Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2106 Турбо - Venci

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
venci
Регистриран: 04 април 2009

ВАЗ 2106 Турбо - Venci

Мнение от venci » 10 май 2009 21:52

Здравейте и от мен...
преди около месец си купих поредната Лада 2106 със газова, вал от нива 1.7 и леко пипнат карб..
След седмица си купих турбо, кулер, карб от рено 5 и ел.помпа, след което започна монтирането...
S2500018.JPG
S2500008.JPG
S2500021.JPG
S2500016.JPG
S2500015.JPG
S2500033.JPG
S2500037.JPG

Колата вече я карахме с турбото, има още доста доработки, но важното ,е че я запалихме и добре върви.
Турбото е от Фиат пунто 1.7тд - на галванометър ми показва 0.5 бар.
До тук на колата съм сменил гарнитура на главата, картера, колекторите, свещи,
Сега престои окачването (двойни щанги, ниски пружини, диф на поне 70-80%)
В момента съм започнал да я разглобявам, понеже ще слагам други бутала и ще си поиграя с главата и клапаните :twisted:
Проектът ми върви доста бавно, понеже по колата работя само Събота и Неделя, през другото време съм в София на работа.

Колата си я правя съвсем сам, на няколко пъти брата ми е помагал за дреболии и един приятел за съвет (понеже има опит с това), само за справка до тук по колата съм дал 1000 лв.!!!! Само за части, консумативи и други. А тепърва предстоят големите промени по колата.
За проекта на Лада с турбо, информацията я взимах от нета, доста снимки, схеми и чертежи събирах, докато разбера какво ще ми е необходимо и какви трудности ще имам.

Ще се постарая другата седмица пак да направя някоя др.снимка и да видя да кача клипа, понеже направихме такъв със турбината.

Очаквам вашите коментари и критики, знам че от снимките се виждат доста неща които съм ги направил погрешно, но те бяха временни.

Потребителски аватар
kiro
Регистриран: 03 май 2008

Re: ВАЗ 2106 Турбо - Venci

Мнение от kiro » 10 май 2009 22:16

Ами браво за начинанието. Очаквах да пуснеш темичка, че бях забелязъл, че купи тази Лада и турбо пакета. Успех (victory)

Потребителски аватар
nayden
Регистриран: 20 януари 2009
Контакти:

Мнение от nayden » 12 май 2009 22:03

Ако е това дето гледам на снимките, маслото на турбото е грешно разположено :!: Входното масло трябва да влиза в турбото отвесно или максимум 30 градуса изместване по вертикалата, а изходното масло трябва да има свободно отичане надолу и да се влива в възможно най-високата точка на картера (! където не достига нивото на маслото !). Успех с начинанието (victory)

Потребителски аватар
JokEr
Регистриран: 15 август 2008

Мнение от JokEr » 12 май 2009 22:35

Колега директно ли ще го надуваш този мотор? Гледам че ти изпуска гарнитурата.. и ще я издуха сигурно.В какво състояние е този мотор?
п.п. не се заяждам или нещо...

Потребителски аватар
venci

Мнение от venci » 13 май 2009 00:18

Колега гарнитурата не изпуска на снимката е точно след като сложих новата гарнитура и не съм мил двигателя. За надуване още е рано първо искам да си намеря други бутала. За маслото на турбото мисля, че съм ги сложил правилно на турбото има посоки и отдолу тръбата за оттичащото се масло е право на долу и съм я сложил в картера на около 4-5 сантиметра от най-ниската точка.

Потребителски аватар
2101
Регистриран: 13 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от 2101 » 13 май 2009 00:41

Колко я разреди ?

Потребителски аватар
Schnitzera
VFTS-CCCP
Регистриран: 17 юни 2008
Контакти:

Мнение от Schnitzera » 13 май 2009 14:49

С Турбо-кит за 500 лв какво може да се очаква :)

Потребителски аватар
venci

Мнение от venci » 13 май 2009 14:59

Ако може да добава тия 500лв одавна вече надминаха 1000 ! Също както казах несам от тия дето се хвалят че са много добри,бях написал по горе че съм новобранец със турбо системите и че ще ми трябват съвети ;)

Потребителски аватар
Schnitzera
VFTS-CCCP
Регистриран: 17 юни 2008
Контакти:

Мнение от Schnitzera » 13 май 2009 15:11

Taка да ти кажа турбото което е в теб е събирано с месеците , и са избрани възможно най-добрите части които могат да се намерят.... Солекс 32 ДИС това е хубав карбуратор но може и още по добре да е например Вебер 32 ДАТ. Както и да е турбината ти е сносна също,но според мен една инжекция и мегаскуърт ще са най-добрата концепция :) Но това са повече пари които няма да дадеш в това съм сигурен така че съвета ми е направи оптималното за този вариянт на принудително пълнене и дерзай ... Ако ти е шлайфана главата вземи си такава която не е полирай си каналите сложи и едни бронзови водачи и си карай . Хем ще ти е по разреден мотора (което от своя страна значи,че ще можеш да врътнеш "кранчето" на турбото малко повече:) пък и ще си по спокоен за карантиите на мотора си ;)

Потребителски аватар
nayden
Регистриран: 20 януари 2009
Контакти:

Мнение от nayden » 13 май 2009 23:14

Малко помощ от мен :)

За тая конфигурация не ти трябват други бутала (по-здрави) и друга гарнитура ! Земи една на Рейнц около 7-8 лева е. Няма да имаш проблеми . Мисля че максималния ти разумен надув ще е около 0.4-0.5 ;) (125-130 коня на тоя двигател на 6500 rpm ) От там нагоре ще имаш проблеми с детонациите ,а може би и с карбуратора :!: Мога да ти потърся и алуминиева гарнитура ,но не ти е нужна за момента . Важно е мотора да не е сгъстявян ( шлайфана глава или блок ) и да е в добро състояние . Ако искаш по-голяма мощност , почва втора серия на филма (hiro) . Това което го имаш в момента го хвърляш и почваш наново ! Друго турбо ,интеркуулер , електроника , инжекцион и т.н. (hiro)

п.п. Ако така е маслото ,след не много километри турбото ще получи големи хлабини и ще почне да надува на много високи обороти !
S2500016.JPG

Отговори