ВАЗ 21214 - filip_rankov

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
filip_rankov

ВАЗ 21214 - filip_rankov

Мнение от filip_rankov » 04 сеп 2008 13:56

Ето и моето коленце на първата снимка е още ново а на останалите 2 снимки са първите разходки.... много съм доволен от колата на 26 000км. никакви ядове
Прикачени файлове
laduna.jpg

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Re: ето моето 21214-мече

Мнение от kiril_bulgaria » 04 сеп 2008 15:23

Филъо, добре дошъл във форума.
Това "мече" ако може да пише, знаете ли колко любовни романи щеше да има? Пък ако знаете къде е ходило, там където и гларусите не смеят да кацнат.

filip_rankov

Мнение от filip_rankov » 04 сеп 2008 17:15

хе хе така е ... ако беше някои джип за 100 000лв. ..... към момента проблема беше само съединителя искиха но го смениха по гаранция. "Дефектира" :mrgreen:. Не знам за мене по добре нова нива от колкото 15 годишно паджеро или каквото и да било 15 годишно ....

Chocho: Добре дошъл във форума. Не цитирай предходното мнение!

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България

Мнение от kiril_bulgaria » 04 сеп 2008 17:44

Тук дори писах за тебе, незнаех, че ще дойдеш във форума
Бесен съм на AUTO BILD България. Най-лошият сред най-добрите" onclick="window.open(this.href);return false;

AutoBild бр.17, от дата 21-3септември

Ставнителен тест между автомобили 4х4

Лада Нива 4х4 1,7i ----------------------- цена 15 060лв
Fiat Sedici 1,9 D Multijet ------------------ цена 37 990лв
Citroen C-Crosser HDi 155 NIV3 ---------- цена 67 375лв
Volvo XC90 D5 Kinetic -------------------- цена 85 088лв
Audi Q7 3.0 TDI quattro ----------------- цена 110 629лв
Land Rover Range Rover Sport TDV6 S - цена 118 500лв

Въпрос с повишена трудност - Кой е победителя в този сравнителен тест?

Но ме кефи извода на АutoBild за Лада Нива:
" Феновете му са сурови типове, които не отдават значение нито на сигурността, нито на комфорта. Колкото по-лоши са условията на терена, толкова Ладата е в по-добра форма."..

А аз ще допълня, че там, където Филип и сина ми ходят с Нивата и Лада7, само поправките след това на лъскавите возила ще струват 15 000лв!

filip_rankov

Мнение от filip_rankov » 04 сеп 2008 17:55

Е нали пиехме бира като се ядосвахме на тая статия с сравнението на Нива от 15 000лв. и Реиндж Ровер нали тоя "реиндж" ако го вкараме с Рафо усмихнати до ушите в странджата към резово по черните пътища да си направим кефа ще стане само на "реиндж" ..... с сигурност там кадето ходихме с Рафо на плаж щеше да ни струва минимум 1000лв. Само за пребоядисване на някои друг детаил. Без да слагаме ако прищрака някои диференциал... или отчупя някоя декоративна коричка или вежда....

Chocho: Не цитирай предходното мнение!

Потребителски аватар
kraz

Мнение от kraz » 04 сеп 2008 23:56

Аве тия колите по горе са мислени толкова за offroad колкото нивата е мислена да се кара с 160 по магистралата

Потребителски аватар
aiako
Регистриран: 15 август 2008

Мнение от aiako » 05 сеп 2008 09:55

Е много ясно че не са мислени за Off-road но пък за гъзария са страхотни :mrgreen:

Пс-Майка ми се качила в една такава (Land Rover или Hammer) и тръгнали по нивите на село да ги оглеждат за продажба,от тогава в такова неще и да стъпи,ходи само с бащами с Волгата :D

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 11 сеп 2008 02:02

Мда, готина Нива. И обувките доста й придават вид. А, шумят повече по асфалта в сравнение със стандартните? Вземи си пластмасови подкалници, ще ти бъдат много полезни.

Рейнж, Мейнж, Х5 и не знам си какво....такива искат магистрала, аутобан, не ще черни пътища. Само факта, че резервоарите на повечето от тях са на една педя от земята... :roll: Иключвам старите и дърти чирепи с твърдите мостове на ресьори. Онези стават -онова не върви, не вози, не спира, но държи, много. На жега държи, иначе на студ не бива толкова, колкото например онези военните жипки на СССР. Едни такива с екранирани кабели...

ПС А, този Хамър, който ти виждаш по нашите пътища - НЯМА нищо общо с военния Хамър. Няма и как да си закупиш военен вариант. Този цивилния, само се доближи до него и почукай по вратите или капака или където си искаш. Дрънчи на......НЕметал. Всичко е пластмасово или нещо подобно. Изглежда изтумбено, но само толкова. Просто форма на Хамър, сложена на шаси от някой Додж или Шевролет, пълен чук от към маневреност. Само един допир с някой заблуден Уаз е достатъчен, за да зейнат дълбоки прорезни рани и изкривени каски.

ПС Искам Уаз с редукторни мостове и гуми от Виетнамка... :oops:

Отговори