Lada Vesta SW Cross - VIS

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21104

Мнение от curse_m » 11 апр 2021 22:05

Аз спрях да ходя по други сервизи освен НАР отдавна, когато все пак ходя в сервиз примерно за реглаж предница. Въпреки че и на тях вяра нямам, но поне не ти обясняват колко си тъп че караш Лада и да я гледат умно, особено по старите модели дето са с толко тъпо и просто оказване. Специално НАР София имат хубаво оборудване за реглаж.
Не мисля че на колата нещо и има по окачването. Аз преди години така с 110-ката през шахта без капак в една тъмница и дъжд минах. Две от гумите за нищо не ставаха, особено предната, с огромен балон. Джантите кривнати и двете, повече предната. Но така си ги карам и до ден днешен. На окачването нищо му нямаше, и още пъти е пропадало в подобни кратери. На Вестата така вече кривнах една джанта също в една дупка... но какво да се прави, Бойковия ремонт трае 2г. макс и всичко се разпада до по зле от преди него. :(
Протестирам - друга кола освен Лада повече няма да си купя, докато не видя че има промяна в пътната обстановка!
Lada Vesta SW Cross, Lada Kalina 2 универсал, Lada 21104

тано
Регистриран: 22 юли 2020

Мнение от тано » 12 апр 2021 18:04

Дали е късмет, че има автосервиз на 200 метра от дупката, или...? Как мислите :D

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 13 апр 2021 08:02

Вчера изправиха джантите. Не бяха спукани, не се спукаха и при изправянето и не се наложиха заварки. Гумите засега също са здрави, но ще ги следя дали няма да направят "жаби". Нищо не тропа и не хлопа, колата върви направо и не дърпа в някоя посока - мисля, че джантите са поели удара от дупката и нищо друго не е пострадало.
Колкото до сервиза - човекът е много съвестен и го препоръчвам на всеки. Закара ме с джантите до Пазарджик, колата престоя 24 часа в двора на сервиза, демонтира и монтира джантите, прегледа окачването и ходовата част и не поиска да вземе и един лев. Каза, че няма нищо счупено и не може да ми вземе пари без да е правил нищо.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 13 апр 2021 12:03

Браво на такива майстори! Дай Боже всекиму да попада на такива хора!

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020

Мнение от vis » 20 юли 2021 13:48

Ладата вече е на 25 000 км. До тук - само сипвам бензин и карам без никакви проблеми. Има разни дреболии, които говорят за ниското качество на материалите по интериора и екстериора, но не съм си и правил илюзии, че ще е различно. Направих и ТО-2 - предсрочно, при изминати 10 000 км. от предишното, просто така реших. Струваше 288 лв. Сипаха някакво френско масло IGOL PROCESS GOLD, вместо турското Speedol, което сипваха доскоро. Като спецификации е от по-висок клас от турското.

Потребителски аватар
curse_m

Мнение от curse_m » 26 юли 2021 21:59

Да не изпадаме в сравнение на марки, а просто на спецификации това масло е вече с подходяща такава според мен - API SN. А за дреболиите, има чисто нови коли в аналогичен ценови клас и по висок които не са по-добре. Но, да тук поне не очакваш някакви чудеса. Аз пък подминах 70000км. :mrgreen:

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Мнение от xm_net » 27 юли 2021 22:06

Ами то и Speedol отговаря на специафикацията API SM ;)!
Speedol.jpg

Потребителски аватар
curse_m

Мнение от curse_m » 27 юли 2021 22:51

SM не е SN
Принципно НАР ползват Igol от доста години, само покрай Вестите почнаха да слагат Speedol.

п.п. Стандарта е от 2010-та. Като ако помня добре след тази година въведоха задължително спирт в бензина.
API SN Engine Oil Category
In 2010 the American Petroleum Institute introduced a new engine oil category under the name API SN and a new supplemental category called Resource Conserving.

The API SN category is an improvement over the API SM category in the following areas:

- High temperature deposit protection for pistons
- Better sludge control
- Better seal compatibility
- Aftertreatment compatibility

The Resource Conserving supplemental category requires further properties. The former supplemental category, which was called Energy Conserving required only fuel saving properties from the oil. Resource Conserving requires further properties like:

- emission system protection
- turbocharger protection
- compatibility with engines operating on ethanol containing fuels, up to E-85
Аз карам от повече от 10г. с Motul X-Cess 5W40 всичките си коли, даже и на косачката това сипвам. (hiro)

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Мнение от xm_net » 28 юли 2021 07:55

Да, моя е грешката! Исках да кажа, че и на тоя боклук Speedol-a на етикета са му накичили сума ти и спецификации, което обаче няма как да го направи качествено.

Отговори

Върни се в “Моят автомобил”