R.I.P. - ВАЗ 21053 - Dragan_Trial

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
tojaga
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 23 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 21083

Re: R.I.P. - ВАЗ 21053 - Dragan_Trial

Мнение от tojaga » 25 окт 2011 07:35

Milen Petkov написа:Какво стана с двигатела , кутията ?
Двигателят стана на кайма! Абе хора, вие не чете ли по-ранните постове! (stupid)

Потребителски аватар
Dragan_Trial
Регистриран: 08 март 2008
Контакти:

Мнение от Dragan_Trial » 25 окт 2011 08:52

Тъй като буталата влизаха в гарнитурата, а дефектираха биелните лагери ... шумът от двигателя, който чувахме на летището в Сливен е бил от блъскането на буталата в главата -> не бих дал на никого такава глава и после да ме помни с лошо...
Скоростната кутия си беше най-обикновена 4 степенна, подарък от един колега! :)

Вчера изпратих всички останали части по Еконт -> който чака нещо ... ще си го получи днес или утре. :)

Потребителски аватар
IvO
Регистриран: 14 август 2008

Мнение от IvO » 25 окт 2011 21:28

Днес получих огледалата. Благодарско Драго!
Едното остана при майсторите, че едното му краче беше счупенои го залепих, а другото му поставих "джиджавката" за реглажа и го лъснах. Много им се кефя : ))
251020111548.jpg

Потребителски аватар
Dragan_Trial
Контакти:

Мнение от Dragan_Trial » 26 окт 2011 01:53

Да, вярно е - аз така си ги карах огледалата. Шофьорското имаше малко счупено краче и не му бачкаше лостчето за нагласяне отвътре ... ма нали отвън се нагласяше ... та не съм се занимавал да го оправям. Радвам се, че попаднаха в догри ръце! :)

Днес бракувах колата в КАТ (ще опиша подробно всяка стъпка, сигурно ще е полезно на някого). Остава ми и в общината да я отпиша, за да не плащам вече данъци.

Потребителски аватар
JokEr
Регистриран: 15 август 2008

Мнение от JokEr » 29 окт 2011 05:05

Моля те опиши найстина за КАТ процедурата,че моята още не съм я бракувал :mrgreen:

Потребителски аватар
duf
Регистриран: 22 май 2008

Мнение от duf » 30 окт 2011 11:46

Радвам се че имаме такива колеги, като Драго... Благодаря ти много за фланците... Ще ми свършат чудесна работа ;)

Потребителски аватар
Dragan_Trial
Контакти:

Мнение от Dragan_Trial » 31 окт 2011 17:25

Ще опиша последователността на действията по бракуване на автомобила, както се случиха при мен:
- През средата на 1993та година Ладата е произведена в заводите на АвтоВАЗ в град Толиати, Русия.
- На 22.09.1993та година господин Стефан Стефанов закупува Ладата и я използва като служебен автомобил във фирмата си за горива.
- През 2004та година баща ми постъпва на работа в гореспоменатата фирма и получава Ладата, в качеството на служебен автомобил.
- На 17.06.2005та година фирма "АИПСМП Д-р Райна Драганова" (фирмата на майка ми) закупува Ладата от Стефан Стефанов срещу 500 лева.
- На 22.10.2011та година свалих регистрационните номера от Ладата и я оставих в частен имот в град Елена. Не съм получил бележка за предаване на автомобила на вторични суровини, защото няма такава лицензирана фирма в град Елена, а транспорта на купето би струвал повече от приходите от метала.
- На 25.10.2011та година отидох в КАТ-София (компютърната зала, преди каналите), където на едно от гишетата представих големия талон на автомобила, личната ми карта и пълномощно за бракуване от фирмата на майка ми (ако сте собственик на автомобила не ви трябва пълномощно), заплатих такса от 4 лева и получих заявление за бракуване на автомобила.
- Веднага след това отидох заедно с големия талон, личната карта, пълномощното и заявлението за бракуване в сградата, където се плащат актовете и глобите, и подадох документите на първото гише вляво (до банката). Лелката прегледа документите, накара ме да напиша с химикалката на гърба на заявлението за бракуване, че автомобилът гние в частен имот, а не на улицата (това нямаше да е необходимо, ако имах декларация от лицензирана фирма за изкупуване на старо желязо), след това написа с един черен маркер на големия талон "снет от отчет" и го продупчи, поиска ми двете регистрационни табели (без пластмасовите подложки) и ми върна големия талон.
- На 27.10.2011та година отидох в общината (там, където плащам данъци) и показах на гишето продупчения голям регистрационен талон с надпис "снет от отчет", личната карта и пълномощното за бракуване от фирмата на майка ми. Тъй като всички данъци на Ладата си бяха платени - просто я отписаха от регистрите си и ми дадоха една бележка.
- Следобеда на 27.10.2011та година Ладата беше окончателно документално заличена от лицето на земята.

Готов съм да отговарям на въпроси от всякакво естество! ;)

Потребителски аватар
mitaka_bg_pd
Регистриран: 20 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от mitaka_bg_pd » 31 окт 2011 21:57

1 по-малко от сектата ще те виждаме ли по съборите и сбирките и ако да с какво?

Потребителски аватар
Dragan_Trial
Контакти:

Мнение от Dragan_Trial » 01 ное 2011 10:57

Е не знам още ...
Да не би вече да има организация за събор, а аз да не съм разбрал?

bat_mial
Регистриран: 28 януари 2011

Мнение от bat_mial » 01 ное 2011 16:28

Жалко.Интересен проект беше.

Отговори