Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 21061 Individual - batmial

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
batmial
Регистриран: 06 март 2012
Автомобил: ВАЗ 21061

Мнение от batmial » 10 апр 2017 17:18

Междувременно изнамери някои архивни снимки от самото начало :

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Нямаше си дори резервоар за гориво :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Всички казанчета под предния капак на червената отидоха в другото купе:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
batmial

Мнение от batmial » 10 апр 2017 17:49

Показахме малко архивни кадри , сега е ред да издадем няколко тайни за салона.Определено няма да е със 7-цовите седалки.За там имам един запазен салон черна кожа от ВАЗ 2105.На снимките е леко деформиран тъй като се държеше в мазе.След кратък престой кожата се изпъна и сега няма проблем:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Колата ще има и втори капак изцяло черен и закрепен със щплентове за предните панти.Търси се човек , който да направи отливка да има в предната част и 4 фара допълнителни ралиджийски и да променям фасона на автомобила според настроението и случая :
Изображение

За пресечените местности си имам комплект тенекиени джанти с оригинални гуми от 1980 , но с монтирани вериги на тях :

Изображение
Изображение

За зимния период съм приготвил едни други джанти , които за късо време карах на червената.Оригинални от Рено 5 Турбо 13 цола и изключително здрави като материал.оригинално нямат централен отвор , но съм ги модифицирал:

Изображение

Ето как седяха на червената:

Изображение

За други случаи имам комплект тенекиени джанти с нормални гуми и тасове:

Изображение

И понеже автомобила е с много хром добавих и тази екстра към гумите:

Изображение
Изображение

Малко е прашна , но седи покрита с бризент :

Изображение
Изображение
Изображение

За предната решетка намерих нещо достатъчно рядко макар и предназначено за Фиат 125р.Мисля ,че пасна добре:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
batmial

Мнение от batmial » 10 апр 2017 18:04

А сега нека си поговорим малко за някои интересни моменти, който мисля да предприема.
Карбуратора ще е двукамерен WEBER от Фиат 131 с автоматичен смукач и мисля ще храни достатъчно добре колата.Имам впечатления от него на червената и то доста добри и в двете насоки икономия и динамика.
Изображение
Монтирах и една емблема на жабката:
Изображение
Докато напасвах барчето долу до бутоните поставих един дигитален волтметър.Много полезно нещо се оказа докато мъча инсталацията.Ако някъде станеше късо напрежението рязко падаше и така се сещах,че някъде нещо се случва не както трябва:
Изображение

Ето и нещо интересно.Педал за газта от стария тип отпреди 1976г.Доста време го търсих и с помощта на Светльо Велков (той без да преувеличавам помогна за намирането на 80% от нещата , които търся) и само остава да бъде монтиран.

Изображение
Изображение
Изображение

Би трябвало да изглежда така:
Изображение

Спирам за днес, утре ще има още интересни неща.

Подсказвам,че колата в крайния си вид би трябвало да изглежда с два цвята и да се доближава до това:

Изображение

Потребителски аватар
batmial

Мнение от batmial » 11 апр 2017 00:17

Казах утре и поглеждам часовника че е 0:00 на 11 Април.Ами обещаното е обещано.
Ето два клипа направени покрай заигравките с електрическата инсталация:

И отново благодарение на Светльо Велков намерих едни доста редки и дефицитни неща, показвам само една част от тях другите по - късно,че трябва да си ги взема от ЕКОНТ :) Фаровете са с вграден габарит.Канадските мигачи в червено за задните калници са един път,а емблемата е може би последната чисто нова в страната.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Засега толкоз, скоро още инфо след посещението в ЕКОНТ.

