ВАЗ 2105 - loki

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

Re: Новото ми проектче

Мнение от auto_forum » 16 май 2008 16:27

Трябва да минеш първо на технически преглед. На него спирачки гледат задължително, но може да си затворят очите и да те пуснат. В КАТ за нови номера колата задължително трябва да е там. Новите табели се монтират само в КАТ => минаваш през канала, ако решат да я загледат ще те върнат. Затова си я стегни и тогава ходи да я регистрираш.

loki

Мнение от loki » 16 май 2008 18:48

За табелите е ясно че ще ходя. За прегледа мога да се уредя. Но задължително ще я постегна, изчезна ми трета скорост няма да ми е проблем пред кат, нали не гледат двигател и тем подобни?

Потребителски аватар
Dragan_Trial
Регистриран: 08 март 2008
Контакти:

Мнение от Dragan_Trial » 16 май 2008 19:06

Е как няма да гледат двигател, като сверяват номера на мотора!

loki

Мнение от loki » 16 май 2008 19:37

В смисъл колко е в ред, а иначе за номерата всичко съвпада. Външният вид не ги бърка в кат нали?? :)

santaclash
Регистриран: 24 април 2008

Мнение от santaclash » 16 май 2008 20:51

Ще си кажа личното си мнение...не ме нападайте веднага...pls :)

Закарай тая гнилоч в моргата и с получените пари плюс приготвените за ремонт си направи първата вноска за чисто нова кола.Това на снимката е кочина-останки от някога (може би) добра кола.За 200-300 лева на месец ще караш нещо,което ще е несравнимо по-съвременно,по-красиво,по-сигурно,по-икономично и след 5 години все още ще става за каране.
Виж цените на новите лади,лизинговите схеми и си направи добре сметката.Няма шанс това гробище да ти излезе по-евтино от нова кола в перспектива 5 години напред.Просто няма начин...половината цена на колата ще я спестиш само от гориво.

Ако ти трябва за състезания,дрифтове и т.н....друга тема...ама за ежедневно каране...това на снимката...не знам как си го представяш.

Потребителски аватар
Dragan_Trial
Регистриран: 08 март 2008
Контакти:

Мнение от Dragan_Trial » 16 май 2008 20:57

Рядко съм съгласен със santaclash, ама сега е напълно прав!

Махни го тоя гроб и си купи поне друг такъв, но в движение, щом държиш да е RWD Лада!

loki

Мнение от loki » 16 май 2008 21:03

В момента карам нова кола и засега още един лизинг....ще ми дойде нанагорнище.А така или иначе мога да отделя малко пари, закво да си взема нещо 20 годишно като имам това така или иначе. Стягането и подръжката на Ладата по скъпо ли ще е от на един опел или нещо подобно? Сериозно питам, щото не съм наясно.А 2-ра кола ми трябва със сигурност.

Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от auto_forum » 16 май 2008 21:52

Всичко е според зависи. Дали купето е здраво, мотора в какво състояние е, окачване. Дали ще е по-евтина подржъката от Опел според мен да.

santaclash
Регистриран: 24 април 2008

Мнение от santaclash » 16 май 2008 21:54

По принцип...поддръжката на Лада е една идея по-евтина от тая а Опел...за пример масово разпространените Корса,Кадет и т.н.Обаче ако имаш източник на доказано добри части!!!
Ако нямаш...наистина по-добре си вземи западна.Не съм чувал за Опел до 1500сс да гори 14 градско.Нещо,което Ладата го постига без никакъв проблем.

loki

Мнение от loki » 17 май 2008 09:15

Ладата не е чак толкова зле колкото изглежда, май. :D :D , карана е от 2-ма човека, без да броим мен де ,щото аз съм за 3-ма ,ама последно си гореше 11 градско на газ, бензин не съм засичал.Нямам време аз да се занимавам с нея, като си намеря сервиз в който да я вкарам, като ми кажат там цена, ще го реша окончателно. А за нова кола при всички положения трябва да изкарам поне 5000 лв. само първоначална вноска+кат, и то ако си купя фиеста или нещо от тоя клас. Малка кола не искам, не се събирам в нея.Мноооо е гадно да ти опират колената в ушите докато караш. :lol: :lol: :lol:

Отговори