Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2121 Нива - Stefcho

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
Stefcho
Регистриран: 03 януари 2009

ВАЗ 2121 Нива - Stefcho

Мнение от Stefcho » 26 ное 2018 23:02

Малко освежаване:
Такааа! Лятото почти нищо не бях правил по Нивата. Само малко раздвижване по черните пътища и това е. С приключването на сезона реших да отхвърля малко задачки по нея, че не е като да няма.
Бях решил да си сменя ключалките на вратите, че нямах ключ за багажника, но се оказа, че съм попаднал на някакъв ментак:
Изображение

След това се заех с ревизия на трансмисията, защото имах страшен проблем с нечовешки вибрации и колата буквално не можеше да се кара.
Карданите се оказаха в добро състояние, няма износени карета. Оказа се, обаче, че предна лява полуоска и по-точно вътрешното каре е пред разпадане. Реших да я сменя цялата, защото предположих, че и външното е на път.
ИзображениеИзображение
Борбата беше дълга и сериозна, защото всяко нещо по тая машина ми е за първи път и има някои особенности с които не съм на ясно, като например, че за да извадиш полуоската от дифа се сваля капачката която държи лагера и това нещо излиза цялото наведнъж. :D Освен това трябва да се свали и шенкела, а се оказа, че накрайника се е срастнал с него. Там не можах да се оправя само със скоба или голям чук. Наложи се да го нагрявам. В крайна сметка накрайника изглеждаше така: :D :D :D
Изображение

В крайна сметка смених едната полуоска, гуменото каре при скоростите, както и маслата на предния и задния диф. Когато отвих пробката на предния от там изтече нещо адски черно, подобно на сопол и не беше много. Сега определено трансмисията поутихна доста. Вече може да се кара по- нормално, но все още има вибрации на определена скорост и ще трябва още работа.
Малко снимки от една лека разходка от вчера:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

petar_georgiev71
Регистриран: 24 февруари 2019
Автомобил: ВАЗ 2103

ВАЗ 2121 Нива - Stefcho

Мнение от petar_georgiev71 » 25 фев 2019 12:02

Браво! Желязна машинка! Няма какво да стане.

Отговори