Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 21013 - Ladau

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Ludau
Регистриран: 23 юни 2008

ВАЗ 21013 - Ladau

Мнение от Ludau » 15 фев 2009 12:36

Здравейте!
От доста време съм се регистрирал във форума и от още толкова мисля да пусна тази тема.
Сага да започна за колицата. Модела на Ладата е 21013, мотора й е 1200см3. Самата кола е 1986 г. Придобита е като втора употреба от баща ми - демек той я купи от един познат, възрастен човек. Колата я взехме на 80 000 километра, като той беше ги навъртял само извън страната ни, а само в станата има около 30000км. Ходил с нея по екскурзии с жена си. Тази Лада е била купена за неговия син, който се отказва от Ладата, тъй като си купува Москвич Алеко. Когато отидохме да я купуваме с баща ми (това беше 2000 година) тя бише цялата в пепел и мърсотия седяла под един навес. Тогава аз нямах книжка и я докара майка ми. Първоначално тя беше против това да я вземем, защото беше много мръсна и нямаше никакъв външен вид. Разбира се, че баща ми я знаеше тази Лада , че е добра и я взехме. Сега Ладата е на 150 000км, като никога не правен ремонт по купето, нито по двигателя. Баща ми беше много мераклия на колата и я обработи доста добре с оръжейна смазка, като напълни всички възможни кухини с нея. Под калниците я намазахме я с боди и сложихме подкалниковите пластмаси. Баща ми е доста доволен от нея, а не само той, но и цялото ни семейство. Миналата година взех книжка и от доста време си я карам с приятели. И аз съм доста запленен от нейната стабилност и неотстъпчивост на доста западни автомобили. Крайно време е да поставя и снимки, а ето линкче към снимка-бг: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10567997" onclick="window.open(this.href);return false;
По-нататък ще направя и още други, по-добри снимки.

Ludau

Re: ВАЗ 21013 - Ladau

Мнение от Ludau » 21 фев 2009 08:12

Здравейте !
Никой нищо не каза за Ладата,ако темата тежи,кажете ще я изтрия?
Поздрави!

vladboy
Регистриран: 05 май 2008

Мнение от vladboy » 24 фев 2009 21:38

Ludau на мен количката ми харесва много, за километрите си е доста запазена, а и честно да си призная твойта е една от много малкото, които съм виждал от модел 21013. Няма защо да се сърдиш на другите, повечето искат да видят как биха могли да сложат турбо на количките ;) Виж лично аз, а съм сигурен, че и още други, които не пишат много честичко, бихме се зарадвали ако покажеш вътрешни снимки, снимки на двигателя и да разкажеш като цяло или с малки подробности как се държи количката на път, двигателя и.. всичко за което се сетиш :)
Поздрави!

Потребителски аватар
BASHEV_LADA
Регистриран: 18 август 2008

Мнение от BASHEV_LADA » 24 фев 2009 22:34

Тъй като колегата изписа всичко, което щях да напиша аз :D , а не трябва да се дублираме, само ще ти кажа, че колата ти е много добра
П.П. Така ли мислиш да си я караш или замисляш накакви подобрения (не ме нападайте, просто питам :) )?

Потребителски аватар
severnqka
Регистриран: 21 август 2008

Мнение от severnqka » 24 фев 2009 22:57

Поздрави на колегата и от мен!Количката е супер а модела 21013 е най-доброто просто Класика...

Ludau

Мнение от Ludau » 25 фев 2009 14:58

Здравейте!
Благодаря за коментарите и веднага ще отговоря на въпросите ви!
Колата я карам от малко време насам, не съм от любителите на високите скорости и максимално съм я карал с 110 км/ч, докато баща ми я е пробвал, някъде до около 140 км/ч и даже леко ги подмина, но не може да направи повече от 145км/ч. Двигателя не гори масло (ако на 7000 километра един долят литър е много и то при каране на газ) - според мен това не е хич много и то на газ. Колата не е издувана, нито пребоядисвана, нито блъскана, с една дума на мене ми харесва. Даже един колега на баща ми му предлага да му даде 7-ца за нашата, при чист бартер. Седмицата е на кукла, само дето тук там има малко изгнило. Бащата не се съгласи. Двигателя ще го снимам при първа възможност, със сигурност ще се убедите, че е чакмак. Не е отварян нито за гарнитури, нито за нищо.
Колицата е перфектна, само че баща ми иска да й сложим 5-степенна скоростна кутия, за да се намали разхода. Но ако ви кажа, че разхода на дълго и то на газ е 8 литра, сигурно никой няма да ми повярва.
Поздрави!

chiMol
Регистриран: 17 април 2008
Контакти:

Мнение от chiMol » 25 фев 2009 15:49

Хубавица е ! Гледай да я запазиш в оригиналния външен вид ;) ... за разхода ти е нормален - повечето лади при каране 80 - 90 дават такъв разход на газ ;)

Пазия и карай внимателно ;)

Поздрави!

Ludau

Мнение от Ludau » 30 мар 2009 07:22

Здравейте!
Аз обещах да покажа нови снимки,но компютъра ми се повреди и като,че ли излъгах.
Но ето накрая обещаните снимки след вчерашното къпане: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11325908" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави!

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 30 мар 2009 10:48

Братко, карай си колата и да не ти пука за всички, които ще ти кажат нещо грозно за нея- те са завистници и хейтъри, които не могат да разберат какъв кеф е да се качиш на класическа кола и да я караш добре без да разчиташ на ABS, ESP, парктроник, типтроник, темпомат и т.н.
Няма смисъл да я бараш, при положение, че е екстра, това ще ти кажа аз. Наистина, Ладите малко кофти набират по светофарите в задръстванията (и некои хора им писва и стъпват на клаксона) и има какво да се желае по отношение на динамиката, ама в крайна сметка ние сме тежкари и не ни пука за 15 мин закъснение, ха-ха!
Важното е да си я поддържаш, да се кефиш и да возиш пички!

Ludau

Мнение от Ludau » 30 мар 2009 22:27

Разбира се-без никакви тунинги!!!!!!!!!!!!!
Аз се двоумя между москвича на дядо ми или да си взема същата 21013,но на 60000км реални.Много е добра.От вчера москвича взе да изхвърля водата и да ми прави въртели.Москвиченцето е перфектно и върви много добре .Продава се.Запазен е много,който има интерес нека пише.Проблема е в това,че стареца не може веча да го поддържа.Баща ми има Ладата,а дядо ми москвича.Регнах се във форума на Москвич,като кажа думичката "Москвич" и "продаване" ми се насълзяват очите.Това беше колата на която за първи път се научих да карам-много ми харесва,и честно да си призная ми харесва повече от Ладата,дано това не прозвучи като нещо "Антилада",но просто искам да ви се оплача.Продава се за съжаление!
Поздрави щом ви харесва Ладето!

Отговори