ВАЗ 2106 - Тодор Живков

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

ВАЗ 2106 - Тодор Живков

Мнение от Живков » 20 сеп 2008 01:21

Най-после се сдобих със свой, личен автомобил. :mrgreen: Лада с 4 фара, светло зелена. На шега -на майтап, в джоба ми - нейния кетап.

Благодаря на Ясен, за дето имаше търпението да чака почти цяла година, докато дойда да си я прибера. Както и за уважителното отношение, което семейството му прояви към мен. :)

Щастлив съм до безкрайност, а още по-щастлив станах, като я подкарах. :D

Много, много съм очарован от Лада Класика. Видях я - светло зелена, оригинална боя. Като отворих вратата - вътре мирише странно. Мирише готино, свежо, на ново. :o Подивях, седнах...удобни били тия седалки - няма да ги махам, ще си стоят те. Като затворих вратата и потеглих, вътре настана странна тишина. Много особена, глуха тишина. Специфична шумоизолация от мотора имат тия 6-ци. Честно казано, на светофарите в София, усещах мотора, че работи само по лекото треперене на скоростния лост. :shock: На ход, единствено глухото мъркане на мотора отпред и плавна возия. Скорости 80-110, изненадващо за мен, колко тихо може да бъде вътре. Без шум, без вибрации, без тропане/скърцане. Скоростта, която развих по скоростомер беше 155 км/ч.....от раз. През останалия път - около 100-110. (иска 5-та, тоя змей, но сегашната кутия си е идеална и тиха). Много лесно се кара, хубаво спира и въобще...коренно различна от досегашната бежава 2106. Има нужда от лека външна козметична намеса по боята и праговете, но в общи линии- всичко си е на мястото, без гнилочи. Има три забележки, които няма как да крия - вратата предна дясна е обелена леко боята, дясния преден калник под бронята има понагнило, дясен заден е тръгнал да гние...,но аз няма да допусна това да се случи. Все пак, като кола, която никога не е стояла в гараж е супер...поне мен. :)

И, да - разход на бензин - 21л. А95 ~ 245 км. смесено София-магистрала-Пловдив-село-Пловдив.

Мако история...от yasss, извадка от стария форум:
,,Иначе малко инфо за мен и ладата: наследих я около преди 4 години от дядо ми, но миналата година станах на 18 и месец след книжката започнах да я карам. Тогава беше на 63500 км, сега е на 66000. Като цяло е супер запазена, дядо ми е бил манияк на тази тема. Отвън тук- таме има ръждиво, но не е фатално. Вътре е доста запазена, с оригинална тапицерия. В техническо отношение, колата е с доста добри характеристики, защото при повреда всичко е сменяно с ново. Плюс факта, че дядо ми винаги чакаше да загрее, преди да потегли, не я е мъчил постоянно с ниски обороти в града, но не й даваше много зор и резултата е налице. Единственото, което съм променял наистина е радиото + 2 колони на задната кора (отпред си имаше) и съм много доволен..."
Малко недобри снимки, скоро по-подробни....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ПС Момчиле, яд ме е, че не се видяхме, ама така се случи. Иначе, все още си желая онези хубави, дядови нещица, дето си ми изнамерил. Нищо де, така или иначе - мои са си, ти ги пази, че прекрасно ще се впишат в бежавия салон.
:mrgreen:

Потребителски аватар
aiako
Регистриран: 15 август 2008

Re: Най-после със собствена кола - ВАЗ 2106

Мнение от aiako » 20 сеп 2008 05:05

Ем,честито :mrgreen: Много безаварийни километри и кеф най-вече ти пожелавам с колата ;)

Потребителски аватар
Nelly
Дама
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Nelly » 20 сеп 2008 08:20

Честито и от мен, милион базаварийни километри. С кеф да си я караш и много да те слуша! Наистина изглежда страхотно! Харесва ми цвета и материята на седалките, и таблото, абе всичко ми харесва. БРАВО!
Владимир, Станимир, Любомир и Красимир Преди имах 4 теории как се гледат деца, сега имам 4 деца и нито една теория как да ги гледам!!!

Dimo

Мнение от Dimo » 20 сеп 2008 09:46

Добра инвестиция.Честито!! :cheers:

Потребителски аватар
batista3411
Регистриран: 08 юли 2008

Мнение от batista3411 » 20 сеп 2008 09:47

Честито за прекрасната придобивка!Пожелавам ти много,ама наистина много безаварийни километри с красавицата,пожелавам ти да я поддърржаш както дядо ти я е поддържал,щом се грижиш за нея,тя няма да те ядосва :)

Потребителски аватар
Nedra
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от Nedra » 20 сеп 2008 10:30

Честито и много безаварийни километри с новата кола :!: Изглежда много хубава,а тези малките проблеми са лесно отстраними,има много запазен интериор,пък и СД си има,направо супер :) !А стария звяр,какво ще стане с него-донор на части за новата ли :roll: :roll:

Потребителски аватар
lp_devil_1500s
Регистриран: 16 април 2008

Мнение от lp_devil_1500s » 20 сеп 2008 10:49

Честито колега за новата ти Лада. :) Изглежда супер,много е запазена отвътре,имаш хубав салон.Само тоя череп на оборотомера нещо не се вписва в класическия вид,лично мен ме кефи. :mrgreen: Поздравления? ;) :cheers: :lada:

Потребителски аватар
Ogy
Регистриран: 17 април 2008
Контакти:

Мнение от Ogy » 20 сеп 2008 12:14

Тоше, поздравления! Най-сетне "сърце ти падна, на место". Пожелавам ти много никел и безавариини километри :).

Потребителски аватар
Radew
Регистриран: 15 април 2008

Мнение от Radew » 20 сеп 2008 13:53

Аи бат Тошо честито ;) със здраве да си я караш :)

Потребителски аватар
MOTOMX
Регистриран: 09 май 2008

Мнение от MOTOMX » 20 сеп 2008 18:20

Хайде честито и от мен .. Наистина МНОГО запазен салон.. каза , че не е стояла в гараж , а къде.. на моята салона е същия само че слънцето му е .. подлакътника на задната седалка е много удобен ..Като видях задната седалка.. се чудя .. някога някой седял ли е на нея .. Мини кожата на корите на вратите с препарат и няма да ги познаеш как ще отразяват седалките .. : )

Поздрави

Отговори