ВАЗ 2106 - Тодор Живков

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Re: ВАЗ 2106 - Тодор Живков

Мнение от Живков » 21 юни 2009 23:48

Много малко останаха, както са по книга. Двигателя й е 1500, като по книга, ама не съвсем. Скоро ще стане, още по-не баш, като в книгите. Докато не ми писне от безсмислени оптимизации и дертове, та да я пратя на село за муле. За сега, ръждясва пред блока през повечето време. Днес навърши 80 000 км. :cheers:

Мощност не знам, ама се справя горе-долу с тлъстото 6-цово купе. :D Да беше 1600, ама не е. И по-добре, че стана така. Повече ми харесва от стандартен 1600.

Калъфа ми е подарък. То и други подаръци и находки от съкровища имам, ама едва ли ще ги използвам някога.
Последна промяна от Живков на 21 юни 2009 23:55, променено общо 1 път.

todpetrov
Регистриран: 25 април 2009

Мнение от todpetrov » 21 юни 2009 23:55

Адаш недей така щом ги имаш ги използвай :)

Потребителски аватар
Живков

Мнение от Живков » 22 юни 2009 00:00

Ще ги откраднат, първото. Второто, че няма необходимата визия. Третото е, че я лашкам, като ежедневна. Надявам се, скоро това да приключи. Тогава може и да стане на Лада за използване на такива подаръци.

todpetrov
Регистриран: 25 април 2009

Мнение от todpetrov » 22 юни 2009 00:02

Ясно разбирам искаш да си я направиш е така само за кеф като излезнеш на първа с лека газ да я гледат хората и да се кефят ;)

Потребителски аватар
The source code
Регистриран: 20 май 2009

Мнение от The source code » 22 юни 2009 14:09

Моята си е ежедневна и това не ми пречи изобщо да си карам и а ме заглеждат.Сега подготвям снимки да си направя профил на колата и ще видиш състояние на Класика ежедневка :D В това е идеята на колата да ти изглежда добре и да я караш,а не да ми седи в гаража нали? Малко повече оптимизъм и слънце в погледа...всички имаме да оправяме по нещо но не забиваме носове нали?

Потребителски аватар
Живков

Мнение от Живков » 23 юни 2009 15:57

В това е проблема -ежедневна е. Не я ща повече, като такава, това ми е мисълта. Да си дръгна крастата, става, но иначе, хич. Като плавност на ход и безшумност - няма как да стане по-добре. Не и в линия със заводския оригинал. Ще стане, но с малко. За сметка на това, ще стане с много по-зле от към други неща.

Да ти кажа, цялата предница трябва да се подмени. Заедно с дискове, главини, лагери, цилиндри, щанги-манги, шарнири, втулки, тампони, гуми. Защото, от както е станала кола, НИЩО не е сменяно отпред, само един шарнир съм турил аз.Вярвай - със заводските накладки беше, изобщо не износени. За сметка на тях, дисковете са непоправим брак. Няма да казвам, колко са тънки, защото ще ме линчуват.
Отзад две полуоски с барабани, челюсти, цилиндри и прочие. Кара две смени на маслото и полувината неща ще са пак за блъскане с дивия- смисъл? :idea: Да не говорим за удобства, ергономичност и прочие човешки неща, никак нямащи ги тук. И така нататък, другарю, за това и не само.

Потребителски аватар
The source code
Регистриран: 20 май 2009

Мнение от The source code » 23 юни 2009 16:26

Прав си за тези неща,но.......крастата си е краста. Да ти призная "Дачията" МСВто не ме кефи толкова колкото "Еме-то" незнам защо :D Логана го карам само в случай,че отивам да си взема "Еме-то" от офиса :D и понякога за багаж. Не може да се отрече икономичността на мотора ,но пък кефа го няма :D

Потребителски аватар
Kromida
Контакти:

Мнение от Kromida » 23 юни 2009 20:01

Що бе седалките на Ладата за мен са най-удобните седалки на кола, на които съм карал/съм се возил... Особено задната. Много меки. За 2105 салон говоря. Друго- видимостта през предното стъкло е уникална, като се кача в някой схлупен хечбек/спортвагон, дето предното стъкло е под наклон 30 градуса спрямо предния капак, направо ми прилошава. Друго си е панорамният изглед от ВАЗ!

Потребителски аватар
Живков

Мнение от Живков » 23 юни 2009 21:31

И мен ме кефи, ама реалността е друга. Както и да е, да не обръщаме темата в тази посока.

Тези от 2105- да. Но, тези на 2101 и 2106 за отврат, колкото да са запазени. Пък и вторите са плюшени. Като е тъмен - добре, но като е светъл? Не го ли покриеш, съсипва се за няколко седмици. Не се мие, пак ще се съсипе. Не се ремонтира - същия материал, едва ли ще откриеш. Не се докосва с твърди предмети - къса се. Не се наместваш седнал - протрива се и пак се къса. :mrgreen: Трябва да си винаги чист и да пипаш внимателно вътрешната дръжка, иначе плюшената част от кората се цапа, буквално веднага. Като остарее или е стоял на слънце - избледнява и се къса с поглед. Виж, 2103 имат много красиви бежава тапицерия - кожена. Даже е в комбинация с бяло. Тя е вечна, ако не изгори от слънце и се покрие с калъфки, тоест - памучни чаршафи.

Потребителски аватар
mitaka_bg_pd
Регистриран: 20 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от mitaka_bg_pd » 29 юни 2009 15:53

Koлеги всички чакат този заветен момент.Следващия автомобил на Тодор Живков е от фамилията ВАЗ но е 2107 червен.Защо ли вече предполагам повечето знаят! (secret)

Отговори