Lada Vesta SW Cross - VIS

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 30 мар 2020 22:11

Трябва ти ELM 1.5 с две платки вътре. С 2.1 не става имам ги и двата. Настройката за температурата работи проверено е.

Потребителски аватар
Doks
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 31 мар 2020 09:32

Сега проверих и моя е 1.5... но, дали чрез ELM дали с външен датчик, важен е крайния резултат :)

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 31 мар 2020 12:36

Моето ELM-че също е 1.5 и все повече си мисля, че проблемът е в самото приложение, което аз съм изтеглил и инсталирал, но както и да е - наистина важен е крайният резултат! :cheers:

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020

Мнение от vis » 12 апр 2020 15:08

IMG_20200412_145639.jpg

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 14 апр 2020 14:05

Дядо с Лада по време на извънредното положение (victory)
Прикачени файлове
IMG_20200414_125032_3.jpg

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 18 апр 2020 17:10

Както вече сте забелязали, много обичам статистиките. Ето я и новата - на базата на 933 изминати километра, предимно градско:
- По борд-компютър: изразходвани 86,6 литра, среден разход 9,2 литра / 100 км.
- Реален разход: изразходвани 83,11 литра, среден разход 8,9 литра / 100 км.
Ами има си разлика, не е като да няма, но и от показанията на борд-компютъра горе-долу може да се добие представа за разхода.

Колата вече е на 5300 км. Малко е да кажа, че ми харесва - влюбен съм в нея, доставя ми много положителни емоции! Дотук нямам сериозни оплаквания. Е, не всичко е идеално, разбира се. Има разни дразнещи дреболии, но са наистина дреболии. Значи... "жуленето" от колелата, подобно на свирене на накладки, изчезна, явно е било свързано с боклуците и химиите, които слагат в снега. Ромоленето на студен ДВГ от страна на скоростите обаче го има, но в топлото време трае 1-2 минути и изчезва. През зимата го имаше първите 10-на минути и после изчезваше. Според един словоохотлив майстор, на когото вярвам, шумът е от някакви луфтове в съединителя и с нищо няма да влоши качеството и живота му.
Има някакви шумове от задната част на колата, които се появяват понякога при движение на заден ход. В началото ги имаше често, вече се появяват все по-рядко. Като че ли на лагерите им е трудно да започнат да се въртят наобратно, с това оприличавам шума. Мисля, че подобни проблеми ще се срещат все по-често при залежалите по 1-2 години лади в складовете на НАР.
Освен това забелязах, че капакът на двигателя започна да залепва. Просто при отваряне се усеща, че леко е залепнал, а в началото това го нямаше.

П.П. Разбрах какво залепва. Чудя се да махна ли това кръгче, което и без това е започнало да се отлепя? Не служи за нищо, освен уж да пази боята от долната част на капака, която контактува с гумения тампон.
IMG_20200418_174439.jpg
IMG_20200418_174619_2.jpg

Това е горе-долу засега :) .

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 03 май 2020 21:12

Не знам къде е мястото за подобни снимки с любимата, затова ще си ги слагам в моята тема :) .
IMG_20200502_131916_3.jpg

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 03 май 2020 21:28

Сега слизах до моята за да снимам клипче как може да се провери алармата и обърнах внимание на тези лепенки за тампоните. При мен не са се разлепили и са сложени някак си по-центрирано.
Нали са по 2 броя от всяка страна на капака?
При мен са така или общо 4.

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 04 май 2020 14:39

Да, 4 са лепенките - по една за всеки тампон. Едната обаче е залепена накриво, отлепила се е и тампонът залепва. Това е дреболия, ще се справя. Важното е, че разбрах защо капакът залепва :) .
Да попитам колегите, чиито лади са със сензори за дъжд: доволни ли сте от тази екстра? Колкото повече я ползвам, толкова повече не ми харесва. Както и да променя чувствителността на сензора, почти никога чистачките не се включват, когато очаквам. В общия случай закъсняват, а пък понякога, макар и рядко, се включват много по-често, отколкото е необходимо.
Последна промяна от vis на 04 май 2020 22:10, променено общо 1 път.

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 04 май 2020 21:04

Същата работа. Много по-добре щеше да е да има регулируем интервал вместо сензора ама на екстра :)

Отговори

Върни се в “Моят автомобил”