Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Лада Гранта - Nicko

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
mhristo
Регистриран: 31 май 2018
Автомобил: Лада Гранта

Лада Гранта - Nicko

Мнение от mhristo » 20 юни 2018 01:54

Vanko0, Колега VankoO,натиска се бутона под километража продължително,докато започне да мига часа.След това от лоста за чистачките се настройва часа и минутите със страничния бутон,който сменя показанията на дисплея за разход на гориво,температура и др.

Nicko
Регистриран: 13 ноември 2016

Лада Гранта - Nicko

Мнение от Nicko » 20 юни 2018 10:01

Здравейте,отдавна не съм писал но до тук колата е на 23000 км.без никакви забележки.Минавам редовно обслужването което е необходимо в НАР Хасково . Сега,за часовника колегата mhristo е обяснил абсолютно точно как се сверява,а колега mhristo за Вас да отговоря колата си е само с централно заключване.Алармата ми предложиха да я поставят от фирма НАР като аз си избрах тази опция,българска е и гаранцията е с гаранцията на колата.

Vanko0
Регистриран: 30 май 2018
Автомобил: Lada Granta

Лада Гранта - Nicko

Мнение от Vanko0 » 20 юни 2018 11:14

Доста се мъчих, накрая стана. Трябало обаче да е на общ киломтраж, а не на зануляващия се. Благодаря за отговорите! Какъв разход Ви дават колите и възползвахте ли се от опцията за газово?

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Лада Гранта - Nicko

Мнение от xm_net » 20 юни 2018 11:34

Колега, в нета има достатъчно клипчета и обяснения относно настройката на часовника на всички нови модели Лада:

Nicko

Лада Гранта - Nicko

Мнение от Nicko » 20 юни 2018 17:12

На този етап няма да поставям газова уредба на автомобила,лично мен разхода и ме устройва . Самия разход зависи и от стил на управление и от условията в които се кара колата и т. н. Сега докато е нова колата мисля че разхода трябва да е малко повечко и би следвало с времето да навлезе в нормите, но както казахме има едно-зависи от...

Vanko0
Регистриран: 30 май 2018
Автомобил: Lada Granta

Лада Гранта - Nicko

Мнение от Vanko0 » 20 юни 2018 17:18

Благодаря за информацията!

Изпратено от моят FRD-L09 с помощта на Tapatalk

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Лада Гранта - Nicko

Мнение от LADA-2107 » 21 юни 2018 10:14

Колкото и нисък да е разхода на бензин, преобразувано в пари на газ излиза наполовина. Пак зависи и колко караш, но газовата уредба се изплаща. И след като се изплати остава въпроса: Защо да плащам двойно повече за да постигна същия ефект? (Да измина същото разстояние).

Ако имаш предвид периода на разработка, според мен не трябва да е повече от 10 000 км, след това разхода и вървежа трябва да влязат в норма. Но моя личен опит (с двигател след основен ремонт - предшественик на твоя (2108 Самара)) показва, че няма кой знае каква забележима разлика в периода на разработка и след това. Даже в периода на разработка гореше по-малко, тъй като карах по-предпазливо.

Nicko

Лада Гранта - Nicko

Мнение от Nicko » 21 юни 2018 21:57

Точно и аз това имах в предвид че предпазливото каране води до икономии.Това е факт неуспорим дори и след разработката,която и от вносителя са определили като 10000 км.След тях имате право да монтирате газова уредба при оторизиран от тях сервиз,който можете да намерите във всеки областен град мисля .До тук добре ,пределно ми е ясно че карането на газ е по-икономично и това което ще се постави на автомобила ви е с добро качество от оторизираните сервизи.Но вече да уточня,аз съм лицензиран техник по поставянето и експлоатацията на газови устройства,и на моята кола ще си поставя такава уредба каквато аз си преценя и така както аз намеря за добре,не е проблем озаконяването и.Въпроса при мен е просто да не губя гаранцията ,защото всеки от сервизите ще постави това което продава и по начин който си определи.Повече от масова практика е особено че автомобила е гаранционен .

mhristo
Регистриран: 31 май 2018

Лада Гранта - Nicko

Мнение от mhristo » 13 ное 2018 00:28

Колега Nicko,какво гориво сипваш на Грантата.Пробвал ли си 100 окт.?

Nicko

Лада Гранта - Nicko

Мнение от Nicko » 16 ное 2018 22:06

До момента не съм пробвал друго освен препоръчителното А 95 . До тук колата е на 30 000 км.без забележки относно техническото състояние. На 14 .10. Премина поредния технически преглед в НАР. Пробега се минимизира малко защото лятото почти не се караше но това е само за изминалото лято,живот и здраве следващото няма да е така. През новата година предстои монтаж на газова уредба но това е въпрос на време а и на малко труд от моя страна , понеже както и по- горе споменах съм лицензиран за поставянето им.

Отговори