Lada Vesta SW Cross - Rosen

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Симеон Петров
Регистриран: 26 юли 2018
Автомобил: Опел Астра

Мнение от Симеон Петров » 10 яну 2019 08:23

За втулките, просто е явно най-болната тема за руснаците. Всеки се оплаква от тях. На някои след решение от АвтоВАЗ , гаранционно им ги сменяли с такива от Хюндай Соларис. Но явно за експортните автомобили всичко това е изчистено. Със здраве да си ги карате и безаварийно! Споделяйте по нещо от време на време, има полза!

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 10 яну 2019 13:34

Дрон написа:
10 яну 2019 08:16
Дали не се засякохме на Практикер в Дружбай тая сутрин? Симпатична оранДжева гад
Възможно е колега, аз съм в "Дружба"-2 и излизам оттам сутрин. Е, понякога минавам и по "Делийска воденица" покрай 150-то училище, за да тествам втулките на стабилизиращата щанга по спящите полицаи... ;)!

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 10 яну 2019 17:48

Там де, лепнах ти се с едно ръбато волво ;)
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 19 яну 2019 16:45

Предната седмица участвах в Средно зимно преброяване на водоплаващите птици в България. В петък карах по поречието на река Огоста от село Хърлец, община Козлодуй, област Враца до село Владимирово, обшина Бойчиновци, област Монтана. В съботата карах по поречието на река Дунав от село Станево, община Лом, област Монтана до село Долни Вадин, община Оряхово, област Враца.
Вкарвах колата в преспи, спирах встрани от пътя в сняг, на местата без отбивки, карах по разкаляни селски пътища. Колата имаше много добро поведение, като отдавам това както на височината на автомобила, така и на зимните гуми. Нямам никакви забележки.

Още в първото мнение по темата забравих да напиша нещо, което понякога дразни като инженерна приумица в автомобила.
Това са машинките за коланите (там, където се заключва коланът). Супер неудобно са сложени, и човек като седне трябва да бърка известно време, докато се закопчае. При шофьорите не е проблем, защото аз лично си закопчавам колана още със сядането на седалката и преди да запаля двигателя, но човекът до мен може да го направи и в движение и почва едно мъчене да се нацели машинката...

Симеон Петров
Регистриран: 26 юли 2018
Автомобил: Опел Астра

Мнение от Симеон Петров » 21 яну 2019 10:08

Това с машинките на коланите е още от първите Вести. Но явно не са му обърнали внимание.

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 21 яну 2019 13:52

Колега, на първите Вести беше по-лесно, защото там подлакътникът е символичен (аз например не го използвах) и не пречи, но на тези с истински подлакътник наистина не е доизмислено. Бих казал обаче, че като свикне човек не е такава болка, но си е "недочет" определено!

Потребителски аватар
ico_naskov
Регистриран: 24 февруари 2013
Автомобил: ВАЗ 2104

Мнение от ico_naskov » 21 яну 2019 16:09

Ей много ме е яд че нямат коли за тест драйв днес звънях в София да разпитам и за двигателите но засега само с 1.6 остават. Колеги ако има някой наблизо до Бургас с радост бих покарал Веста Крос за да видя как се държи. :cheers:

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 21 яну 2019 19:01

В руските YouTube канали много хора съветват да се взима 1.6 ... с 1.8 нямало почти никаква разлика.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 21 яну 2019 22:45

Не знам дали има или няма разлика, защото в България не се внася 1.8, но ми прави впечатление, че по повечето клипчета от Русия са все 1.8 двигателите.
Аз лично си държа на мнението, че 1.8 ще е по-подходящ за купето на СВ Крос, заради повечето конски сили. За седановата и 1.6 става, нооо Крос сме по-тежки, по-високи, с по-големи гуми...

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 22 яну 2019 08:03

Като цяло са малки тези двигатели. За любителите на мощността и по-динамичното шофиране. Избора също е малък. Два двигателя, а в България само един. Всъщност даже няма избор. Не сме като едно време да няма коли, да се чака с години и каквото ти докарат това да вземаш.

Отговори