Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2102 - orlinski

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
orlinski

ВАЗ 2102 - orlinski

Мнение от orlinski » 23 сеп 2008 18:01

Здравейте, тук пак поствам темата си за ВАЗ-а с цел обмяна на опит, пък и надявам се да е интересно за вас, първата идея беше двигател 2.0 двувалка, но отпадна поради огромни механични пеправяния и напасвания по колата, сега ще се използва 1.3 блока с биели и бутала от ауди С2, естествено само 4 броя ще сложа, инжекционна система управлявана от мегаскръц 2.2 и така нататък. Идеята е да се получи хибриден автомобил за дрифт,отсечка и градски условия, ще се снабди и с компресор от мини купър С(Eaton M45).
Прикачени файлове
P1000629.JPG
Баба Лада реколта 76-та
Последна промяна от orlinski на 23 сеп 2008 18:44, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Radew
Регистриран: 15 април 2008

Re: ВАЗ 2102 - семейно комби и.... още нещо

Мнение от Radew » 23 сеп 2008 18:05

Колега , а такааа комбалака ще е лудница ;) Имам 1 познат тука в Бургас и той кара и сдела 1 комби ;) ного е готино (шпилки-милки , фланци ралти ;)) а така давай искам да видя какво си замислил още ;) :lada:

orlinski

Мнение от orlinski » 23 сеп 2008 18:32

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Да се захвана малко да подсиля и изчистя купето и почвам.

Потребителски аватар
lp_devil_1500s
Регистриран: 16 април 2008

Мнение от lp_devil_1500s » 23 сеп 2008 18:33

Ей тва комби ако се пусне да се парзаля ще е голяма атракция. :twisted: Сделай,чакаме резултати. :) ;)

orlinski

Мнение от orlinski » 23 сеп 2008 18:50

Това е едната му идея, за момента найстина се надявам за подкрепа от ваша страна относно глождещи неща, например разбрах, че трябва да потърся рейка от Фиат доган, след това ме интересува 5-степенната кутия от 7-ца колко коня ще удържи, както и какъв шпер и от къде да сложа, в момента комби дифа е с много късо число до преди да я разкостя пречеше да се пързаля колата. Определено ми трябват спирачки други отзад и отпред, отзад имам някви от Фиат 125, но не мисля да използвам толкова остаряли продукти, до сега не съм се занимавал с ВАЗ и ми е малко търсене, тъй като не познавам наизуст кое къде е и какво е. Опитвам се и да разбера как мога да стабилизирам задницата, тоест освен да сложа колани дали има друг начин. В този проект се опитвам възможно най-малко да гадая и да измислям нови неща, по-скоро предпочитам изпитани методи да използвам. За това ако някой по-навътре с тия неща може да помогне- ще съм много признателен!

Поздрави

Орлин

Потребителски аватар
Radew

Мнение от Radew » 23 сеп 2008 18:56

Мойта жига е с предни пружини от Лада отзаде 2-ни ;) и палнени амортисиори с М10D доволен съм , моето окачване отзаде е вид каруца :mrgreen: понеже е много трърдо .. :)

BA3_2105

Мнение от BA3_2105 » 23 сеп 2008 21:59

Колега, браво че си решил точно с този модел да се захванеш! ;) Успех! Ако има нещо което да питаш казвай! ;) Може и в скайп да ме намериш, той е в инфото ми. :) Аз също се занимавам с нещо подобно, само, че 2103. :) Давай ако имаш още снимки на комбито! :)

Потребителски аватар
aiako
Регистриран: 15 август 2008

Мнение от aiako » 23 сеп 2008 22:12

Усещам че се заражда едно зверче в тази тема :geek: :twisted:

orlinski

Мнение от orlinski » 23 сеп 2008 22:34

Значи за колата имам едно окачване за рали/планинско събрано с амортесьори билщайн и пружини незнам си кви-ще кара с него в момента ме гложди как да изкъртя предното стълко и как да обърна колата, че да се работи спокойно по нея, за момента ще насоча сили към модифициране на купето, ще пробвам да измеря теглото отпред и отзад колко е и да го съпоставя с това на едно хачироко(Тойота АЕ86), не искам да режа и да слагам ей така без да знам какво се случва, трябва да измисля и унибар как да нанижа вътре.
Прикачени файлове
DSC00843.JPG
DSC00852.JPG

Потребителски аватар
Radew

Мнение от Radew » 23 сеп 2008 23:59

Колега инт ме топката на скоростния лост от каде я купи/взе и дали можеш и на мен да намериш такава :) жигата ще е лудница ;)

Отговори