Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Продавам: Двигател,скоростна кутия и др.от 2105 турбо

Обяви за купуване/продаване или приемане/даване на подаръци
Потребителски аватар
stanio.turbinata
Регистриран: 29 януари 2009

Мнение от stanio.turbinata » 14 юни 2018 11:44

Няма да изпадам в подробности около нещата,има цяла тема ако на някой му е интересно да попрочете ;) -> http://forum.ladaclub-bg.com/viewtopic. ... 22&t=24708

За останалите ето накратко какво продавам:

Двигателя е 1.3 ремък/вижда се/ на около 35000км.Сменил съм основни,биелни и аксиален лагери.Сменил съм всички семеринги и гарнитури.Главата е свалена с 1мм,подпряна много хубаво и съм препаснал клапаните.Гарнитурата на главата е порчъкова,усилена с идеален обръч на цилиндрите за да покрива направения на блока О-ринг/който е виждал оригинална гарнитура на Лада знае за какво говоря/.Разширен е отвора за оттичащото се масло в блока/Лада-джиите знаят/.Изходното масло за турбото е с щуцер в блока.Всмукателен колектор от Пунто 1.6/почти същия като на ГТ турбо/,изпускателния е от Пунто ГТ турбо с фланец Т25.В момента е с отлично турбо К16 от Алфа 2,4тд.Запалването е електронно от VW/работи чудесно/.Мотора със заигравка на бензин с мега спокойно ще държи 1,2-1,3 бара/а може и повече/и ще тръгне доста добре.Аз не съм я правил на бензин защото исках да е на газ!

Изображение Изображение Изображение Изображение

Цена за двигателя с всичко от снимката+електронното запалване - 300лв.

Скоростна кутия е от Фиат 131/5 степенна/.Кутията няма никакви шумове.Започна да изключва втора предавка като е под товар.Предполагам е нещо малко около фиксатора.Няма никакъв проблем с включването и изклюването както и с местоположението на предавките при работа с кутията.Давам към нея всичко необходимо за монтаж на Ладов мотор а иначе казано - Кардана,маховика от Фиат-а /1,6/,стартера от Фиат-а и преправеният педал за съединителя с жилото.Кутията е идиотоустойчива и не се намира лесно.Проблема е напълно несериозен,но не ми се занимава вече.

Изображение Изображение Изображение

Цена за кутията+нещата за монтаж в Лада - 150лв.

Отличен и як съединител - Притискател SACHS и феродов диск/корейски е/ за Ланчия делта 1,6 турбо

Изображение Изображение

Цена - 40лв

Ако ви е писнало да се разправяте с чукчета,мукчета и др.,- Електронно запалване от VW /ако не се продаде с мотора /,преправено за Ладов Блок работи перфектно!

Изображение

Цена за това от снимката+делкото с капачка и кабели/нови/ - 50лв

Пълния комплект от уреди за Лада/работят чудесно,на някои от тях има по някоя козметична забележка най-вече по ринговете/

Изображение

Цена за всичките - 40лв

Хидравлична ръчна/правена/ с помпа от Деу Тико - работи чудесно дори с два кръга за двете колела е,но няма клапани.Само се маха оригиналната Ладова и тази пасва на нейното място.

Изображение Изображение

Цена + тръбичките/нови/ до задните колела - 50 лв

Има и заден мост с дискови спирачки,но още не е свален от колата и няма снимки,но скоро.Инак е търкан,пръскан с черна боя много кадърно с диф.4,1 - заварен.Една снимка от темата с колата...

Изображение

Цена за моста+още един комплект задни апарати и дискове от Фиат 125 - 100лв

Питайте ако ви интересува нещо :)

Гр.София
телефон 0898 300 993 и 0878 997 555 може и ЛС - Станьо
Може и куриер

Потребителски аватар
butaloto.
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 15 юни 2018 02:33

Запази ми хидравличната ръчна.. до ден-два ще финализираме сделката
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Отговори