Lada Vesta SW Cross - VIS

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 08 фев 2020 22:40

Здравейте на всички. Преди 20-на дни се сдобих с тази красавица. Купих я нова от представителството на НАР в София.

За краткия период, в който притежавам колата, навъртях 1300 км. Кола като кола, с повече екстри, отколкото съм свикнал: автоматични фарове и чистачки, темпомат, подгрев на всички седалки, подгрев на предното стъкло (реотанчетатата малко ме дразнят), камера за задно виждане, парктроник, асистент при потегляне по наклон... Има и навигация, която обаче е доста "дървена", а липсват и номерата на улиците - абе едва ли ще я ползвам, освен ако не попадна някъде без нет на телефона. Няма особено голям вървеж, но не съм и очаквал. Иначе е тежка и стабилна на пътя, вози сравнително добре, хареса ми как се справи и с един нелек преход в сняг и лед. А при скоростите, с които съм я карал до момента - до 110 км/ч и не повече от 3000 об./мин, е и прилично обезшумена.

За тези 1300 км. забелязах и две неща, които не ми харесаха. От около седмица периодично, само при ниски скорости, се чува ритмичен шум, съвпадащ с въртенето на колелата. Шумът е отляво и прилича като на жулене на накладки. Като се вземе предвид, че тази кола е стояла около година без да се кара, предполагам, че шумът е свързан именно с това или пък с напасването на накладките и се надявам, че като се покара повече, ще изчезне.

Вторият проблем обаче леко ме притеснява. Само при студена кола при работа на място се появяват вибрации под капака, които се усещат леко и в купето. При натискане на съединителя изчезват. Надявам се да е свързано с това, че нищо по колата още не е разработено.

Вдъхнете ми малко кураж, защото започвам да се питам дали не сбърках с покупката. :)

Ето и няколко снимки:
IMG_20200124_EFFECTS_3.jpg
IMG_20200124_153204_2.jpg
IMG_20200124_153749_2.jpg
IMG_20200206_105754_2.jpg
IMG_20200206_105931_2.jpg

Потребителски аватар
white_shark
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 20 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21093

Мнение от white_shark » 09 фев 2020 00:23

Честита придобивка!
Вибрациите на студено според мен са от сгъстеното масло в скоростната кутия. И аз го имам в студените дни и на 25 годишната си Самара и на новия Хюндай.
А за другия шум за тия 1300км. каквато и ръжда да е имало по дисковете ще е изчистена...щом те притеснява иди до сервиза им да я видят. В крайна сметка си е нов автомобил, закупен от тях и за всякакви необичайни шумове или поведение мисля,че са длъжни да си я видят вместо да гадаеш и да се надяваш само да изчезне :)

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Мнение от xm_net » 09 фев 2020 10:16

Относно шума откъм колелата и щом е от около седмица най-вероятно събира мръсотия (сол, луга и т. н.) от това, което хвърлят по пътищата, заради сезона. Тръгваш, чува се този шум и като натиснеш спирачки няколко пъти и увеличиш скоростта всичко се оправя. Нормално е да го чуваш повече отляво, просто позицията ти в колата е такава. Виж, вибрации определено не трябва да има и със сигурност това не е нещо свързано с разработката, каквото и да ти кажат в НАР!

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 09 фев 2020 12:49

Попаднах на този клип - 1:1 с моя проблем с вибрациите. Мисля, че работата е ясна. Няма да правя абсолютно нищо, все пак колата има 3 години гаранция. Ще видим дали като се стопли времето, ще продължи да го прави, дали ще се засили и т.н. Сега го прави само в студено време на студен двигател. След първите 7-8 км, вибрациите при работа на място изчезват. Аз сега и да поискам да направя рекламация, няма как да стане. Докато стигна до някой от оторизираните им сервизи, вибрациите няма да ги има.

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Мнение от xm_net » 09 фев 2020 13:47

Колега, ако това имаш предвид (искам да кажа, като показаното в клипчето), то вече съм го описал в моята тема и не бих те съветвал да чакаш! При мен е по-скоро "ромолене", което се чува на празен ход и което няма никаква закономерност - понякога го има, а понякога не и няма връзка с това, дали двигателят е студен или е загрял до работна температура. За добро или за лошо, при мен това се появи след повече от година и половина експлоатация на колата и понеже вече съм с пробег над 30000 км. и гаранцията на съединителя е изтекла, не бързам да вземам мерки, тъй като си имам нещо наум. В твоя случай имаш пълното основание да поискаш колата да бъде прегледана, макар че съм почти сигурен какъв отговор ще получиш... В руските форуми отдавна и еднозначно е прокоментирана темата за дефектните съединители Valeo монтирани на Лада Веста.
Последна промяна от xm_net на 09 фев 2020 16:06, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 09 фев 2020 15:32

Звук се описва трудно. Когато се надвеся под капака, ми прилича на вибрация, когато съм вътре в колата - по-скоро на ромолене. Така или иначе не виждам какво мога да направя в момента. Скоро ще дойде моментът за "нулевото" обслужване на 2500 км, което смятам да направя в Хасково. Ще им кажа за потенциалния проблем със съединителя. Имам толкова богат опит със сервизи и "майстори", че знам какво ще ми отговорят: "Ние не го чуваме, карай си колата докато стане постоянно, може и да изчезне само...".
Още нещо, което не ми хареса, колкотото и да е дребно: капачките на джантите започнаха да се клатят само след около 500 км. За да не паднат, ги облепих отвътре с книжно тиксо и засега не шават.

Ако има нещо ново, ще ви информирам. А дотогава смятам да се кефя на колата, защото затова съм я купил - да карам нова кола, да не вися по сервизи, да не се занимавам с майстори. Настроен съм положително за дълъг семеен живот с Лада :) . Пък каквото стане.

Потребителски аватар
Doks
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 09 фев 2020 15:46

Честито! Със здраве... и без аварийно (victory)

пп. А клаксона някой дразни ли го? Не, че болка за умиране и много често се използва, но някак си немощно ми звучи. А в някой случаи може да е живото спасяващ...

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 09 фев 2020 19:31

Естествено че пискливият и немощен звук на клаксона не съответства на тази мускулеста кола :) . А за "отношението" в НАР да споменавам ли? Хайде да не развалям темата. Дано колата е читава, пък дилърите...

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 09 фев 2020 21:19

Честито. Много безаварийни километри.
Едно уточнение, колата със сигурност не е стояла една година без да се кара. По принцип Ладите не залежават по складовете. ;)

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 09 фев 2020 22:40

За добро или за лошо купих вестата крос от шоурума в София. Хем си мислех, че е съхранявана при добри условия за разлика от тези прашасалите на двора, хем ми хареса и като цвят. Гумите са произведени през октомври 2018-та, стъклата също имат цифра 8... Затова си помислих, че и колата е произведена там някъде - края на 2018-та или началото на 2019-та. Ако има сайт, в който по номер на рама мога да проверя кога е произведена, ще бъде интересна за мен информация.

Отговори

Върни се в “Моят автомобил”