ВАЗ 2105 - LADA-2107

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

ВАЗ 2105 - LADA-2107

Мнение от 0gn » 04 май 2019 04:07

Същия!

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

ВАЗ 2105 - LADA-2107

Мнение от LADA-2107 » 04 май 2019 20:58

Едни и същи боклуци се въртят из форума от години. Само си сменят собствениците. Възлагах големи надежди на този двигател, но когато го отворих.......

Потребителски аватар
1300
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

ВАЗ 2105 - LADA-2107

Мнение от 1300 » 06 май 2019 22:22

Не слагай много усилия и пари.Скрапа е евтин в момента.
"1300" since 1979

Потребителски аватар
0gn

ВАЗ 2105 - LADA-2107

Мнение от 0gn » 07 май 2019 07:26

Аз затова му казвам да реже да прави да чука, ама си прави тънки сметки. Тая кола иска карбуратори, изпускателен колектор, генерация и вал и някой да я настрои накрая.

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

ВАЗ 2105 - LADA-2107

Мнение от LADA-2107 » 07 май 2019 09:20

1300, ти твоите бараки ги оправи, че на мен си тръгнал да даваш съвети. 1 гарнитура = 1 година - сметката излиза, всичко точно!!!

Ogn, не знам колко пъти ти обясних, че искам стандартен двигател който се настройва "по книга". До сега в двигателя са вложени над 1000 лв, без да смятам цената на която съм го купил, а още нямам разпределителен вал и лагерно тяло, маговик, съединител и др... Не мисля да давам луди пари за спортни части и да правя експерименти. Кой ще го настрои? Ти?

Потребителски аватар
0gn

ВАЗ 2105 - LADA-2107

Мнение от 0gn » 07 май 2019 17:56

С пестене не става тая работа, брат!

В тая песничка се пее:
"I don't wanna die
But I ain't keen on living either
Before I fall in love
I'm preparing to leave her"

или в превод:
"Не искам да умра
но и не знам защо живея
преди да се влюбя
съм готов да я напусна"

Преди да си направил колата си мислиш как ще я продадеш, искаш бегачка-показвачка, ама не си готов да дадеш едни пари.

Реално ти трябват още няколко хиляди да се налеят по двигател окачване купе и труд естествено и ще се кефиш накрая. И като ти омръзне няма да я продадеш ми ще си свалиш каквото става и другото ще го върнеш в пункта.

Потребителски аватар
MOTO`manqk
Регистриран: 05 септември 2008

ВАЗ 2105 - LADA-2107

Мнение от MOTO`manqk » 08 май 2019 01:16

Ааайде сега... страдания, всички дето знаеме закво става въпрос, сме на ясно че тебе от тоя мотор ти трябва един гол блок, и с тая нагласа си го купил (victory), знам че не съм ти любимец щото донадъхах оня мъж да си купи нова нива, пък и сега остана с впечатлението че се заяждам с тебе :lol: Не човеко, напротив, тва че се въртат некви жилезораци и пластмаси и гуми, помежду ни, ме радва и ни прави някво общество, свързано от едно хоби, секи с магариите си, тва дето ти ни го представяш като поведение относно Лада страстта са вътрешни борби твои си хем те е яд че си влагаш ресурсите в една емблема с лодка, хем сърчицето ти го иска...
В тая се пее:
"Някой ден сърцетооо,
Ще поиииска хмм товаа
Което този сии му отнемал,
Беез дори да си разбрал"

Та така ги виждам нещата аз, трябва сам да си избираш сърцето или мозъка ще те командват, а не да ни избухваш такъв :lol:

Огн, тебе като те чета, определено си ми братче, ама не съди Сашо приятелю, на фона на тва дето е показал през годините, колко променени лади, колко класически ама яки, на конец, и колко кинти е фърлил... Не не, недей, не си прав! Аз и ти не сме направили и идна десета от нещата дето той е препипал...тръст ми :geek: :lol:
Относно 1,7 боклука :lol: незнам кво са ви сделките, аз лично тоя мотор го взех от вторични срещу скромната сума от 35 лева и една съсипана глава, смених и му напаснах клапъните, сложих го в жигулата, впечатленията ми от него бяха, както на колега подписа беше на руски: ако си монтираш вал от нива, получаваш трактор а не спорт (hiro)
Та седнахме 6 човека и се качихме на Ком на мотосъбор, и в тоя байр с тоя товар, се качваше на 4та, със газ като за на равно, поддържаш си скороста..завой след завой си изтегля, не се налага да връщаш по малка, и след два дни огъна я купи... Общо 4 5 дена беше в мои ръце с тоя двигател и тва са ми впечатленията, от тогавашното му състояние, и сега наистина се радвам че така се развива...
Peace (victory)

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

ВАЗ 2105 - LADA-2107

Мнение от LADA-2107 » 08 май 2019 12:49

MOTO`manqk,

Мир да има и приятелска атмосфера да цари. Може да не се хатесваме, но не е нужно да се караме. Това обаче не пречи да си кажем истината в очите като големи и разумно мислещи хора.

