Lada Vesta SW Cross - VIS

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 29 фев 2020 22:31

А ти от колко градуса искаш да започва показанията за температурата на антифриза? Масово си е така,а да кажем ,че започва от нула,то какво те грее това,теб като потребител ти е нужно двигателя да потдържа постоянна работна температура според производителя и колата да загрява бързо в зимни условия за да имаш отрано приятно отопление в купето.Незнам за твоята веста ,но твърдя ,че разхода по борд компютър на моята Калина е напъно реален на бензин,а на газ отчита половин литър разход по малко от реалиния .По отношение на часовник и термометър с това се свиква.И аз да си призная отначало се дразнех, но сега ми е все едно,даже не се базаря толкова във функциите на бордовия компютър.За скоростомера той си е с механична стрелка но на практика не е със жило и дори това доста по ми харесва.Вийждал съм и коли с изгорели клетки на дисплея и ела да видиш колко точно показва100 или 110...

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 29 фев 2020 22:58

Щом не показва реалните градуси, по-добре това показание да го няма, а мястото да бъде заето с нещо полезно - например термометър за външна температура или часовник.
За разхода - аз не твърдя, че ми се струва, че колата гори еди колко си, а казвам със сигурност колко гори. Зареждам догоре на конкретна колонка на дадена бензиностанция, изминавам повече от 1 000 км. като междувременно си записвам всички зареждания. Накрая пак зареждам догоре на същата колонка на същата бензиностанция и смятам разхода. По-точно от това няма. А разминаването с данните на борд компютъра е сериозно. Сега се зачетох в ръководството и останах с впечатлението, че показанието за средния разход трябва да се използва само за къси разстояния и е добре често да го зануляваме. Явно се бъгва от работата на празен ход и в задръствания. Нищо че никъде не е описано как точно се занулява - а именно по някакъв изключително противоестествен начин.
За цифровото показание на скоростта: повечето съвременни коли от популярни марки показват скоростта и цифрово, освен по добре познатия ни начин с аналогово табло със стрелка.
С всичко се свиква, колега, но пък няма как да кажа на черното бяло. И да не останеш с някакво грешно впечатление - влюбен съм в колата си.

Потребителски аватар
Ivelin__
Регистриран: 25 март 2016
Автомобил: ВАЗ 2105

Мнение от Ivelin__ » 01 мар 2020 20:36

Беше писано защо не отчита 100% вярно.
Нещо от сорта като загрее преди да се включи перката да не си мисли собственика че има проблем

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 01 мар 2020 20:42

Какво мисля аз няма никакво значение!Единственото важно нещо тук е твоята покупка и дали изпитваш удовлетворение от нея ,защото то не е салам или картофи да ги хвърлиш в казана и да вземеш следващите.Стойността на продукта е висока и респективно очакванията са такива.Дано никога не усетиш разочарование от покупката и да се кефиш на макс.Аз изпитах разочарование много отдавна от самите вносители и за сее си съм решил никога Лада заради тях.Щом немогат да осигурят елементарни части на нови автомобили,то не си заслужава грижите и притесненията да не стане нещо!За мен марката Лада е единствената кола в световен мащам която търпи само възход в качеството и надежноста като сглобка и части.Може би чуждите инвестиции в завоите им върши работа...

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 01 мар 2020 21:14

С вестата е същата работа страхотна кола за цената си и много слаби вносители.

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 02 мар 2020 01:58

Ето моите зареждания и показания за разхода по борд компютър.
https://www.spritmonitor.de/en/detail/922865.html

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020

Мнение от vis » 02 мар 2020 13:53

Ето и моята нова статистика.

- Начални километри 1713, резервоар догоре, занулени всички временни данни.
- Крайни километри 3300, изминати 1587 км. резервоар догоре.
- Зареден бензин за периода: 116.52 литра.
- Разход: (116.52 литра/1587 км)*100=7.34 литра/100 км.

- По борд компютър: изразходени 125.4 литра; среден разход 7.9 литра / 100 км.

Засега единственото логично обяснение (ако изобщо има такова) за мен за тези 9 литра разлика е периодът на бездействие на колата в шоурума, придружен със сваляне на акумулатора за зареждане, сипване на бензин с туба... Между другото - не ми я дадоха "на изпарения", когато я купувах. Имаше поне 6-7 литра, сипани може би предния ден с туба. Тогава бяха сваляли и акумулатора за зареждане.

Сега на 3300 км. пак занулих всички временни данни и ще продължа с експериментите. Аз разбира се си вярвам на тефтера, в който си записвам зарежданията, но ми е интересно дали в някакъв момент показанията ще се доближат.

Потребителски аватар
Doks
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 02 мар 2020 15:07

vis написа:
29 фев 2020 22:58
Щом не показва реалните градуси, по-добре това показание да го няма, а мястото да бъде заето с нещо полезно - например термометър за външна температура или часовник.
в нета от няколко дни има клип дето е показано как да си настроиш да показва градусите вярно с помоща на ELM327 OBDII

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Мнение от xm_net » 02 мар 2020 18:54

Днес си поиграх малко точно с тази цел и използвайки указанията от клипчето (има и друго подобно в нета), но нещо не ми се получи... Когато имам повече време ще пробвам отново, явно пропускам нещо!

Потребителски аватар
Doks
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 03 мар 2020 08:30

При мен стана от раз. Незнам колко е точно, но преди от 50` стрелката се изтрелваше директно на 90`, сега го прави плавно и бавно

Изображение

и въобще ако се поразрови човек Ecu Tweaker има още доста какво да предложи...

Отговори

Върни се в “Моят автомобил”