Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 21083 - LADA-2107

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

ВАЗ 21083 - LADA-2107

Мнение от 0gn » 02 ное 2017 17:12

Според мен трябва да прилича на автомобил, без значение какъв . Изглежда по-весело. А и с предно ще катери повече. Просто едни рошави гуми, а отзаде като пикапче (victory)

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

ВАЗ 21083 - LADA-2107

Мнение от LADA-2107 » 04 ное 2017 00:07

Денис, огн (който е много по-напред от мен в металообработването) предложи да го направим на шаси или изцяло тръбна конструкция с двигател отзад и така нататък, но аз не исках да се впускам в такова приключение и такива разходи на средства, време и труд. Целта ми не е да гоня състезателни успехи, а просто да се разхождам сред природата. Идеята ми бе просто да подсиля това което остана от колата за да не се сгъне през средата докато карам. Но огн дойде и каза: "Брат, то не става така...." и се започна мерене, смятане, чертане, заварки... Ако трябва да местя двигателя отзад, по-скоро само бих го завъртял на 90 градуса и бих монтирал скоростна кутия и раздатка от Нива. Нататък е ясно - 4х4.

Огн, аз съм твърдо против да прилича на каквато и да било кола. Искам да си личи, че съм се постарал, че съм вложил труд и материали, а не хората да си казват: "Отрязал една Лада и заварил малко профили...". Искам да изглежда злобно, а не "весело". Ще повдигна окачването. Искам да има всички светлини като на лек автомобил - къси, дълги, габарити, мигачи, стопове, даже и за заден ход. Вече съм намерил стопове от Жигули и едни правоъгълни фарове от "американско" Е 21. Надявам се преди големите студове да завършим основната работа по подсилването. Другото е моя работа.

Брат, ти си се вманиачиш на тема пикапи. Отпусни се малко.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

ВАЗ 21083 - LADA-2107

Мнение от LADA-2107 » 10 май 2018 15:30

И така, с идването на пролетта и топлото време работата продължи. Използвах почивните дни, за пръв път направих по-сериозно каране с машинката (не смея (официално) да нарека творението си бъги или каквото и да било). Макар и в незавършен вид, с много забележки за оправяне и така нататък, удоволствието от шофирането е много голямо!!! Машинката е много лека и когато смачкам газта направо се изстрелва. Не знам каква скорост развива, обаче по някое време става страшно. Ролбара (ако може така да се нарече) изработих по съвети на колегата "Ogn" (Илиян). Смея да твърдя, че момчето е много "в час" с нещата. Не се усеща никакво усукване и техниката стои стабилно на пътя. За момента демонтирах задните спирачки, тъй като бяха дискови и възнамерявам да ги монтирам на всекидневната ми Самара. Затапил съм два от отворите на спирачната помпа и карам само на предни спирачки. Особен ефект от задните няма, тъй като задницата е прекалено лека и с много изтъркани гуми - при всяко спиране колелата се влачеха. Снимки не мога да кача, изписва ми, че са много големи.

Отговори