Прав си, че не си сред любимите ми хора, само, че си се объркал за причината. А тя беше, че още на времето преди 2-3 години се опита да ме убедиш, колко хубава кола си продал на Огн. Е няма как да повярвам, че тази кола е хубава, след като ми е минала през ръцете. Купе - от четири калника, три изгнили, четвъртия (преден десен) сменен и защо сменен? Защото колата е удряна и всичко от ботуша напред до радиатора отрязано и присадено от друга кола. Калници, капаци, врати склупторирани от кит, ама буквално - по 3-4 мм кит (с пукнатини). Окачване - селенови втулки - разцепени, шарнири и кормилни накрайници - всичко тропа. Спирачки - от четири колела, едно ако спираше адекватно щеше да е добре, спирачни маркучи разцепени. Гуми - пластмасови и четирите. Вътре - мръсотия и мизерия, мирише на мумия. Освен двигателя и колата ли купи от скраб? Ако това са ти представите за хубава кола, не знам какво е лоша кола за теб.

Като споменахме двигателя, той уж работеше до последно. Защо реши, че ми трябва само блок? Надеждата ми бе да го измия, да сменя гарнитури и семеринги и да карам. Но уви, след като премрерих компресия мечтите ми се разбиха "на пух и прах". Налягане на маслото изобщо не мерих, не стигнах до там. Това за колко си го купил и как си го сглобил, не ти ли беше неудобно да го напишеш пред хората? За мен подобен тип работа е нехайство. Напаснал си клапани, ами водачи, а ревизия на долнището. Да сглобим нещо с подръчни материали колкото да се движи, ама колко и как ще работи... Двигателя го купих от Огн преди 3-4 години, за цената спорим, аз мисля 200 лв, той твърди 150, но както и да е, едно приятелство не струва 50 лв, че да спорим за това. Знаеш, че двигателите 1700 достигат до 400 - 500 лв цена. По онова време мислех, че съм хванал "остра промоция", но предвид това как си сглобил двигателя, предвид състоянието в което беше когато го разглобих, предвид факта, че наскоро купих 1700 с неговата глава, колектор за инжекция с датчици, инжектори и всичко за 200 лв се оказва, че твоя двигател/двигателя на Огн изобщо не е бил най-промоционалната промоция.

Как вървял и как катерел, с колко хора.... ти какво очакваш, с този къс диференциал 4,3 смятан за двигател 1200, монтираш 1700, нормално да стане трактор. Ще катери, ще ускорява, ама максималната скорост и шума в купето - характерните за Жигули. Все пак двигателите 1500 и 1600 се комплектоват от завода с диференциал 3,9 рядко 4,1. Като спомена разпределителния вал, и той е като всичко друго в двигателя. Надрани лагерни шийки, надрани гърбици съответно кобилици.
Прикачени файлове
20190505_170455.jpg
20190505_170518.jpg

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

ВАЗ 2105 - LADA-2107

Мнение от LADA-2107 » 08 май 2019 13:24

0gn, брат, смесваш това от което ти имаш нужда с това от което аз има нужда. Варианта кола - паметник стояща пред блока, която се кара веднъж в седмицата или веднъж на две седмици, неподходяща за всекидневно каране или за дълъг път, за теб може да е приемлив и харесван, но за мен не е. Кола с която недай си Боже ако на някой му стане лошо не можеш да го закараш в болница или не можеш да отидеш с нея където поискаш, за какво ти е/ми е??? Ако нещата се получат така както се надявам - двигателя да запали и да работо нормално и да е издръжлив аз ще съм доволен. Искам колата да има малко повече сила, като идеята ми е да не умалява по нагорнищата и да изпреварва по-лесно. Няма да ходя по състезания, ното да "пързалям" или наказвам. Искам да мога да карам колата нормално всеки ден.

Да, не искам да осакатя още една кола. Какво лошо. Ще я направя бегачка, ще налея хиляди за части, след половин година като ми омръзне ще ги разпродавам на цени 1/3 от това което съм дал и ще се моля някой да ги купи. Това вече съм го играл.

Да сваля каквото ми трябва и другото на пункта.... благодаря!!! Пак разправии. Пак трошене на ръце. Няма къде да разглобя колата в града, трябва да я закарам на село, частите клито сваля къде ще ги прибера? Виждал си какво е. Извозването на всичко останало до пункта за скраб ще излезе повече от колкото ще изкарам. Вече не съм толкова глупав и наивен като едно време. Какво лошо има в това човек да си прави сметката?

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

ВАЗ 2105 - LADA-2107

Мнение от LADA-2107 » 08 май 2019 13:32

Между другото снощи тази петица направо полудя. Това 1,3 как тръгна... 155 км/ч, можеше и още, ама "пистата" свърши. А като я купих едвам 120 км/ч достигаше. Поредния пример, че пенсионерското каране задръства колата и тя спира да върви. Направо се чудя трябва ли ми друг двигател.

Отговори