Lada Vesta SW Cross - curse_m

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
toneto66
Регистриран: 29 януари 2009
Автомобил: ВАЗ 21101
Контакти:

Мнение от toneto66 » 18 сеп 2022 09:28

Curse_m да те питам за тази добавка за почистване на двигателя ,няма ли да пречи (опасност от запушване ) нещо на хидравличните повдигачи на клапаните.всмисъл като се разграждат мръсотиите от нагар в двигателя.Изопщо има ли такъв риск,защото като караш известно време 2000-3000 км .

Потребителски аватар
curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21104

Мнение от curse_m » 18 сеп 2022 20:24

Не мисля че има вроятност за проблем при все че разхода на масло не е кой знае какъв по принцип и не е станало всичко на мазут вътре. И това просто да се сменява маслото с хубаво също се доказа че не дава разлика дори след няколко смени. В случая според мен са били позапечени буталата.
Едно видео по въпроса колко зле може да има:

Аз я държах с добавката почти 10 минути да работи и смених маслото. Следващия път ще сипя пак и заветната цел е да достигнем нормални граници от 25-40ml/1000км Не съм привърженик на добавките по принцип и не ползвам такива. Преди това съм пробвал преди много години само от тия за горивната система е така за всеки случай. :)
Lada Vesta SW Cross, Lada Kalina 2 универсал, Lada 21104

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Peugeot 301

Мнение от xm_net » 25 сеп 2022 17:27

В посока на тая тематика, ето тук: https://xn--80aal0a.xn--80asehdb/review ... etrov.html има пример за накакъв юнак, който е навъртял 45000 км. без смяна на маслото (stupid). Е, оплакал се е после от "странна работа на двигателя" и в крайна сметка не са успели да го спасят, наложила се е смяна с нов, но има интересни снимки какво всъщност се случва в мотора при такава ситуация.

Отговори

Върни се в “Моят автомобил”