Lada Vesta SW Cross - VIS

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 04 май 2020 23:55

Мен пък ме дразни, че се активира задната чистачка.
Също така дразнещо е лятото при голяма жега, че до сензора се получава конденз
и при есктремна жега понякога включва чистачките.

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 15 юни 2020 14:56

Днес забелязах нещо, което не че е кой знае какво, но да споделя. Колата работеше на място, бях извън нея и говорех с една колежка. По едно време чух нещо като дрънчене отзад, веднага изоставих колежката и почти се мушнах под колата - за да установя, че дрънченето идва от крайното гърне, онова двойното. Колата беше спряла на наклон, освен това беше добре загряла. Като я прибрах в гаража на равно, пак се заслушах преди да я загася - чуваше се подрънкване, но по-слабо. Изгасих я, леко плеснах ауспуха и пак се чува същото дрънчене на най-долнопробна тенекия. Ще видим как ще е като изстине. Някой да е забелязал нещо подобно? Мисля, че досега не го е правила, щях да забележа.

Не съм удрял гърнето, дори не съм го закачал в бордюр или нещо друго високо. И изобщо няма какво да му се е случило. Огледах го, има тук-там тъмни точици, но не вярвам за 8000 км. карантиите му да са изгнили и да са започнали да дрънчат.

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 26 авг 2020 16:15

На няколко пъти това лято ми се случи вентилаторът на парното да издава едни особени звуци - все едно перките се удрят в нещо (например в листо). Така тръгва и докато не го изключа и включа отново, като че ли не се оправя. Не ми се вярва нещо да е влязло във въздуховодите. Почти никога не държа колата под дървета и не виждам откъде ще влезе.
Засега само ще наблюдавам проблема, защото знаем, че такъв проблем, който се появява веднъж-два пъти месечно, няма как да го обявиш. Може пък да вземе да изчезне при първата смяна на филтъра на купето. Или нещо по механиката на вентилатора да се прецаква от високите температури и да се оправи, когато температурите навън спаднат?
Някой да е забелязал нещо подобно?

Потребителски аватар
MOTO`manqk
Регистриран: 05 септември 2008

Мнение от MOTO`manqk » 26 авг 2020 19:02

Мен на едно Субару ми се беше промъкнала мишка вътре, и отначало бяха само звуци от перката че опира в нещо, звуци които пренебрегвах, после почнаха и едни аромати да се носят, и тогава вече нямаше начин....

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Мнение от xm_net » 26 авг 2020 22:54

vis написа:
26 авг 2020 16:15
Не ми се вярва нещо да е влязло във въздуховодите. Почти никога не държа колата под дървета и не виждам откъде ще влезе.
Има откъде да влезе и още как - тая решетка, дето е сложена фабрично на въздухозаборника за купето е такава, че може да вкараш и врабче през нея! Е, да кажем, че преувеличих леко, но решетката си е доста едра и боклуци оттам могат да влязат без особен проблем...

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 27 авг 2020 07:27

Сваляй вентилатора и го чисти. Сложи си и мрежа отпред.
Виж моята тема
Лада Веста - sataN

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 09 сеп 2020 14:05

Най-сетне получих ELM327, който наистина е версия 1.5 . Различава се и визуално от другия, който поръчах преди време от АлиЕкспрес. Новият ELM327 има две платки, които ясно се виждат, а предишният - само една. Без никакъв проблем си изключих пищялката за непоставен колан :) .

А следващото, което ще направя, ще бъде да изключа недоразумението с включването на задната чистачка при движение на заден ход.

Човекът, от когото купих ELM-а, е много коректен. Предварително го тества с ELM327 Identifier, с което ми гарантира, че е версия 1.5.

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 17 сеп 2020 12:42

Засега два бъга след като изключих пищялката за непоставен колан. Един път мултимедията ми тръгна на руски, а съм я настроил на английски. Като влязох в настройките на езика, си стоеше английски, но се наложи да мина през руски, да върна на английски и се оправи. Освен това, не знам защо ми се струва, че досега, ако се отвореше врата в движение, издаваше звуково предупреждение. Е, вече не го издава. Такъв въпрос му задават и под клипа, между другото. Това е с бъговете засега. Ако не се появи нещо друго, устройва ме.

Колата вече е на 15 000 км. - безаварийни. Онзи ден минах ТО-1 в Хасково - 200 лв, защото сега смениха и въздушен филтър, а в ТО-0 (160 лв.) само маслен. Да, знам, че въздушният филтър не струва 40 лв. :) . Попитах ги за регулиране на задна лява врата, която се отваря една идея по-трудно, особено отвътре. Казаха, че виновно е уплътнението, нямало какво да се регулира. Човекът от сервиза каза: "Сигурно я държиш на слънце и уплътнението се е пре...таковало. И затова задържа и се отваря по-трудно." Казах му, че я държа в гараж и че е така, откакто съм я купил, човекът вдигна рамене и не каза нищо повече. Явно няма да ми го сменят гаранционнно. Не знам, може и да пишеше нещо за гумените уплътнения в гаранционните условия.
От известно време се появи и едно поскърцване от таблото, засега не е дразнещо - мисля, че е от екрана на навигацията. Ще видим дали ще изчезне като спаднат температурите, или напротив - ще се засили и ще трябва да измисля нещо.
Като купувах колата, ме информираха, че след 10 000 км. мога да поставя газова уредба при тях със запазване на гаранцията. Попитах в сервиза им как стоят нещата, защото вече съм минал километрите. Препоръчаха ми да НЕ поставям газова уредба, защото често щяло да вдига грешки, а само два пъти годишно ги чистели безплатно. Нещо компютърът на веста крос не се разбирал добре с газта, такива им били наблюденията. Аз не съм и мислел сериозно да слагам, но сега напълно се отказах.
Последна промяна от vis на 17 сеп 2020 22:33, променено общо 1 път.

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Мнение от xm_net » 17 сеп 2020 14:05

vis написа:
17 сеп 2020 12:42
Човекът от сервиза каза: "Сигурно я държиш на слънце и уплътнението се е пре...таковало. И затова задържа и се отваря по-трудно."
Както винаги добре подготвени и компетентни, рядко може да се чуе подобна глупост (stupid)! Това за газта даже не заслужава коментар. Аз лично не съм фен на този вид гориво, но имам познат с Веста, която е "газирана" от близо две години и досега си я кара без никакви проблеми. А, и да отбележа - отдавна не поддържа колата в НАР ;)!

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 17 сеп 2020 17:06

70к км съм минал на газ един път не е светнал чека. Ама на тия нар такива са им майсторите. За капак ще ти искат и близо 2000 лева за газ която реално струва по малко от половината. (Газовото ми е монтирано от друг човек не от нар)

Отговори

Върни се в “Моят автомобил”