ВАЗ 2106 - Тодор Живков

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
VAZ 2103
Регистриран: 08 март 2008

Re: Най-после със собствена кола - ВАЗ 2106

Мнение от VAZ 2103 » 22 сеп 2008 17:14

Честита да ти е! И да не се чупи. :D Ремонти да правиш също толкова, колкото и ние с бащата правихме по нашата, т.е. почти нищо. Може би за това не приемам, че Ладата едва ли не е кола под която само може да ремонтираш без да караш. Имам точно обратните впечатления за 15 годишния нов внос. :mrgreen:

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 22 сеп 2008 17:18

Мерси, Фриско. :) Ще бъде пазена. Най-вече, защото сега, никой няма да катери чукари и язовири с нея, както да пренася тухли, камъни и прочие боклуци. Сигурно помниш снимките на синия салон на бежавата 2106, на какво приличаше вътре. То, наистина, само слонове нямаше. А, беше много хубав.... когато бях в 1 клас. Тапицерията, явно е проклето нещо. За овлажняването, така да бъде, но ще ми е жал да ги разфасовам. :cry: Не знам, ако споходя по-нататък, кадърен, мераклийски тапицер, който да им разбира особеностите.... Макар, че са противни, ще сложа някакви калъфки. Ако намеря от белите кожени, които са едни такива... пухкави, те ще бъдат. Ако не, обикновени, но по-дебели. :)

Симо, дано. Аз ходих до Бачковския манастир днес. С баща ми помолихме учтиво един стар, учтив дядо Поп, да я опее. :oops: Пя нещо, пръска я с някакъв магданоз, поопуши с кандилото и ми даде иконка, да си сложа вътре. Но, в момента не се досещам, на кой светец беше...

yasss

Мнение от yasss » 24 сеп 2008 08:06

Жорка, освен пастиране, ще правиш ли ръждиците по вратите сега или след зимата?

Потребителски аватар
Живков

Мнение от Живков » 25 сеп 2008 00:54

Ами, не ща да навлизам в подробности, но щом искаш...

Аз, като ги оправя, ще искат боядисване. А, това боядисване, ще поиска цялата кола. Пък не ща да съсипвам оригинална боя, поне на този етап.

Мисля да ползвам тониране на бои. Имах някъде из РС-то карта с означенията на съответните бои/цветове, използвани за различните модели ВАЗ в различните години на производство. Този зелен, също го има. За металици, пари няма да харча, а ще ги оползотворя за обновяване на други важни части по колата, дори да са изненадващо малко на брой, като нужда.

Взех си подкалници и едно мазило за калниците отвътре. :) Да, ама заваля... :mrgreen:

ПС Чудна печка има. :mrgreen: Ми то, как няма да е чудна, като промих няколко пъти охл. система и радиаторите по отделно. Изтече само леко мътна вода, но прозрачна, без кал и тиня. Налях вода+антифриз, да е готова за зимата. Де що беше гума я смених. Карбураторът - оригиналния механичен, също почистих. Беше си и чист. Сега светна. Оставих тавичката под него и тя лъсна. Направих регулировка на същия, както и на запалването. Но, мисля да сложа делко с вакуум-регулатор, чисто ново от Соц. времена. Само да си го взема от Габрово. :mrgreen: Сегашния е с октан-коректор и не ми харесва. Регулирах хлабините на клапаните, много хлабави бяха - ще се шашнеш, колко мазно работи. И отстраних утечката, която побарах. :idea: Да, от CD-плеъра. Имаше още кабелчета зад него, които черпеха ток директно. Ясно и защо, акумулатора е започнал така мистериозно да пада. И както не беше карана толкова време, ептен се беше смъкнал. Да, ама адаша ти, Ясен, ми беше казвал преди време, подходящ метод за такъв акумулатор. Емнах го със слаб ток около 0,5 А, продължил няколко денонощия. Възстанови се достатъчно, че да пали сутрин студена, няколко пъти по ред. :) Е, ще върти, докато не скове зимата. :mrgreen: Така или иначе, вече го свалям да седи в гаража, след като ми гепиха новия от старата.

Алармата е досадно нещо и я изключих от щекера. Някога пак ще я пусна.

Потребителски аватар
prateli
Регистриран: 04 юни 2008

Мнение от prateli » 25 сеп 2008 17:35

Чак сега виждам темата. Ами честито приятелю, много безаварийни километри и успехи. Виждам че колата е страхотна и се радвам за теб

Потребителски аватар
butaloto.
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 25 сеп 2008 19:43

Делката с октан-коректора са си най-сполучливи!
На другото делко къде ще му мушнеш маркучето за вакуума?
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

yasss

Мнение от yasss » 30 сеп 2008 08:25

Жорка, има една идея с жената и нейна приятелка тия дни да дойдем към Пловдив да се отърсим малко от софийските задръствания, пък и аз искам да си/ти видя Ладата :)

Аз пък тамън ще ти покажа, със сумата от теб и това което сам спестих, в какво инвестирах ;)

Потребителски аватар
Живков

Мнение от Живков » 30 сеп 2008 16:42

На драго сърце. :) Чудесен повод да се видим отново. Даже ще ти дам да покараш, дядовата Лада, пък и ще си побъбрим, какво възнамерявам да я правя в бъдеще и разни други неща.

yasss

Мнение от yasss » 08 окт 2008 08:55

Ами в събота се отбих до Пловдив, видяхме се с Жорката и той ме помоли да снимам колата му, защото беше обещал да пусне нови снимки, откакто е в него. Ето ги и тях :)

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

csf_da
Регистриран: 17 юни 2008

Мнение от csf_da » 16 окт 2008 23:52

Що не ме взе и мене до Пловдив бе :) Честито на Тодор Живков,между другото Ясен и до сега на мен не ми е давал да карам Ладата :D

Отговори