Обжалване на щета

Магазини, сервизи, цени, времето, пътна обстановка, GPS, car audio, гуми, консумативи и всякакви други полезни неща
Потребителски аватар
NikShtain
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 20 януари 2020
Автомобил: ВАЗ 2105

Обжалване на щета

Мнение от NikShtain » 05 юли 2021 16:15

Здравейте колеги. Имам проблеми със застрахователите от Лев инс. Преди няколко месеца ме удариха странично.
След 15 хиляди обаждания, молитви, приказки и прочие. От там решиха, че ще я пишат (тотал)
А тя има (врата, калник - праг и две колонки)
https://scontent.fsof8-1.fna.fbcdn.net/ ... e=60E84661
И за цялата (тоталка) са определили цена на 70% от ПРОДАЖНАТА цена. И ми дават (ако я бракувам) 340лв. и 66ст.
Някой може ли да ми каже. Тотала дали може да се обжалва. Защото ми казаха, че ако не я бракувам няма да ми дадат нищо.
А аз реновирах мотора миналата година. И нова бутилка сложих.
Тя си пали и върви. Не ми се иска за една врата да я бракувам. За това ако някой се е борил с този проблем моля да сподели.
Каждый делал то, что мог, либо. Я просто совру, сказав что здесь был выбор. У меня была мечта и никаких ёбаных игр. Я всего лишь хотел воплотить её

Потребителски аватар
DiscontroL
Регистриран: 01 юли 2013
Автомобил: ВАЗ 21061

Обжалване на щета

Мнение от DiscontroL » 05 юли 2021 16:26

Далеч не си първия дето яде дедовия покрай тия педераси от лев инс..

До колкото знам на колегата в крайна сметка едвам му дадоха няма и 300 лв..
Честно казано твоята кола за да се оправи горе долу качествено ще отидат 3х300 :(

Потребителски аватар
v_gelinski
Регистриран: 15 септември 2011
Контакти:

Обжалване на щета

Мнение от v_gelinski » 05 юли 2021 17:33

По закон ако щетите надхвърлят 70% от стойността на автомобила, се пише "тотал" и парите се изплащат след бракуване на автомобила. За съжаление повечето лади изначално са "евтини" в очите на данъчните и застрахователите и съответно въпросният праг (70%) е нисък и лесно се достига. Най-доброто, което можеш да направиш, ако няма да я бракуваш е да говориш с оценителите да намалят щетите, за да не е "тоталка" и все пак да вземеш някакви пари (200-300).

П.п. Ето цитат от кодекса на застраховането.
Тотална щета на моторно превозно средство
Чл. 390. (1) Преди изплащане на обезщетение, определено като тотална щета на моторно превозно средство, регистрирано в Република България, застрахователят изисква от ползвателя на застрахователна услуга удостоверение от компетентните регистрационни органи за прекратяване на регистрацията на моторното превозно средство, в което е отбелязано, че прекратяването на регистрацията е поради настъпилата тотална щета.
(2) Тотална щета на моторно превозно средство е увреждане, при което стойността на разходите за необходимия ремонт надвишава 70 на сто от действителната му стойност. Стойността на разходите за необходимия ремонт се определя съгласно определения способ за обезщетяване въз основа на:
1. издадена от сервиз проформа фактура - при възстановяване в натура на вредите, или
2. експертна оценка - при изплащане на парично обезщетение

П.п.2. "действителната му стойност" според същият този кодекс не е много действителна, понеже в повечето случаи колата струва повече от нея, но това е дълга тема.
Тогда нажмут водители стартеры И по лесам, по сопкам, по воде....

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Обжалване на щета

Мнение от Viper » 06 юли 2021 05:25

Аз пък имах друг казус с ЛевИнс, след каскадата ми 2019та, при която останах без книжка. Свалиха ми номерата на петицата, изтърпях си наказанието, пуснах 2106 в движение след като си взех СУМПС, няма проблем. Идва ред на петицата, ще я пускам в движение, нови номера, пререигстрация в КАТ, отивам в ЛевИнс за гражданска, при което ми се отказва да се направо гражданска, само по номер на рама и ми казват "трябва да пуснем запитване на до София, за да ти освободят номера на рамата", каквото и да значи това и ме помолиха да занеса всички документи от ПТП-то. След около седмица получавам отговор, че ще стане работата, но застраховката ми вече ще е 204 лв. При което задавам логичните въпроси, до кога, защо с другия ми автомобил нямаше проблеми и защо се вдига, при положение, че няма щети по други лица, и в случая те не са ощетени. Отговор "Ами така ни казаха от София". Не че се оплаквам, човек трябва да си носи последиците от делата, Някой друг дали е срещал подобен казус ?
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
MOTO`manqk
Регистриран: 05 септември 2008

Обжалване на щета

Мнение от MOTO`manqk » 07 юли 2021 01:28

Ммм, имам те за кадърно момче и съм сигурен че има се няква причина не е да не си се сетил, амаа защо подяволите не отиде на друго място при други застрахователи сега поне има избор...

Отговори

Върни се в “Полезна информация”