулката е сток което е супер също и колата имам чувството че те познавам или съм те виждал някаде :cheers: :cheers: :cheers:
Ладата е една от колите,които променят живота ти.

Потребителски аватар
Страхил Балканджиев

Мнение от Страхил Балканджиев » 29 мар 2012 21:11

Може да е от някой рибарски форум или от фейс бук.А и аз обикалям за риба на доста места в България с "каручката" :D :cheers: .

Потребителски аватар
Москвич 412
Регистриран: 01 април 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от Москвич 412 » 30 мар 2012 01:04

Браво,шапка ти свалям,вече да видим човек като теб,който не е хвърлил здравото желязо,за да вземе "нова" кола е направо прецедент! Може ли малко подборна информация за изпарителя на газовата уредба и дали е произведен в Белоруската ССР (по времето на съюза) или си е вече в Беларус?Също ако има някоя друга снимчица няма да е излишна.

Поздрави :cheers:

Потребителски аватар
лада 2104
Регистриран: 11 ноември 2009

Мнение от лада 2104 » 30 мар 2012 01:25

Много безаварийни километри!!!

Потребителски аватар
Страхил Балканджиев

Мнение от Страхил Балканджиев » 30 мар 2012 07:55

Москвич 412 написа:изпарителя на газовата уредба и дали е произведен в Белоруската ССР (по времето на съюза) или си е вече в Беларус?Също ако има някоя друга снимчица няма да е излишна.

Поздрави :cheers:
Изпарителя е купуван 1998г. като нов и на него пише че е прозведен в Беларус,значи след разделянето,но най вероятно технологията е открадната от някъде.Според специалисти този тип испарители е по добър и надежден от много други западни,а според баща ми е Германска технология от преди 2-та световна война.В инструкциите пише че е произведен специално за типа автомообили ВАЗ,АЗЛК(москвич) и ГАЗ (волга)и го взех с плочка точно за моя тип карбуратор.По нататък ще пусна снимки.
Поздрави , лек ден и приятна събота и неделя (victory) :D

Потребителски аватар
vaz_21013
Регистриран: 12 декември 2010
Автомобил: ВАЗ 2105

Мнение от vaz_21013 » 30 мар 2012 12:41

Евала колега шапка ти свалям да си жив и здрав и да си караш машината още дълги години :cheers:

Отговори