Въпрос за смяна предно стъкло

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
милен
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21061

Мнение от милен » 28 ное 2019 21:29

Здравейте колеги. Изчетох доста информация и въпреки това не можах да намеря категоричен отговор на моя въпрос. Искам да сменя челното стъкло на моята Лада 21061 и съм намерил читаво от Лада 2104. Въпросите ми всъщност са два. Първия е дали ще стане стъклото от единия модел за другия и втория дали да сменям уплътнението с ново или да ползвам старото, каквато е и препоръката на майстора-стъклар. Благодаря на отзовалите се.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 29 ное 2019 09:19

Колега, не знам къде си търсил и чел, но явно не е било достатъчно :) Предно стъкло на 01 до 07?
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
m_g
Регистриран: 12 март 2008
Автомобил: 2101+M21

Мнение от m_g » 29 ное 2019 10:06

Моят съвет е - не слагай боклуци. Ходи си купи едно ново стъкло с ново уплътнение и нов пълнител. Аз взех оригинално, БОР, триплекс от Пачилов в София за 70-80 лева. Уплътнението и хромирания пълнител са ти още 30-тина лева.
Стъклото се окомплектова със всичко - уплътнение и пълнител и чак тогава се монтира. Опитен тенекеджия ще го сложи за 5 минути.
Най-лесно става лятото като е жега - като всичко се напече работата е най-безпроблемна. Преди монтаж уплътнението се маже с машинно масло. Купуваш си ново капроново въже за простиране, един натиска отвън, друг дърпа отвътре под ъгъл 90 градуса спрямо стъклото и сте готови за нула време.
На стара кола си предвиди и кой да ти закърпи изгнилите ъгли на рамката на челното стъкло.

Потребителски аватар
teon
Регистриран: 27 юни 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от teon » 29 ное 2019 12:01

...с машинно масло НЕ, по-добре ползвай ''веро''...

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 29 ное 2019 14:06

Стъклото ако не е надрано, може да го ползваш. Уплътнението - задължително ново. Старото се втвърдява с времето от слънцето. Освен това по ъглите се свива. Започва да пропуска вода в купето когато вали.

милен
Регистриран: 21 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21061

Мнение от милен » 29 ное 2019 21:25

Благодаря за отговорите. Видях темата за предно стъкло 2101 до 2107, но беше старичка и недостатъчно изчерпателна за моя въпрос.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Viper » 03 дек 2019 13:42

Е сега новите стъкла са супер, даже имат и сенник заводски, аз на моята 2106 съм със стъкло от Фиат (дядото едно време такъв имал, такъв сложил като се спукало)
Винаги давам един и същи съвет - НОВО, НОВО, НОВО!
Соца си замина, нито има дефицит на части, нито са скъпи.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 04 дек 2019 10:34

"Любимият" ти соц може и да си е заминал, но за съжалрние с него замина и качеството на частите. Конкретно за стъклата не мога да кажа, но повечето от частите които се предлагат са страшни БОКЛУЦИ!!! Всичко по една Лада (само без гумените елементи) бих предпочел да монтирам от едно време, не ново производство.

По отношение на "дефицита", дефицит също има!!! Тези коли вече се карат от много малко хора, съответно в магазините за части има само стоки от първа необходимост - капачки, палци, чукчета, кабели, кондензатори, термостати, кранчета за парно и такива неща. Да не говорим, че вече почти не остана "магазин за Лада", който да е само за Лада. Всички са или смесени с други марки, или продават масла "аксесоари" и диодни лампи и други боклуци.

А частите вече трябва да се търсят в интернет или да отидеш в магазина, да поръчаш и да чакаш няколко дни. Не е като преди 10 - 15 години.

Ако стъклото не е чукнато, пукнато или надрано, защо да не може да се ползва?

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Viper » 06 дек 2019 11:20

А тука стоки от първа необходимост има в общите магазини, в Русе си имаме няколко специализирани магазина за Лада, предполагам и в повечето по-големи градове е така, качеството на частите е относително нещо, сега има 150 марки дето правят части, просто трябва да знаеш кои са качествени, не може да си купуваш фенокс или фортекс и да очакваш дълготрайност или лесен монтаж, има шарнири за 5 лв има шарнири и за 20 лв, всеки си решава сам.
А да се върнем на темата за стъклото, по принцип съм съгласен, че ако е само чукнато (шупла) или дори спукано може да се оправи, има си майстори, моето предно стъкло е лепено 4 или 5 пъти и не си личи нито едно от спукванията, всяко лепене ми костваше по 20 лв, което сумирано е цял преден прозорец де, ама от къде да знам, че толкова много ще го правя.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 06 дек 2019 14:58

Ако е чукнато или пукнато бих го хвърлил. Може би ако е монтирано на колата ще го оставя, но ако е свалено със сигурност ще потърся друго.

За частите - тук вече няма магазини само за Лада. Три от магазините (които също бяха смесени) затвориха, сега има два които продават части само за Лада, Москвич и Полски Фиат, обаче продават също така масла и други глупости, тоест частите не са им единствен източник на доходи. Има и още един магазин който се насочи предимно към продажбата на "аксесоари" и частите са между другото, а и не са само за Лада.

Аз може и да знам, и да купувам скъпи и уж качествени части, но като отиде някой дядо и му предложат шарнир за 5 и за 20 лв познай кой ще купи. Не защото не иска качество, а защото няма пари.

Отговори