Потребителски аватар
batmial

Мнение от batmial » 11 апр 2017 13:14

И така днешната пратка с козметика на Орифлейм , да ама друг път :)
Изображение

Съдържанието вътре е следното:
-хромирана дръжка за задния капак от 2102 универсал, която ще бъде поставена на задния капак.
Изображение
Изображение

-въздухозаборници със синьо лого връзващи се на цвета на колата:

Изображение
Изображение

-бели мигачи за предните калници:

Изображение
Изображение

-особено трудните за намиране щипки за лайстните на прага, е тук няма такъв кеф признавам:

Изображение
Изображение

-щипки за лайстните от новия тип, с този комплект мога да избирам от 3-те налични комплекта , които имам - два от новия тип и един от стария тип 2103:

Изображение
Изображение

- едно кранче за парното пластмасово да пази страх, мисля е от Полски Фиат и дано не се налага да го използвам както се казва:

Изображение
Изображение

-по принцип това са капачки за волан за 2107, но ще бъдат използвани като капачки за двата комплекта лети джанти :
Изображение

-ето още нещо интересно , което търсих доста време.оригиналните щипки за оригиналните никелирани пръскалки, които при преместването от червената на синята се потрошиха (все пак бяха оригинални от 1980г.)

Изображение
Изображение

Към доставката получих още два фара PAL с вградения габарит и така комплекта стана от 4 такива фара.

Засега толкова по темата.Скоро снимки как нещата седят на колата.

Потребителски аватар
batmial

Мнение от batmial » 11 апр 2017 15:38

Докато намествам ребуса при положение ,че от днес имам бели мигачи за калниците и за задните калници имам червени канадски идва дилемата как да ги свържа.Единия вариант е задните да са габарити и да не мигат, предните да са си просто мигачи.Другия вариант е задните да мигат и да не са габарити.Трети вариант всичките да светят като габарити и предни и задни и да мигат когато се пусне мигач.
Вариант 1 би излгеждал така:
Изображение
Варианта с 4-те габарита и мигач би трябвало да излгежда така:
Изображение
Изображение

За връзването на страничните мигачи се изолира масата и се подават два + .единия от габаритите и един от мигачите.какво се получава?Реално вече се кара задължително на фарове така ,че ако не пуснем габарита няма да имаме странични мигачи.Получава се следния ефект - пуснали сме габарит и фарове и 4-те странични мигача светят постоянно заедно с габарита тъй като другия + идващ от релето за мигачите замасява когато не е подаден сигнал за ляв или десен мигач и така получаваме перфектен минус. Какво се получава когато подадем мигач? Минуса идващ от релето подава + и към крушките от съответната страна получават 2 броя плюсове и угасват.Релето цъка и подава + и - ритмично, а крушките на калниците загасват когато тези на задните стопове и предните подфарници светят и обратно.
Ето нагледно как се изолира масата и се подават два броя + към крушката:
Изображение

Потребителски аватар
batmial

Мнение от batmial » 11 апр 2017 23:01

По повод поставянето на педала за газ от стария тип или както му казват руснаците "Напольная педаль" намерих следната схема за поставянето му.Оказа се ,че на 21061 купето както предполагам и на всички други купета произведени след 1976 от моделната гама 2101/2102/2103/2106 имат заготовката както при мен и щампованата ламарина с точното място за закрепване.С две думи трябва да пробия два отвора точно на тези места от снимката и играта приключва.

Изображение

Би изглеждало добре , а идеята на самия педал е да има нещо като кик даун , но какво точно ще върши тази опция ще обясня когато колата премине успешно пререгистрацията си в КАТ София.
Снимката е от интернет пространството:
Изображение

Междувременно все още издирвам хромирани рингове за уредите и въздуховодите, но за момента греда:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

издирват се и хромирани чистачки , но за момента и тях не съм набавил.

Потребителски аватар
batmial

Мнение от batmial » 29 апр 2017 11:50

Скоро не съм писал.така, че малко да вдигнем темата с проекта. Премествам му местоположението ,за да бъде довършен в най - кратки срокове тъй като трябва да е готов за 9 Септември 2017 и да присъства на едно важно събитие.
По традиция всичко е прашно , но и това отива в историята.Новото място където ще творя е в пъти по - добро.
И да броните и други детайли са накриво тъй като са поставени колкото да ги има и да не ги повредя :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори