Lada Vesta SW Cross - Rosen

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 17 апр 2021 12:55

Rosen написа:
16 апр 2021 19:11
Поръчах от Русия
Е, и това ли го няма налично в НАР, та се налага от Русия да се поръча!?!

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 19 апр 2021 12:00

Разбира се, че го няма...

xm_net

Мнение от xm_net » 19 апр 2021 14:57

М-да-а, иначе няма втори, като НАР ако става дума да се хвалят със снимки във Facebook как са разопаковали поредната пратка с резервни части и т. н. и т. н.

Потребителски аватар
curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21104

Мнение от curse_m » 19 апр 2021 15:25

Че няколко палета не са кой знае колко, особено когато повечето е за по стари модели и ... Нива. :D Но не драматизирайте чак толкова, и други марки имат подобни проблеми - всичко що не е оборотно т.е. разбирайте не е по скоро консуматив и нормално износваща се част се чака и то доста. Все пак нашия пазар на нови коли е смехотворен изобщо като бройка, а покрай короната съм сигурен че и по смехотворен е станал. ;) Ако все пак има някоя такава част то ще е в единични бройки, ако не и единствена. ;)
Когато човек си купува нова кола която е и нов модел независимо от марката трябва да е психологически готов... и за други изненади, ако има нещастието.
Lada Vesta SW Cross, Lada Kalina 2 универсал, Lada 21104

xm_net

Мнение от xm_net » 19 апр 2021 17:57

Няма как да се съглася, защото "по-скоро консуматив и нормално износваща се част" (накладки, дискове и т. н. например) мога да си купя откъдето поискам, само че дръжка за Лада Веста мога да си купя само от НАР. Моят случай беше аналогичен, но за разлика от колегата аз имах огромния късмет да взема единствената задна броня за SW Cross налична в България и не ми се наложи да поръчвам от Русия. И не разбирам, защо е необходимо да се прави сравнение с други марки, които продават части за десетки модели, докато НАР внася няколко, които се броят на пръстите на едната ръка? Е, всъщност вече не внася, което е още по-лош атестат за тях - автомобили няма, но и части за тях също!

Потребителски аватар
curse_m

Мнение от curse_m » 19 апр 2021 18:17

Аз мога дам пример и за стар модел като 2110 - примерно моята е оргинално със средно гърне с гъвкава връзка... и до ден днешен никъде няма и не внасят такова. 14г по късно :D. А имаше трима вносители на Лада. Затова като сменях средното гърне си отрязах тръбите от старото с гъвкавата връзка... която искара до 227000км. Но смених само нея след това с такава продавана по магазините. Защо не се внася такова гърне - просто, два пъти е по скъпо и лудите като мен практически ги няма дето ще предпочетът това със спокойствието да искара пак толкова... само дето не мисля че ще я карам още 14г. :D Но гъвкавата връзка дето продават тук за 18лв искара ... 2г. и 15000км и всеки момент ще се разпадне, вече изгоряла. Чакам да се оправи времето и да не ме мързи да я сменя с друг вид... от тия дето продават. Но не очаквам да е по качествена, дори съм убеден че не е. :lol:
Даже гарнитурки нямаше почти никъде на гърнето към катализатора с три дупки за шпилките.
Друг пример - едно време нямаше и ламбда сонди за 21124 т.е. имаше само в Bosch(Киров) са скромната цена от 340лв... и си я купувах от Русия тогава, чак после се появиха тук за 90лв мисля беше. Оригинално е Бош в кутиите Лада. Чудно каква е разлика, че в Бош в Русия струваше около 50лв. Както и с Вестата и тогава за кратко време т.е. 2г. стигнах над 70000км и не карам такси. то и спрях да карам с 10W40, та почна да живее двойно повече. :D Сега е почти същото с Вестата която за 2г. стигна над 60000км, само короната удържа километража. :D Все още май водя при Веста Крос - 66400км някъде. (tease)
Така че не се напрягайте излишно, такъв е живота у нас. :cheers:
А между другото срива за миналата година в продажбите на нови коли е 37%, така че... цъфтим и връзваме... тикви. (hiro)

