ВАЗ 2106 - Тодор Живков

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
m_g
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 12 март 2008
Автомобил: 2101+M21

Re: Най-после със собствена кола - ВАЗ 2106

Мнение от m_g » 20 сеп 2008 19:31

Честито и от мен! Радвам се, че една запазена Класика намери човек, който ще я поддържа и запази в автентичен вид. Жоре, желая ви дълги години и хиляди безаварийни километри заедно.
Жалко, че не можах да я видя на живо - бях в Плевен. Все някога ще дойда в Пловдив и ще ти донеса това, което купих за теб.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 20 сеп 2008 20:02

Честито! Със здраве да я караш! Знам какво е да си купиш първата кола със собствени Пари. Запази и автентичният вид, така ще знаеш че наистина си горд собственик на Класика! И с удоволствие да я караш. Колата върви с името си, питай как са я кръстели когато са я купили. На всички мой коли съм им давал имена. Без да казвам, че е поверие, но темперамента на колата си върви с името! Да го знаеш това от чичо си Киро. И много безаварийни километри! Тя няма да те остави никога на пътя, както ти се отнасяш към нея, така и тя ще ти се отплати!

Потребителски аватар
to6o-2101
Регистриран: 25 март 2008
Контакти:

Мнение от to6o-2101 » 20 сеп 2008 20:20

...
Последна промяна от to6o-2101 на 20 окт 2008 13:57, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 20 сеп 2008 20:47

Благодаря на всички за пожеланията, знам, че са искрени. :) Да, хубаво е чувството. Да вземеш нещо от безвъзвратно отминала епоха, да го освежиш и да го движиш между съвременната. Макар, че двете не вървят една за друга. Ма, аз съм инат... и обичам да си чеша егото.

Днес си играх с една машинка за полиране и пасти. :D Пастата не я знам, каква е , тате я скрадна от някъде. Изгорелия таван, лъсна. После и капаците. След това и що-годе приличните калници и врати. Цветът се промени изцяло, стана по-чист, наситен и лъскав. Сложих за малко и тасовете. М, вече заприлича на истинска Лада. :mrgreen: Ще я покажа в предишно и сегашно състояние.

Мисля да сложа от онези грозноватите пластмасови подкалници. Грозна работа, ама за добро ще е. Пък и идва зима.

След това, като ми донесе Габровеца бронята, ще сложа и нея. Сегашната е някаква грозна от 2107, иначе здрава. Ще я подаря на някой.

Гуми - Vida Radial...., нещо такова, имат още много грайфер. Вият, като Нива. Противно на всякакво мнение-държат. Поне, като е по-топло времето.:oops: Ама, май ще ги карам и зимъска.

Долни шарнири - Толиатски, фабрични. На пролет, ще ги сменя и 4-те с Лемфиордер или Лук.

Предни амортисьори - сменени, газови някакви, вършат добра работа. Задните - фабрични, позадържат, все още. :oops: Ще ги сменя с онези от старата Лада - Закс.

Съединител- тук става нещо странно. Като тръгна по-рязко и цялата кола се клати силно, лоста се тресе наляво-надясно. А той не е сменян, пък му е още рано. Или причината е в гадното руско феродо.... :? Ама ме дразни, ще го хвърлям и него. Ще кача Закс или Лук.

Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от auto_forum » 21 сеп 2008 00:02

Честито и от мен! Със здраве да си я караш! Виденките на това време са добре, но зимата на снега никакви ги нямаше даже и като нови.
Много добър салон евала.

djbarja

Мнение от djbarja » 21 сеп 2008 20:37

Честито баце да я караш със здраве и без проблеми ... НАЗДРАВЕ и поздрави от Силистра! :cheers: :cheers:

yasss

Мнение от yasss » 22 сеп 2008 08:02

Ехаа, най-накрая да ти открия темата Жорка. Гледам похвалил си се пред колегите вече за колата :) Много ми хареса описанието, което си дал за пътуването от нас до вас. Аз ти казах, че колата е такава, няма да те лъжа :) Иначе съединителя го сменяй направо, щом имаш друг и не му мисли, тоя още може да се кара, ама на много полусъединител ;) Вярно ли си вдигнал 155км/ч?! Направо ме смайваш.... аз най-много 130 съм и правил... баси майката, тая кола си намери майстора :) Искрено се радвам, че успяхме да се видим и да вземеш колата, защото аз нямам времето да я поддържам както ти ще я гледаш, а не си заслужава колата да отива фирa.

P.S. Някой по-нагоре попита - щом не е била в гараж, къде е пазена.
Ами баба ми и дядо ми(лека му пръст) живеят в центъра на София и сградите са строени в периода 1930-40, ерго нямат гаражи. Колата е стояла паркирана на тротоара, част от времето покрита с платнище, част от времето не. Салона е така запазен, защото аз като я взех имаше познатите на всичките ни агнешки кожи, които миришат ужасно, но пък ето какъв е резултата.

Много се радвам за темата и ще се включвам и аз когато имам време :) Айде много успехи и начинанието, и на добър час да си караш Зелената ляма, Жорка :)

Different_Soul
Регистриран: 01 април 2008
Контакти:

Мнение от Different_Soul » 22 сеп 2008 13:01

Жоро, честито и от мене човек !
Най-накрая ти се сбъдна мечтата да си вземеш собствена кола, която да е по вкуса и предпочитанията ти, а това си е направо сбъдната мечта !!!
Аз се извинявам за толкова голямото закъснение по честитката, но просто не влизам много тук и рядко разглеждам новите теми из форума...
Честито още веднъж от мен със здраве да си я караш, много стотици хиляди безаварийни километри да си и навъртиш и само хром и блясък искам да виждам по нея, ама то това се очаква при положение, че толкова мерак имаше за такава красавица ;)
Надявам се в най-скоро време и аз да се похваля със нещо, но ще видим какво ще е аз най-вероятно ще мина на 2101 или 21011 и ще направя една изненада за форума ! ;)

Dimo

Мнение от Dimo » 22 сеп 2008 13:28

Относно подкалниците,и на мен не ми харесват как стоят обикновено.И аз си сложих от тях ,но по друг начин.Изрязах ръбовете,които стоят под веждата и ги вкарах от вътрешната й страна.Така ако не се наведе да види човек,не може да разбере,че колата има подкалнци. :)

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 22 сеп 2008 16:34

Щом те кефи колата, честита да ти е.Има много приятен салон-гледай да го пазиш от остри неща и маслени петна.Обаче:
Имай предвид че възраста на плата и изкуствената кожа е константен фактор.За да се запази за още дълго време изкуствената кожа иска да бъдя овлажнявана от обратната страна, примерно с тънко масло.Ако обратната страна (платнената част) на кожата изсъхне, тя губи здравина и се къса много лесно.Същото се отнася и за плата в тапицериите.
Лошото е че за да се овлажнят изкуствените кожи, се иска разтапициране, на седалките, на корите... а самата тази операция има голяма вероятност да се скъса нещо.
Затова-просто го чисти и много внимавай... при мене седалки са се късали от стотинките в джобовете на пътниците... най добре отново ги покрии с някакви здрави тапицерии...

Отговори