Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 210х - Kromida

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Re: ВАЗ 210х - Kromida

Мнение от Kromida » 25 мар 2009 20:05

Хаха, Ники, Ники, не бързай като четеш бе, момко! Писал съм, че Радо от Младост 4 ми помагаше да я съживим съвсем в началото, а после съм писал, че една от причините, поради които преустановихме връзка, беше, че живеем в 2та срещуположни квартала на София- аз съм в Западната част, на кино Арена, а той в Младост 4.
Митко 21061- ти да не си "Митьо Куфара" бе? Имаше един приятел на Радо, дето така му викаха. Иначе до един блок при една полянка с вратички за футбол (до бизнес парка) беше колата и блокът на Радо, някъде в карето блокове 470 и нещо, ако помня правилно.

Днеска с помощта на моя верен приятел и най-вече колега откаченяк butaloto сменихме помпите и маркучите на съединителя, за което голямо благодаря, което в скоро време ще бъде изразено в черпене с мастика, ха-ха-ха! Само да вметна- помпите са Fenox, 2те за около 35 лв от блока с розата (кво да праиш такива имаше), а маркучите са на ЕМК33 за 10 лв и не струват много (как им влизат резбите майката си джаса), ама някак си ги монтирахме (не питайте как), малко недоклатено направихме обезвъздушаването, ама в крайна сметка, надявам се, всичко ще бъде ОК в дълъг период от време.

Малко пауза мисля да направя засега, защото съм финансово изнасилен този месец, а по-натам планирам цялата предница да бъде сменена. Пожелайте късмет!

Aaa, да добавя- в Бенковски Ладата ми я прави един Коко с едно BMW и като взе кинтите за монтажа на мотора взе, та се ожени. Благодарности и на него, ама е големо алкохоле...

Потребителски аватар
kiro
Регистриран: 03 май 2008

Мнение от kiro » 25 мар 2009 23:02

Ми мога да ти кажа, че май всички твои познати са пияници :D и успех с ладата.
ПП: Рядко срещана хубава и смислена тема. ;)

Потребителски аватар
Kromida
Контакти:

Мнение от Kromida » 26 мар 2009 10:47

Хаха, че то и от форума, когото познавам, не е особен трезвеник бе, момче!
Няма начин, в България за да понасяш реалността си трябва вечерно време една стограмка.

Това извън темата, а по темата искам да питам- със стокова Лада 1500 кои са най-широките гуми, които мога да сложа и в същото време да няма загуба на мощност и голям разход?
Аз мисля за 175/65/13 отпред и 185/60/14 отзад... С една стъпка по-широки (185/55/13 отпред и 195/50/14 отзад) ще стане ли?

Потребителски аватар
Kromida
Контакти:

Мнение от Kromida » 27 мар 2009 13:15

Още нещо искам да питам- ще паснат ли без преправяне врати от 2101/2102/2103/2106 на купе 2105 като моето? Много искам да й сложа такива врати, искам да имам малко триъгълно прозорче отпред! А ако сложа само предни, дръжките няма да си отиват с тези на задните (архаичните и "модерните" на 2105).

Потребителски аватар
Marto_G
Drifting Machine
Контакти:

Мнение от Marto_G » 27 мар 2009 14:05

Врати от тея модели НЯМА да станат ,но можеш да си сложиш триъгълни стъкла.

Потребителски аватар
Kromida
Контакти:

Мнение от Kromida » 22 апр 2009 23:57

Ще съм благодарен, ако препоръчате сервиз/майстор, който да ми смени *всичко* по окачването от-до. Нямам възможност и време да се занимавам сам. Цената не е толкова решаващ фактор- искам всичко да бъде направено добре. Говоря за София, западната част, или където и да било.

Потребителски аватар
Kromida
Контакти:

Мнение от Kromida » 14 май 2009 23:34

Хъъъъъ... От днеска Ладата е със сменено окачване- носачи, шарнири, накрайници, селенови втулки, кормилна кутия, стабилизираща щанга, амортисьори АЛКО за Нива, сменени карета и лагери на предните главини... Тези дни при първа възможност реглаж на предницата и след това идва ред на изкърпването на кофти дупката в пода зад шофьорската седалка.

Общо взети половината части се оказаха здрави, но аз исках всичко да се смени. Хем съм доволен, хем можеше да мина с по-малко пари, но все пак чисто нови части не са за пренебрегване. Не съм я тествал как се държи на пътя, от сервиза съм карал 2 км и то без настроена предница.

Кофтито е, че долните носачи ги резнаха с флекса и не мога даже да ги дам на някого за 10 лв а бяха здрави... За това ме е яд повече, отколкото за парите, честно казано.
Друго- в сервиза я направиха за 2 дни и ми взеха 260 лв за работата.

Малко нанагорно ми идва, но се надявам да я карам занапред и да се кефя на окачването.

На въпроса на един от монтьорите "абе момче къф е смисъла да вкарваш пари у таа кола" му отговорих "братленце, аз съм в Лада форума- въпросът ти е излишен".

И те така... Дано всичко бъде напред и занапред и скоро може да кача някоя снимка, а на колегите- късмет и не спирайте да се кефите на колите!

Потребителски аватар
JokEr
Регистриран: 15 август 2008

Мнение от JokEr » 14 май 2009 23:44

Ъъъ един въпрост? Що е то карета на предните главини (hiro)

Потребителски аватар
Kromida
Контакти:

Мнение от Kromida » 14 май 2009 23:52

Сменени карета ОТДЕЛНО и лагери на предните главини ОТДЕЛНО; не се захващай за глупости, човече.

Потребителски аватар
JokEr
Регистриран: 15 август 2008

Мнение от JokEr » 14 май 2009 23:54

Не се заяждам!сефте чувам карета на предни колела.

Отговори