Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2101 1.3 Турбо - stanio.turbinata

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от 0gn » 31 дек 2017 08:27

На ръка перката на турбото се върти трудно? Ми виж му втулките, как няма да грее.

Потребителски аватар
stanio.turbinata
Регистриран: 29 януари 2009

Мнение от stanio.turbinata » 31 дек 2017 10:02

Не мога да кажа,че е трудно но не е и лесно.Като я врътнеш пръсти и почти няма инерция.И половин оборот не прави...Иначе като дадеш газ почва си върти,но имам чувството,че не вдига бууста който трябва точно заради това "затягане" :cry:

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от 0gn » 31 дек 2017 13:58

Проблема може да е във втулките, или ако е било разглобявано, не е събрано добре и втулките не седят правилно. От там трие много и грее. Не се занимавам с турбо компресори, но от време на време разглобявам и събирам електродвигатели. Там понякога ако двата капака не са прибрани /с чука/ и после натегнати болтовете, ротора върти трудно и проблема е като твоя. Може да последва блокиране на лагерите и превъртане в леглата им + изгорял двигател. Понякога ако капаците не са поставени така както са били свалени /в същото положение/ пак може да доиде такъв пробем, затова се бележат с център положенията. Може и друго да е, но проблема ти е в механиката а не в мръсотията а последиците са ясни.

Потребителски аватар
mzeto
Регистриран: 20 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от mzeto » 01 яну 2018 19:24

Може от смотано масло или ако е загасен двигателя при гореща турбина някой път спича. Като покараш ще се оправи. Първият турбокомпресор който монтирах на празен ход като работи двигателя не се въртеше. Покарах го малко и от тогава е 6+. Та най-вероятно е позапекла оста във втулките (victory)
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book." - Moog "Mighty car mods"

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Мнение от stanio.turbinata » 02 яну 2018 10:02

Да говорих с един двама приятели и при тях е имало сходен случай и казаха,че с каране се е оправила такаче,ще покарам и ще видим :roll: Направих "бърз" кръг на охлаждането на турбото-демек върти само то отделно през помпата а не както беше до сега последователно на изпарителя и радиаторчето на парното.Надявам се да не "вари чая" сега :roll: ...Инак колата я покарах и с бууст от около 0,5-0,6(още не съм го мерил) и с някаква настройка на горивото колата се набира доста добре за мое учудване.Като буустне на 2-ра и тръгва с вратите та даже и на 3-та на по лигав асфалт.Вярно,сега е студено и гумите сааа...Но за сега съм доволен!...Ще има още тестове! :D

Потребителски аватар
moskvich408
Регистриран: 05 юли 2012
Автомобил: 412 turbo

Мнение от moskvich408 » 08 яну 2018 23:15

mzeto написа:
01 яну 2018 19:24
Може от смотано масло или ако е загасен двигателя при гореща турбина някой път спича. Като покараш ще се оправи. Първият турбокомпресор който монтирах на празен ход като работи двигателя не се въртеше. Покарах го малко и от тогава е 6+. Та най-вероятно е позапекла оста във втулките (victory)
И при мен се получи нещо подобно :D
На празен ход като я запалих за пръв път ако не и давам газ едвам едвам мърда перката и след малко каране се оправи. (hiro)
Бат Станко а защо не я махнеш тази вода? И без това турбото не е първа младост, пък и не виждам проблем ако си го охлаждаш след каране :D
Чакаме новите подобрения. :cheers:
Свобода это что в меня внутри! Garrett knows how to blow!

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Мнение от stanio.turbinata » 01 май 2018 14:37

Хора помагайте!Дайте някаква схема за работа с генератор Г 224.Това дето го показвахте го пробвах и не става!Аз до колкото разбрах тоя Г224 си е с реле на самият него.Навдякъде само за 221 и 222 намирам инфо.Тоя 224 нищо!Кажете моля ви нещо с което да го накрам да заработи че откачих!Искам да си пусна нова инсталация за зареждането щот тей с жигуловата нещо няма да се разберем....

Инак има нови неща по колата като друга турбина и т.н ама искам тва да го оправя,че се не търпи!

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Мнение от stanio.turbinata » 06 май 2018 00:07

Мисля,че я направих!Свалих Г222 от другата ми Лада и нещата МАЙ се оправиха (focus) ...Междувременно сложих ново турбо К16 от Алфа 2.4 тд

Изображение Изображение Изображение

Перфектна за 18 лв от скрапа :mrgreen: пак Т25 фланец,съвпаднаха входа и изхода с гаретските..направо чудесно.И резултата е супер.Спулва много повече от Волво турбото което май нещо му имаше защото едвам вдигаше бууст :geek:

Ето я монтирана

Изображение Изображение

Малко по тунела...

Изображение

иии време за малко тестове...Лънч тестове :lol:

Иии тук на около 0,75 бара(тря погледна гейта) с гуми 205/40/17 от 1275 куб. архаично 8 клапаново моторче на газ ...толкова :lol:

Ето я красавицата ми (heart)

Изображение Изображение Изображение

Таргета е 1 бар/тествах я на 1++ със старата,държи мотора! (hiro) / иии мисля ще тръгне и по-добре а и с по хубав старт,че още не съм свикнал,че съм със 100% шпер и пестя от газта :lol: 17-ките определено и тежат но кефи на вид а и няма да е драгаджийка такачеее...Обаче лошото е че и дрифтаджийка няма да е като гледа,защото колата в момента върви като яка атмосферка...Никаква я няма в ниски обороти :( ...Нещо не с еполучи това дето исках....Толкова засега...

samarkata
Дама
Регистриран: 02 декември 2014
Автомобил: ВАЗ 2108

Мнение от samarkata » 06 май 2018 00:15

Действай и скоро да я видим (victory)
Няма път към щастието, пътят е щастието!

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Мнение от stanio.turbinata » 06 май 2018 19:24

Днес още си играх с колата и натегнах на 0,9...Тотално разочарование е тая кола :( ..Какво ли не правих и от ниски не ще и не ще да тръгне.Няма никва сила :( Нагоре върви много добре обаче целта беше съвсем друга :( Май моторчето наистина се оказа малко за Дрифтачка...Просто няма никакъв риспонс :( .

Отговори