xm_net

Мнение от xm_net » 19 апр 2021 21:38

Този пример специално с гърнетата и меките връзки не мисля, че е най-точният - на пазара има всякакви и не от днес, а с малко повече сръчност и подходящи инструменти не е никакъв проблем да си закърпиш генерацията от до, че и може би по-читаво от оригинала понякога, ако се ползват подходящи материали... Аз имам предвид части и детайли, които не са взаимозаменяеми и са строго специфични за конкретния модел. Да, нищо чудно да се окаже, че дръжката на вратата на Веста има аналог (или да кажем с леко преправяне) при друга марка и модел, но това ли е работата на собственика - да се прави на изследовател, докато намери подходящ заместител, вместо да отиде в магазина и да си купи, това, което му е необходимо? Не се напрягам излишно, но животът у нас е такъв, защото самите ние сме такива и това не ми създава повод за радост...

Потребителски аватар
curse_m

Мнение от curse_m » 20 апр 2021 07:46

Имаше време когато за такива проблеми си "гонех" интереса, ама с времето се оказва че просто си губя времето и нервите, а кервана си върви все по същия начин. Първата Лада впрочем се обслужваше гаранционно в Миркат сервиз реално и още повече защото я купих от Лада Гърция... и си мислех че просто хвърляш ключовете и си пиеш кафето. Да ама не е баш така, изобщо и те мъка като останалите. И затова се съобразявам с реалностите - просто да ми пипа колата някой който не се знае как е станал тази сутрин и в какво настроение с което потенциално да застрашава моя живот и този на семейството вече не давам... освен ако не е крайно наложително т.е. специално оборудване. Отделно не се знае реално каква помия ще ти сипят. Предпочитам да дам 100лв за някой иструмент отколкото на някой майстор. :D И в крайна сметка сме заседнали на Лада, защото просто свободата която предлага марката няма аналог! :cheers:

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020

Мнение от vis » 20 апр 2021 12:57

Разни нещица по интериора са трудни за доставка дори и при най-популярни марки и модели. Една от предишните ми коли - Фиат линеа, я купих съвсем "млада", 7 годишна, само преди 2 г. излязла от гаранция. Беше счупено лостчето под шофьорската седалка, с което се отваря капачката на резервоара. Колата беше при мен 3 години, така и не намерих лостче, дори и чрез Ауто Италия. И до края си отварях капачката като натисках жилото, до което стигах под седалката. От Ауто Италия ме уведомиха, че като минат определен брой години от датата, на която са спрели да продават даден модел, поддържат само санитарен минимум от части от първа необходимост. След това за същата кола търсих и брава на пасажерската врата. Чаках повече от месец доставка от Италия.
Колкото до свободата с Лада, хм, не знам. За момента не ми се е налагало да търся нищо. Не знам как ще е, ако трябва да я обслужвам/ремонтирам без помощта на оторизирания сервиз, а както съм свикнал - с познати майстори, на които имам доверие. Ще знаят ли откъде да поръчват части, ще бъдат ли наясно например спирачен диск с каква дебелина да се търси, какъв комплект съединител и разни други подобни въпроси? Имам предвид не да ровят по форумите или аз да им давам информация, прочетена в нета, а просто да отворят каталога и да са наясно.

xm_net

Мнение от xm_net » 20 апр 2021 14:55

vis написа:
20 апр 2021 12:57
Колата беше при мен 3 години, така и не намерих лостче, дори и чрез Ауто Италия.
Ха-ха, е това ако не е съвпадение: Аз съм купувал такова за мой познат от тук: https://www.ebay.co.uk/itm/FUEL-FILLER- ... SwXf1ahXyC
Спомням си, че този търговец продаваше всякакви нещица за FIAT и доста хора се снабдяваха от него. Но това едва ли вече те вълнува... :D!

Отговори

Върни се в “Моят автомобил”