Lada Vesta SW Cross - VIS

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 03 мар 2020 09:21

Да, може да се изключи тъпото (според мен) автоматично включване на задната чистачка при заден ход, да се активира режим "изпрати ме до вкъщи" за светлините и др. такива подобни...

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020

Мнение от vis » 04 мар 2020 22:55

Смятам в най-скоро време да се отърва от автоматичното включване на задната чистачка при движение на заден ход и включени предни чистачки... Същата "екстра" я имам и на волвото и ме дразни още от 2013-та година :) . Ако можех да се лиша и от автоматичните предни чистачки и да се върна към добрия стар прекъснат режим с пауза, щеше да е още по-добре, ама май не ставало.

Потребителски аватар
Doks
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 10 мар 2020 13:07

vis написа:
12 фев 2020 23:12
Намерих една гумичка в нишата на шофьорската врата. Стари фенове на Лада ме светнаха, че уж там, на обратната ѝ страна били закодирани месецът и годината на производство. Не се шегувам . Звучи ми смешно, може и да са си направили майтап, но е факт, че има такава гумичка, а на гърба ѝ има нещо като два компаса, които сочат 2 и 19, което ми прилича на февруари 2019-та.
Това май е заблуда на моята в кръгчетата на гумичката стрелките сочат към 2 и 15 а по OBD II показва - 09.2018
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Стаменов
Регистриран: 24 май 2008
Автомобил: ГАЗ-24 Волга

Мнение от Стаменов » 10 мар 2020 14:28

Гумички... :roll: (stupid) :cry:
Нищо лично към никого, ама дори и на детайла да има дата на производство (което по принцип го има на всеки такъв детайл, особено интериорен), то това показва ИМЕННО и САМО производството на САМИЯ детайл. И нищо друго.
Интересно ми е как някой си представят произвеждането на 1 кола - като някаква магия ли, що ли...

Имаме N на брой детайли, произведени от дъщерни фирми или повече или по-малко независими доставчици, най-често на стотици и хиляди километри, които просто на конвейера стават малко по малко на кола. Това е, никаква магия, скрити послания, масонство и т.д.

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 11 мар 2020 12:42

Вие пък какво се хванахте с тези гумички :) . Каза ми го човек от НАР в София, като уточни, че така е чувал от колеги, каза ми го и един друг притежател на Лада Веста от Пазарджик, затова споделих. Като също изразих съмнение в достоверността :) . Иначе на всеки му е ясно, че колата има много детайли и че ако на даден детайл има дата, то това най-вероятно е датата на производство на самия детайл. Както например цифрата, която показва годината на производство на стъклата, или пък DOT-ът на гумите, който ни показва седмицата и годината им на производство и т.н. Така че др. Стаменов, не си открил топлата вода с това прозрение, което си украсил с главни букви, за да ни стане още по-ясно на нас, заблудените :) .
В същото време автомобилът напуска завода като сглобено изделие на конкретна дата. И чисто теоретично нищо не пречи някъде по колата да има и надпис в кой месец и година се е случило това. И защо този надпис да не е именно на тази незначителна гумичка, която си стои удобно в шофьорската врата и няма причина да бъде загубена или повредена? Щампова се лесно и може да се прави в момента, в който колата напуска завода като готово изделие. Съвсем не е лишено от смисъл. Но както вече изяснихме - в случая не е така, защото при колегата Doks явно има разминаване.

Без лоши чувства :cheers:

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 12 мар 2020 21:13

На моята гумичка, която е в шофьорската врата, има година 19, а колата съм я купил 2018...

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 13 мар 2020 14:02

Мисля, че въпроса с гумичката отдавна го изяснихме :) . Явно на щампата на тази гумичка има нещо друго, което не е свързано с датата, на която автомобилът е напуснал завода.
А вчера случайно и с приятна изненада изненада установих, че ладата ми има и фабрична звукова и светлинна аларма - доста мощна и натрапчива при това :) . Не че някой е тръгнал да краде лади, но пък е добре да знаеш, че ако някой успее да отвори някоя от вратите, ще се включи аларма.

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 13 мар 2020 16:23

Има си да, с клаксона е.
Не сме ли го споменали в някоя от другите теми?

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 16 мар 2020 20:13

Ето я и новата ми статистика на базата на 922 изминати километра. По борд компютър са изразходени 70.1 литра бензин, а средният разход е 7.6 литра/100 км.
Реалните данни са следните: изразходени 67.3 литра бензин и среден разход 7.3 литра/100 км.

Този път показанията на компютъра са доста по-близо до истината. Надявам се, че се учи и в някакъв момент ще мога да разчитам на него.

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Мнение от xm_net » 30 мар 2020 20:21

Doks написа:
03 мар 2020 08:30
При мен стана от раз. Незнам колко е точно, но преди от 50` стрелката се изтрелваше директно на 90`, сега го прави плавно и бавно

Изображение

и въобще ако се поразрови човек Ecu Tweaker има още доста какво да предложи...
Пробвах няколко пъти и не става, сменях и телефона, пробвах и с таблет и с лаптоп - не и не! А съм сигурен, че ELM-чето работи, защото с Torque няма проблем, свързва се веднага и си показва всичко. Засега ще мина на този вариант, а за по-нататък ще видим...
IMG_20200330_074323.jpg

Отговори

Върни се в “Моят автомобил”